fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografik. Z cyklu tropienie nomenklaturowych cudactw:)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Kazio_Lupka
fotografia cyfrowa
2010-01-29 20:14:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotografik
Z Wikipedii

Fotografik (artysta fotograf) – fotograf zajmujący się fotografią artystyczną. Do jego dzieł zaliczają się fotogramy, luksogramy, luminogramy, prace wykonane technikami klasycznymi w tym między innymi techniką gumy arabskiej.

Termin artysta fotograf został wprowadzony przez Jana Bułhaka, którego zamiarem było odróżnienie artystów od rzemieślników. Pod koniec XX wieku różnica ta zaczęła się zacierać, gdyż uznano pracę niektórych fotoreporterów i fotografów reklamowych jako pracę artystyczną. Obecnie termin ten funkcjonuje tylko w Polsce. Fotografik może być zrzeszony w Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz w Fotoklubie Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Są na sali jacyś fotograficy?:)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2010-01-29 20:23:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na obiektywnych jest ich mnóstwo, wszyscy ci, którzy zamiast zdjęć prezentują jakieś kadrowane kwadraty i inne formaty powycinane z zdjęć, mocno szopowane, para-foto-grafiki, które nie mają nic wspólnego z fotografią :)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2010-01-29 20:26:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zwłaszcza dotyczy to wszystkich publikujących cyfrowe kwadraty z rozmytym tłem i sztucznym bokehem (lub/i) dziwnymi doklejanymi tłami w PS (z niewiadomo jakiego formatu kadru), to nie są fotografowie, tylko fotograficy :)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-01-29 20:37:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover, masz obsesję, wiesz?
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2010-01-29 21:30:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover: do mnie pijesz?:P
fotografia cyfrowa
Kazio_Lupka
fotografia cyfrowa
2010-01-29 21:49:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak się zastanawiam, i myślę sobie, że powinno się wprowadzić pojęcie "ilustracji fotograficznej".
Wszak 99% zdjęć "oblewa" się tekstem:)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-01-29 21:50:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover: te już nie działają ;)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-01-29 22:10:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiedyś były takie skróty inż., co oznaczało inżyniera i insz. czyli insztalator - jeden i drugi robili to samo, tylko ten drugi nie należał do partii. :)))
Ale powiem Wam anegdotę, kiedyś zadzwoniła do mnie klientka i zapytała mnie, czy jestem fotografikiem, czy fotografem. Odpowiedziałem, że robię zdjęcia. Wtedy odetchnęła, bo wcześniej dzwoniła do innego człowieka, który zwyzywał ją za to, że nazwała go fotografem. To był łałrtysta. :)))
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa