fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Foto Galeria w YouTube.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-12-18 20:44:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałbym zrobić galerię swoich zdjęć na YouTube w postaci pokazu slajdów i wykorzystać jakiś muzyczny kawałek jako podkład muzyczny.
Czy na takie wykorzystanie utworu potrzebuje licencji/zgody autora utworu?

Widziałem masę takich slajdów z bardzo znanymi kawałkami w podkładzie i zastanawiam się jak to się ma w odniesieniu do prawa?
Nie chciałbym go naruszyć w jakikolwiek sposób.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-18 20:56:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja to zrobiłem w ten sposób:
http://www.youtube.com/watch?v=nzEHjBs6hu0
Najpierw pokazała się informacja o prawach autorskich, wysłałem zgłoszenie poprzez tamtejszy formularz i mam już spokój.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-18 22:33:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ładna komercha ;)
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-12-18 22:47:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajnie to zrobiłeś. :)
Dalej nie wiem jednak nic albo prawie nic.Rozumiem,że ten kawałek w tle skądś wziąłeś i wkleiłeś go do YouTube wykorzystując tamtejszy formularz.
Czy to znaczy,że mogę ściągnąć kawałek np.utwór Gregorians i dać go jako podkład pod moje foty a YouTube poda mi gotowy formularz na zgodę do wykorzystania tego utworu?
Pytałem na innym forum i tam mówią,że trzeba mieć zgodę autora lub właściciela praw autorskich ale jakoś mi się nie chce wierzyć,żeby te wszystkie pokazy slajdów na YouTube miały taką licencję - np. :http://www.youtube.com/watch?v=XNA0DmHhe6w albo to: http://www.youtube.com/watch?v=50MEpodsD_A

fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-18 23:12:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, nie, na YT jest formularz dodawania utworów z prawami autorskimi i poprzez niego trzeba zgłosić oraz opisać kawałek. Nie daje to gwarancji, że pozwolą, ale - w moim przypadku - udało się. Konsekwencją może być, że pod utworem pojawi się info, że ścieżka została usunięta, jeśli posiadający prawa nie zgodzi się. Na ogół jednak, gdy filmik nie jest wykorzystywany w celach komercyjnych i nie korzystasz z utworu w taki sposób, aby dzięki niemu czerpać zyski, to wytwórnie, bo to one są zazwyczaj posiadaczami praw, nie robią problemów.
Spróbuj wrzucić, pojawi się info, że utwór jest chroniony i postępuj zgodnie z instrukcją, która Ci się pojawi po wrzuceniu.
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-12-22 12:54:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wielkie dzięki neo!
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-12-27 11:58:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzisiaj ma miejsce premiera mojego pierwszego filmu na YouTube w postaci pokazu slajdu moich fotografii. :)
Filmik zrealizowałem w całości za pomocą świetnego programu do edycji video - Corel VideoStudio Pro x2.

Zapraszam do obejrzenia i podzielenia się swoimi uwagami - bardzo mi na nich zależy,bo to mój pierwszy filmik i chciałbym móc w przyszłości zrobić jeszcze bardziej efektowny pokaz.

Moim następnym filmem będzie krótka prezentacja z jednego z moich fotograficznych plenerów,czyli taka krótka opowieść zza obiektywu.Wiem,że to będzie już poważniejsza praca ale myślę,że dam radę,tym bardziej,że mam zaprzyjaźnionego,świetnego operatora kamery. :)

Link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=YGnoyEjV-f0

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-12-27 12:56:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obejżałem. Dużo ładnych zdjęć. Oprawa muzyczna również trafiona. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-27 13:40:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo fajnie zrobiona, dodałem do subskrypcji i czekam na następne. :)
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2009-12-27 15:24:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wolno mi się otwiera ale ogląda się świetnie !!!!!!
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-27 15:42:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ajano, to Ty masz chyba neta na korbkę. :)))
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2009-12-27 23:45:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@neo...mam odprowadzenie przy kominkowym płaszczu wodnym....ale jakoś daję radę...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa