fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Używanie zdjęć innych.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:47:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ok - nie zrozumieliśmy się.
Napisałem o wykorzystaniu fotografii w fotografii do których trzeba mieć pełne prawa a takowych przy owych zdjęciach tak jak w przypadku tapet w windowsa nie można uzyskać ani ich sobie przywłaszczyć ( tak piszą w regulaminach i tu i tam )
Uznałeś że napisałem że zdjęcie zostało skradzione a to była tylko dyskusja na temat kradzieży. Autorka jeżeli o mnie chodzi to może sobie wrzucać takie zdjęcia na "moje pomysły" itp ale nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę podpisując się pełnoprawnie pod fotografia na portalu fotograficznym wraz ze wszystkimi jego regulaminami i zasadami.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:59:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale autorka ma prawo do podpisania się jako pełnoprawna autorka zdjęcia, gdyż przekształcenie jest jej pomysłem, a wykorzystała do niego fotę, którą przekształciła wg własnej wizji, a która to fota mogła być w ten sposób użyta bez konsekwencji prawnych.
Gdyby nie przekształciła tej foty, a ściągnęła ją i podpisała się, że jest to jej praca, wówczas doszłoby do nieprawnego wykorzystania zdjęcia. Ale tak nie zrobiła.
Poza tym, o tym, czy doszło do kradzieży i czy ktoś jest złodziejem, to decyduje sąd po rozpoznaniu sprawy i kwalifikacji czynu, a zapis tego znajduje się w wyroku i to dopiero po jego uprawomocnieniu.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-12-05 01:37:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najwyraźniej brakuje drobnego dopisku w regulaminie: przekształcenia graficzne (montaże, kolaże) tylko z własnych zdjęć. w końcu to portal fotograficzny. raczej niemile widziane są tutaj przekształcenia graficzne ze stocków.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 02:40:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@zover, przeczytaj jednak cały wątek, proszę, a głownie to, o czym pisał @ice i jego zarzuty. O stockach to był jedynie jeden z przykładów, które podałem ja. jako uzupełnienie tylko. :)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-12-05 04:58:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@neojmx po co? w jakimż celu? :) a tym bardziej po co ta twoja prośba? (potraktuj te pytania retorycznie) offtopy są mało zajmujące, przynajmniej dla mnie.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 12:16:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@zover, ale własnie o to chodzi, że Ty zająłeś się offtopami, a nie treścią wątku. :)))
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2009-12-05 12:30:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx: kiedyś tu była niejaka wilczka, ona też brała czyjeś portrety mazała w PS-e i pokazywała jako swoje- jak to nazwać ?
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 12:35:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@corazon, tylko rozróżnijmy te przekształcenia, bo spychając wszystko do jednego wora, to jedyne, do czego dojdziemy, to do sytuacji podobnej jak sejmie. :)))
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-05 15:52:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale o co Wy się sprzeczacie... o klauna?
hehe - a ten się tylko z Was śmieje. :D

fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 17:27:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@sepa - wróć do początku wątku, tam się to zaczyna i nie jest o clownie, clowna ja podałem jako przykład, że @ice jest w błędzie. :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-12-05 17:32:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No proszę. Nic się nie zmienia. Co kilka miesięcy te same dyskusje :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 17:40:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Stałość uczuć, w końcu na OB już tyle jesteśmy, że to jak w rodzinie przy wspólnym rosole. :)))
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-12-05 17:51:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tyle, że ten rosół już mocno zjełczały ;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-05 18:27:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx - klaun jest od początku, również w pracy zabaewy.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 20:44:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niech będzie - pozwalam. :)))
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2009-12-06 12:43:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja nie rozumiem tylko jednego, dlaczego większości autorów tych "artystycznych przekształceń" nie stać na podpisanie pod swoim dziełem, że w pracy zostały uzyte zdjęcia ściągniete z netu, z podaniem źródła. Przeciez to jest wymóg zwykłej uczciwości, żeby podać, że użyło się czyjegoś zdjęcia grzybka, drzewka czy czegoś innego. Już kilka razy pytałem się takich "artystycznych przekształczaczy", czy są autorami zdjęć, to zawsze odpowiedź jest, ze nie powinno mnie to obchodzić, że nie moja sprawa, i ogólna obraza. W takim układzie to oni są bezczelnymi złodziejami, skoro wstydzą sie przyznać, że korzystają z pracy innych i próbuja to zatuszować. Tak jak teraz, bo widze, że praca która zapoczątkowała watek już zniknęła.
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2009-12-06 13:08:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o co chodzi???
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-12-06 13:57:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety nie umiem Wam pomóc - jestem koniem
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2009-12-07 12:33:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pawel22 - a czego konkretnie nie rozumiesz? prawa autorskiego czy czegoś innego?
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa