fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
I co dalej?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-02 13:41:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tikka Xp raczej tyle nie waży ;)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2010-02-02 13:46:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na szczescie nie ;)
fotografia cyfrowa
czechu81
fotografia cyfrowa
2010-02-02 13:53:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gosc chce lekki aparat - ja sie z tym w 100% zgadzam . No ale oczywiscie musi sie znalazc ktos kto sie do tego przyczepi.
Co mnie obchodzi ze ktos lata z 30D gripem i innymi pierdolami....
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-02 14:02:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też nie wiem dlaczego to wywołało taką reakcję... Czy to takie śmieszne, warte pogardy? Sorry ale nie czaję.

Wracając do mojego pytania: jakie tele polecacie pod aps-c?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-02-02 14:06:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuźwa czytać ze zrozumieniem!!!! Całkowicie poważnie radzę sobie kupić kompakt/hybrydę, Nie będzie potrzeby noszenia kilku szkieł i ciężkiego body!!! I tak w pejzażu nie używa się z reguły wysokich iso więc i na szumy nie będzie co narzekać!!! Więc gdzie Wy tu widzicie pogardę?
Jakie tele? 70-200/4 L ??
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-02-02 14:09:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres -> się nie irytuj i nie wpędzaj kijem do nieba... Wszak wiesz, że... :o)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-02 14:09:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakoś nie sądze żeby jakikolwiek kompakt generował obraz tak dobry jak 400D z 10-22.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-02-02 14:12:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakoś nie sądzę, żeby 400D z 10-22 generował tak dobry obraz jak 5D z 16-35 i teraz jaki masz kontrargument?
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-02-02 14:20:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kilerus - Ty sobie odpowiedz nasamprzód co będziesz focił i po kłopocie, bo zabieranie tele do tych szpejów co już masz, trąci masochizmem ;)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-02 14:23:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sądzę, że (jakość obrazu 400d 10-22 / jakośc obrazu kompaktu) > jakość obrazu 5d z 16-35 / jakość obrazu 400d z 10-22. Poza tym nie mam kasy na przejście na pełną klatkę zatem tego nie rozważam.
Rozważałem jednak 50d.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-02-02 14:31:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja ci powiem, że różnica w jakości pomiędzy kompaktem a 400d jest mniej więcej taka jak pomiędzy 400D a 5D.
Ale Svolken napisał dokładnie to co myślę czytając tą dyskusję. Bo z jednej strony oszczędzasz na każdym gramie a z drugiej chcesz targać dodatkowo tele. WIęc się zastanów czy tego potrzebujesz?
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-02 15:05:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Posłuchajcie:
Nie napisałem nigdzie, ze zamierzam na każdą akcję brać tele. Za to na każdą akcję zabieram aparat. Powiedzmy idę na grubszą akcję biorę tylko 400d i 10-22.
Za to na coś łatwiejszego, gdzie nie będzie trzeba nosić szpeju, wezmę dwa aparaty, ze dwa obiektywy i statyw. Gdybym miał przesiąść się na pełną klatkę musiałbym to na tej pierwszej miałbym sprzęt cięższy ale lepszy i nigdzie nie napisałem, że by mi to nie odpowiadało. Pisałem o przejściu na 50d, a tutaj ta różnica jakości aż taka wielka zdaje się nie jest.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-02 15:06:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli nie 5D to chyba wstrzymał bym się z upgradem - jesli chodzi o wage to doskonale cię rozumiem bo przy ekstremalnych warunkach i wyczynach ma to pewnie kolosalne znaczenie - dla pocieszenia moge ci powiedziec ze ostatnio moj plecak foto zrobil ze mna podroz zagramaniczna i około 7km na plecach w ruchu miejsckim za poszukiwaniem kadrow ;) wazył jedyne 34KG - wiem bo pani na samolot mnie nie bardzo chciala wpuscic :(
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-02 15:12:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mój błąd, pisałem o 5d, że waży więcej.
Spoko, to jest też rozwiązanie ale i tak na razie nie na moją kieszeń, bo musiałbym kupić nowe obiektywy, a i mój pomysł z IR wymagałby nie sprzedawania 10-22, albo kupienia kolejnego body.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2010-02-02 16:05:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@kilerus to może warto pomyśleć o czymś takim?
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9087

Ale tele do tego chyba nie ma.
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-02-02 16:42:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tomi... to samo chcialem napisac... sa dostepne adaptery z micro na normalne 4/3 i wtedy zuiko i hejaaa....
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-02 16:56:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Patrzyłem na test tego Olka i ciekawe, to to.

Może kiedyś Canon coś takiego zrobi ;) ze szkłami pod aps-c. Na pewno bm kupił gdyby nie pogrążyło mojego budzetu.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-02 16:58:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekaw też jestem jak radzi sobie wyświetlacz LCD, bo zimą na swoim Canonie A710IS nie widziałem prawie nic i robiłem jakieś cyrki z zakrywaniem ręką.
fotografia cyfrowa
RamzesLW
fotografia cyfrowa
2010-02-23 23:02:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czołówka pół kilo? To chyba hełm górniczy ;). Wiesz, zapomnieć mógł o wielu rzeczach, w każdym bądź razie nie ma sensu go dołować :P
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2010-02-24 10:43:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba nie wszyscy doradcy przeczytali do końca pierwszy post. Jeżeli kilerus myśli o zmianie puszki z jednoczesnym przeznaczeniem słabszej pod IR, nonsensem byłoby wchodzenie na dwa podwórka. Czyli odpada kombinacja APS-C + FF oraz 400D i Olek. Na takie zdublowane zestawy musiałby wydać kupę kasy. Najrozsądniej byłoby pozostać przy Canon APS-C.
Pytanie jednak na ile ciągnie Cię ten IR i czy dla tego warto psuć (nieodwracalnie) działający sprzęt. Co jeśli fascynacja IR-em okaże się pudłem. Przypominam, że można bawić się infraredem bez wywalania filtra dolnoprzepustowego a więc bez ingerencji w sprzęt. Nie wiem na ile dobrze spisuje się w tym 400D.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-25 19:11:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Doszedłem do wniosku, że kupię 350D lub 400d Canona na allegro. Za 400D dąłbym 800zł, a za 300D 400zł. Zobaczymy co uda mi się wyrwać wcześniej. Nie spieszy mi się. Kosz więc nie jest ogromny.
Sądzę, że będzie mi się ta zabawa podobać, a jeśli nie to spróbuję ten aprat odsprzedać na allegro. Sądzę, że nie stracę jakoś wiele.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa