fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Bez komentowania nie ma publikowania ;)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-02-11 23:19:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ederlezi Ja tylko piwo piję nie tryskam jadem :D MooMin no no :D
fotografia cyfrowa
tysjusz_
fotografia cyfrowa
2010-02-11 23:21:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja jestem za
tym, żeby chcąc zmieniać świat zacząć od siebie - jak to mówi pradawne indiańskie powiedzenie...
fotografia cyfrowa
Aga_va
fotografia cyfrowa
2010-02-12 03:11:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi083 - można nie komentować z różnych powodów - można po prostu nie mieć czasu, albo czuć się niekompetentnym do oceniania zdjęć innych, czy też z obawy przed urażeniem autora swoją szczerą opinią itd, itd. Myślę że zamiast zmuszać każdego do wystawiania komentarzy, lepiej skuteczniej motywować. Może warto rozróżnić punktowo komentarz słowny od komentarza będącego tylko oceną, komentarza pod własnym zdjęciem czy tez kolejnego komentarza pod czyimś zdjęciem (wszelakie dyskusje i kłótnie pod zdjęciem) - nie jestem pewna jak to jest obecnie, ale te dwa ostatnie mz w ogóle nie powinny być punktowane. Albo może dać autorowi możliwość przyznania punktów komentarzowi, który okazał się z jakiegoś względu użyteczny dla autora. Myślę że każdy szczególnie ceni sobie uwagi otrzymane od userów, których warsztat i doświadczenie podziwiamy - może dałoby się wprowadzić opcję coś w rodzaju "zaproś autora do komentowania moich zdjęć", co mogłoby być miłą zachętą do wystawiania komentarzy, a jednocześnie sygnałem że osoba zapraszająca oczekuje szczerych opinii i raczej nie obrazi się za nie koniecznie entuzjastyczne komentarze.
Jednym słowem, jeśli już zajmować się tym "problemem" - a pewnie warto, bo w końcu po to wystawiamy swoje zdjęcia, żeby poznać liczne opinie innych - to jestem raczej za motywowaniem do komentowania, niż narzucaniem takiego obowiązku.
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-02-12 08:53:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najlepsza motywacja bedzie np... dajmy na to 5gr za opinie... przeciez wiadomo, ze pieniadz zawsze byl najlepsza motywacja... oczywiscie Ci co maja ich duzo powiedza, ze tak nie jest i, ze wcale nie maja ich duzo... to drugie wynika z faktu, ze w miare jedzenia rosnie apetyt, wiec Ci co maja zawsze beda twierdzic, ze nie maja bo beda chcieli miec wiecej.... ale w ten sposob napedzi sie cala komentarzowa infrastruktura, bo wkoncu lykajac te 5groszowki za komentarz, cos sie tam zgodnie z kolejna zasada, ze ziarnko do ziarnka i zbierze sie miarka, nazbiera sensownego... teraz kwestia platnosci... wystawiasz komentarz z ocena i ogladasz reklame, dwie, nie ogladasz tylko klikasz ok i ok...
;-DDDDD
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2010-02-12 09:01:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aga_va ma fajne pomysly :)
Boje sie tylko TWA walacym punkty za 5-tki pod ich fotkami, no ale patologie zawsze sie trafia. :)
fotografia cyfrowa
wacha123
fotografia cyfrowa
2010-02-12 09:34:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja bardziej myślałem o osobach które ciągle wiszą na vox populi i vox dei a nawet nie chcą odpowiedzieć na proste pytanie:jaka przysłona,przy jakim czasie zdjęcie zrobione,jakim szkłem...Jak zdjęcie ma exif to ok.Nie musi ale takie wbrew pozorom błahe pytania też dają(przynajmniej mi )jakąś tam wiedzę. A często Ci,którzy mogliby by pomóc początkującym nawet nie raczą zabrać głosu/doradzić. Pewnie,że nie mają czasu bo lansują się jeszcze na dziesiątkach innych portali...
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2010-02-12 11:38:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Beze sensu koncept.
Są ludzie, którzy nie mają ochoty gadać. Nie chcą i nie muszą.
Mają możliwość wystawiania prac to wystawiają. Zabraknie miejsca - dokupią premium. Sami też zapewne oglądają i na tym kończą. Bo fotografię traktują jako coś co się ogląda, a gadać o tym wcale nie trzeba. Mają prawo tak postępować i nic złego przy tym nie robiąc.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-02-12 11:53:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piąteczka
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-02-12 12:14:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szósteczka! ;o)
fotografia cyfrowa
jacky
fotografia cyfrowa
2010-02-12 12:18:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z plusem :)
fotografia cyfrowa
qixu
fotografia cyfrowa
2010-02-13 03:16:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mowa jest srebrem, a milczenie zlotem ;)
fotografia cyfrowa
Axel
fotografia cyfrowa
2010-02-13 07:35:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi - realizacją takiej inicjatywy można zrobić więcej krzywdy niż dobroci. Systemy nakazowo-zakazowe zawsze upadały, to tylko kwestia "kiedy". Z upływem czasu wytwarza się naturalny stan równowagi, swoisty wirtualny "ekosystem". To nie jest złe, to wypadkowa potrzeb użytkowników i możliwości systemu i albo komuś to odpowiada, albo nie i odpuszcza sobie. Żeby jasność była pełna, nie jestem za stagnacją, lubię zmiany, ale niech to będą zmiany korzystne i twórcze, takie przez duże "TWÓ" :)
Nie przepadam za zamordyzmem, a to co proponujesz tak mi się kojarzy. Nie rozumiem, masz zadatki na pierwszego sekretarza ?
Tylko błagam nie obraź się za to co powiedziałem, nie mówię tego w złej wierze. Twoje folio jest pełne ludzi, a jeśli ktoś przeforsowałby akcje typu: "na portalu jest za dużo zdjęć ludzi, a prawie wcale astrofotografii. Od jutra robimy foty astralne, inne będą usuwane, a konta niezdyscyplinowanych użytkowników będą blokowane"
I co wtedy? :) Kupisz sobie teleskop, mapę nieba i z wielkim oddaniem i entuzjazem(oczywiście niewymuszonym) będziesz cykał kratery na jowiszowych księżycach?
Niech każdy foci co chce i komentuje w taki sposób jak chce,... z założeniem, że ani jednym, ani drugim nie będzie innym robił krzywdy. Jeśli pojawi się realna potrzeba zmiany (i nie ma znaczenia, zmiany czego), to ta zmiana nastąpi.
W tym co zaproponowałeś wiesz co jest fajne? Fajne jest to, że powiedziałeś co myślisz i miałeś do tego prawo,... ale mam nadzieję, że Twój pomysł umrze śmiercią naturalną.
A co jeśli nie umrze? To widać pojawiła się realna potrzeba czegoś takiego :)
Stary Chińczyk kiedyś powiedział: "niezależnie od tego, co zrobimy, wszystko idzie w dobrą stronę...to tylko kwestia czasu"
A teraz idę zrobić pierwszą dzisiaj kawę... bo lubię :)
Dobrego dnia wszystkim :)
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2010-02-13 16:51:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po co mi jakieś sztuczne, wymuszone kilobajtami lub pięciogroszówkami zdania?
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-02-13 19:17:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Axel "nie robiąc nic, możesz zrobić o ziarnko za dużo ;)"

Ciekawe co by było jakbyśmy w ogóle nie komentowali ;)
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2010-02-13 19:29:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiele głupstw nie padłoby w zdaniach ^^
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-02-13 20:41:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bez wyborów nie ma darmowej kiełbasy...a i ceny wódki nie spadają...
...
a ja...to chciałbym żyć w kraju w którym mógłbym nie wiedzieć kto jest prezydentem...
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-13 21:25:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jest jakiś poroniony pomysł.

Sądzę, że każdy robi to co lubi. Ja np. lubię robić zdjęcia i je tutaj wstawiać. Czy na prawdę chcecie się mnie stąd pozbyć?
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-02-14 11:19:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kilerus... nie no pozbyc to nie ale troche wykorzystac, tak ;-) masz doswiadczenie w jakiejs tam dziedzinie, wiec jesli napisalbys pare pomocnych wskazowek komus kto zajmuje sie podobnym temat ale mu nie wychodzi tak jak Tobie to chyba nic by sie nie stalo... ;-)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-02-14 12:32:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
korpa1 uczniowi by się nic nei stało ale moze nauczycielowi ;)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-02-14 13:45:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
korona z glowy spadla i uszkodzila stopy ;-)
fotografia cyfrowa
rafcio
fotografia cyfrowa
2010-02-14 19:32:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
brak komentarzy też jest sygnałem... wczoraj wrzuciłem dwa zdjęcia i nie pojawił się ani jeden koment, co już o czymś świadczy ;-) wolałbym chyba -1 i mieszanie w błocie. jest to znak dla autora, ze praca nie wzbudza emocji, można przejść obok obojętnie... a autorzy którzy mało/wcale nie piszą? coż, MZ takie ich prawo, sam nie chciałbym czytywać pod swoimi pracami wymuszonych przez sysetm komentów - karp1225 dobrze tu napisał.
ja zazwyczaj komentuje prace przy których cos czuje... i nie wybrażam sobie, zebym przy dennym, ale poprawym technicznie zdjęciu musiał się rozpisywać. bo o czym tu pisać ? ewentualne wzkazówki mogłyby dot. tylko technicznej strony, a ona jest przecież ok... wiec moj negatywny odbiór czyli koment odebrany byłby jak złośliwość.
to są moje powody, ale myśle ze kazdy może mieć inne...
nie dziwie się też, że są osoby, które nie chcą odpowiadać na pytania dotyczące techniki wykonania pracy - każdy z czasem wypracowuje swoją, a pytanie "jak to zrobiłeś?" jest w pewnym stopniu pytaniem "jak Cie powielić?" a tego chyba zaden autor nie chce ;-)

fotografia cyfrowa
BETI
fotografia cyfrowa
2010-02-14 19:52:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Rafi083 - plusik choćby za to, że podniosłeś ciśnienie niektórym;)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-02-14 21:02:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To teraz muszę z lewej łapy zapodać na szybsze tętno ;)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-02-15 09:35:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie piszę komentarzy ale zdarza mi się (bardzo rzadko) napisać krytykę, a sądzę, że ona raczej jest kilkakrotnie bardziej wartościowa (chociaż to raczej wasza opinia tutaj powinna być, nie moja).
Zmuszanie ludzi do niczego dobrego nie prowadzi. Róbmy to co lubimy, a nie to co musimy!
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2010-02-16 11:17:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-472030.php

I jaki tu sens komentowania? Większość oczekuje peanów, a nie krytyki.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa