fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Używanie zdjęć innych.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-04 21:18:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zabaewa : Perfidnie ściągnąć zdjęcie grzybka z netu i użyć go jako własnego tworu to robienie idiotów i kretynów z oglądających. Rozumiem mieć wizję i ją realizować, ale używać do tego zdjęć z netu ... ?

Wpisując w www.images.google.com :
"atom explosion"
- drugie zdjęcie w kolejności ( ogólnie znane i rozpoznawane z daleka )
oraz jego wykorzystanie
http://www.dfv.pl/gallery/v/Artystyczne/E7721c_p.jpg.html

Wiem, że autor jest z innego portalu jednak pod tym samym nickiem chowa się i tutaj.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-04 21:42:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Ice, a w takim razie, co powiesz o twórcach techniki kolażu? Max Ernst np.
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-04 21:47:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie interesuje mnie to.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-04 21:54:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To widać, a szkoda. :)
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-04 22:12:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak Tobie pizdnę zdjęcie, wkleję w nie drzewko i dodam jako galerii jako moje to też będziesz wyskakiwać z technikami kolażu i Maxem Ernestem albo z innymi niepowiązanymi tematami ?
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-04 22:49:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zależy w jaki sposób to zrobisz, jeśli w przytoczony w wątku, to dlaczego miałbym się rzucać?
Kwestia nie leży w tym, czy pizdniesz, ale jak to zrobisz.
Jeśli ja komuś pizdnę, to najpierw sprawdzę, czy mogę to zrobić, aby wykorzystać jako część swojej, zupełnie innej kompozycji. jak Autor żyję, to zapytam o zgodę, jeśli nie lub nie będę miał z nim kontaktu, to napiszę, że do kolażu wykorzystałem fragmenty z takich a takich kompozycji.
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:00:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha .. czyli jak kradniesz zdjęcia i używasz sobie ich fragmentów a później tłumaczysz się tym że nie miałeś kontaktu z autorem. To może ukradnę Tobie samochód w środku nocy a że nie miałem z Tobą kontaktu bo 1. Nie znam Cie 2. Właśnie umarłeś bo wpadłeś pod samochód mojego kolegi to będzie wszystko ok. A sprawdzenie czy mogę to zrobić opiera się na ... hmmm .... "nie twoje - nie ruszaj" ? Czy może ... jak nikt nie patrzy to bierz bo może nie zauważy albo ... nie wiadomo czyje to jest ?
Okej.. Panu już podziękujemy.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:03:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba nadinterpretujesz albo starasz się mnie obrazić - sorrki, ale nie uda Ci się. \
Możliwe też, że nie znasz techniki kolażu i stąd nie wiesz, o czym piszę.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:10:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak, niedługo aby pokazać montaż z np. wybuchem atomowym, to trzeba będzie samemu odpalić atomówkę i zrobić zdjęcie. Paranoja.
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:15:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie jest jakiś portal kolażowy tylko fotograficzny. Fotografie to nie są materiały przeznaczone do kolaży typu "bierzcie i róbcie z tym co chcecie". Zdjęcie nie jest umieszczone w kategorii kolaż tylko w kategorii "fotografia". Autorka nie jest autorką kolażową tylko fotografem ( fotografką/fotograficzką ). Więc dlaczego tłumaczysz ten temat sobie i wszystkim jako kolaż ? Czyż nie jesteś jedną z tych osób które bronią "znanych i podziwianych" za to co zrobili dlatego, że są "znane i podziwiane". Przypomniała mi się historia pewnego reżysera co małolatę zgwałcił.
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:20:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl ... a jak Ty to sobie wyobrażałeś ? Szczególnie na portalach fotograficznych ? Nie popadaj sam w Paranoję bo efekt grzybka możesz osiągnąć odpalając proch z petard na otwartej przestrzeni. Żeby sfotografować góry - wybierasz się w góry. Dziwne nie ? Łatwiej ściągnąć z netu, dodać drzewko i się pod tym podpisać.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:27:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aha, a np. zdjęcie lodowca w Himalajach uzyskam fotografując wnętrze zamrażalnika... (?)
fotografia cyfrowa
Kukasz
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:36:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co jak co, ale nie ma zadnego wytlumaczenia dla uzywania zdjec bez zgody ich tworcow ! Chcesz wykorzystac, to sie pytasz, proste jak konstrukcja cepa. Nie ma odpowiedzi, trudno, nie wykorzystasz itd ...
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:39:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Możesz się wybrać w himalaje. Ja nie kradnę zdjęć z piramidami bo nie mam możliwości sfotografowania piramid. Co to w ogóle za anarchistyczne argumenty ? Ludzie. Szanujmy się i swoje prace. Jeżeli w ten sposób podchodzicie do tematu do stwórzcie portal ukradłem.pl bo wstawianie zdjęć zassanych z netu po drobnych wklejkach bez nawet piśnięcia, że cokolwiek zassane z netu było to jest zwykła bezczelna kradzież lub jak kto woli oszustwo.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2009-12-04 23:44:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Odmieniacie tu przez wszystkie przypadki słowo "kradzież", zatem pytanie: co właściwie autor zdjęcia stracił przez to, że grzyb atomowy został zmontowany z drzewem na jakimś innym zdjęciu?
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:11:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nie popadaj sam w Paranoję bo efekt grzybka możesz osiągnąć odpalając proch z petard na otwartej przestrzeni."

@Ice, ale to co napisałeś wyżej, to dla mnie, sorrki, jest paranoja i... brak znajomości prawa na dodatek. Poza tym, dlaczego mam ryzykować utratę palców, nie jestem pirotechnikiem, tylko fotografem.
Ciekawi mnie też, co by policja powiedziała, gdybym tłumaczył się, że narażałem na niebezpieczeństwo otoczenie, bo na forum OB @Ice mi tak poradził. :)))
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:13:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jeszcze jedno, @Ice, nie nazywaj większości wystawiających tutaj przekształcenia artystyczne złodziejami, bo nie wyrobisz na odszkodowania, a ja Ci nie pożyczę, bo aż tyle nie mam. :)))
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:16:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Natomiast, jesli o mnie osobiście chodzi, to nigdy nie użyłem do montażu cudzej foty, bo mam na tyle własnych, ale nie mam grzyba atomowego i pewnie, gdyby była taka konieczność, to poszukałbym na stockach na przykład takiej foty i ściągnął ja sobie po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, bo że o kolażu nie słyszałeś to jeszcze zrozumiem, ale, że nie wiesz o tym, że do takich celów służą stocki, gdzie jest masę fot właśnie po to, by je wykorzystać, to zaczynam się zastanawiać, z jakiej planety Ty jesteś. :)))
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:24:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sorrki, że tak w kilku postach, ale własnie zajrzałem na stronę, którą podajesz.
Człowieku, Ty nawet nie sprawdziłeś, co robisz, a oskarżasz tutaj wszystkich.
na rzeczonej przez Ciebie stronie są foty własnie do sciągania po to, aby wykorzystać je do montaży!
1. Fota, o której piszesz, że została skradziona: http://abstract.desktopnexus.com/wallpaper/18574/
2. Ta sama fota, też do ściągnięcia, ale już wykorzystana w montażu: http://abstract.desktopnexus.com/wallpaper/70829/
I Ty śmiesz pisać o szacunku, jak sam nie szanujesz innych i samego siebie pisząc o czymś, o czym nie masz pojęcia i czego nie chciało Ci się nawet sprawdzić?!
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:26:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Neo - nikt Ciebie nie zmusza do zabawy w pirotechnika, tak samo jak nikt Ciebie nie zmusza do ciągania ze sobą aparatu. Wykorzystywanie paprochów czy teł z photoshopa to co innego niż wykorzystywanie całej pełnowartościowej fotografii w dodatku widocznej gołym okiem że nie należy do autora i bardzo łatwo rozpoznawalnej. O ile wiem w galeriach trzeba mieć pełne prawa (tak nawet w regulaminie jest zapisane) do wystawianych zdjęć a takowych w tym przypadku zapewne się nie doczekamy.
Jeżeli mnie na coś nie stać to tego nie kupuję i nie upoważnia mnie to do tego aby to ukraść. Tak samo jest z fotografią i nie kłóć się Neo ze mną, że jest inaczej.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:29:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie Neojmx :-)
Przez setki lat jedni twórcy czerpali garściami z twórczości innych: przecież gdyby rzecz działa się dzisiaj, to prawnicy Leonarda da Vinci mogliby pozywać do sądu Michała Anioła za obrazy będące pod względem kompozycji i tematu kopiami Mony Lisy (TM) :-))
Wpływy uzyskali teraz jacyś kramarze, handlarze pop-tandetą, którzy wmawiają nam, że stworzenie czegoś nowego z wykorzystaniem czyjejś pracy to "kradzież".
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:31:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale Ty, za przeproszeniem bzdury piszesz i oskarżasz bezpodstawnie ludzi.
Przytoczyłem Ci przykłady, z których skorzystałeś do napisania czegoś, co może być odczytane jak pomówienie, rozumiesz?
fotografia cyfrowa
Ice
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:31:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ahhhh... to to tak to z Twojej strony wygląda? Ok - Wrzucam od dzisiaj same zajebiste zdjęcia darmowych tapet na portale fotograficzne? Z kogo będę idiotę robił ? Z Ciebie czy z siebie? Miałeś swój portal fotograficzny i nie wiesz takich rzeczy.... eh...
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:32:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wypowiedź poprzednia jest do @Ice
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-05 00:35:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Ice, to Ty nie rozumiesz. Przytoczone zdjęcia można wykorzystać we fragmentach lub nawet w całości do stworzenia nowych kompozycji wg własnego pomysłu.
Masz dwa linki, na jednym jest fota grzyba, na drugim jej przekształcenie w grzyba-clowna. To nie jest kradzież. Naprawdę wymiękam i nie wierzę, że taki wątek stworzył ktoś, kogo prace bardzo cenię i kto ma pojęcie o fotografii. Wybacz, ale w szoku jestem. :(
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa