fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
CS5 nadchodzi
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
GPtak
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:04:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Anders dobrze prawi i zgadzam się z Nim w 110%.
W ciemni też kiedyś stosowano różne tricki i nikt się nie oburzał.
A jako ciekawostkę powiem, że kiedyś przeklinano fotografię kolorową i też komentowali, że nie wyraża... że nie artystyczna....
A obróbka w PS też ma swoje plusy i jest kolejną ewolucją ciemni mz.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:06:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i to co w filmiku było pokazane to mam nazwać fotografowaniem? :-) wybaczcie...
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:13:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jak Ci się zdaje... co mówili fotografowie jak pojawiły się pierwsze materiały kolorowe? co mówili fotografowie jak pojawiły się pierwsze zdjęcia cyfrowe... Myślę że niewiele się pomylę twierdząć że właśnie identyczne głosy się pojawiały przy kazdej zmianie, większej lub mniejszej.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:14:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
triodante - to co w filmiku pokazali to nie fotografowanie, a obróbka. Taka mała różnica :)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:16:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres zdaję sobie doskonale sprawę, że fotografowanie nie kończy się z chwilą zapisania zdjęcia na karcie cyfrówki czy wywołania filmu...to początek procesu...
ale są granice...idąc tą drogą w CS10 aparat będzie zbędny...
(już się więcej nie wypowiadam w tym temacie)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:23:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakie są te granice? Przez kogo wyznaczane?
Powtórzę, większość jak nie wszystkie funkcje PS można wykonać w ciemni, więc jaka jest różnica w efekcie końcowym?
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:27:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to opowiem Ci o jednym zdjęciu z wycieczki zakładowej na której była moja siostra. jako jedna z organizatorek w chwili pstrykania grupowej fotki pamiątkowej była w recepcji hotelu płacąc rachunek czego kolega z aparatem nie zauważył...na fotce jak się domyślasz jest...nawet nie widać, że było grzebane :-)
...takie są granice
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:35:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ok.... czy jest na oryginalnym nieruszanym pliku? NIe ma... Załóżmy teraz że to samo zdjęcie zrobiono by na materiale analogowym... i też by jej nie było...
Twierdzisz teraz że pracując w ciemni z materiałem analogowym taki efekt byłby nie do uzyskania?? Więc argument zupełnie moim zdaniem nie trafiony.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-03-26 17:46:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie trafiona jest Twoja linia porównania do fotografii analogowej...ja ani razu nie odwołałem się do fotografii analogowej :-)
to zupełnie inna bajka, tematu, że większość skanuje klisz i później dalej ją w PS obrabia nawet nie próbuję tykać :-)))
fotografia cyfrowa
jakbau
fotografia cyfrowa
2010-03-27 11:37:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a moze zamiast dyskutowac lepiej omijac granice ? i tak nikt nie bedzie na tyle odwazny, zeby powiedziec Tutaj konczy sie fotografia a zaczyna grafika.

postepu sie nie zatrzyma. jesli chodzi o cs5 to nie program tylko dla fotografikow. mysle, ze graficy nie moga sie doczekac do takich bajerow.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-03-27 11:51:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiedyś w samochodach nie było nawigacji i trzeba było trzymać mapę na kolanach, ale zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, analogowe i cyfrowe mapy służą jako pomoc do uzyskania celu.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-03-27 14:22:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neo sęk w tym, że tutaj wszystko zmierza do tego byś hmmm...pasażerem został :-)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-03-27 16:05:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@triodante, nie bardzo, pasażerem jest widz, a program graficzny jest moim środkiem transportu do celu. Rzecz raczej w tym, aby widz widział jak dojechałem do celu, a nie czym. :)
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-03-27 17:00:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak przeczytałem sobie tą na prawdę ciekawą dyskusję i pierwsze co mi się kojarzy to to , co już zostało powiedziane - bez materiału wyjściowego nidy rydy. A bardzo dobry materiał wyjściowy stanowi podstawę fotografii, nie tylko nowoczesnej. Nie mogę teraz znaleźć przykładu , ale kilka razy widziałem zdjęcie Stalina z wyretuszowanym "towarzyszem" , zanim popadł w niełaskę. Był również przykład przed retuszem, jak towarzysz szedł po prawej stronie. Retusz zrobiony bez komputera , obróbka była w pełni analogowa.

Tak więc dopóki materiał wyjściowy jest uzyskany metodami fotograficznymi ( klisze , rawy ) , nie korzystanie z dobrodziejstw narzędzi jest tak na prawdę moim zdaniem ograniczaniem samego siebie. A po co się ograniczać ? Można....ale po co ? Rozwój fotografii to wg mnie właśnie korzystanie z umysłu człowieka , by tak naświetlał , bo przedstawić swoją wizję. A Photoshop CS5 , cóż , prawdopodobnie nie będzie mi w ogóle potrzebny, ale go nie przekreślam na przyszłość.

To co napisałem , nie powinno dotyczyć fotoreportaży. Chociaż historia zna takie przypadki:

http://z.about.com/d/urbanlegends/1/0/N/8/kerry_fonda1.jpg

To też fotomontaż.

A cały artykuł jest tu:

http://urbanlegends.about.com/library/bl_kerry_fonda.htm
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-03-27 17:16:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ederlezi, prawda? A skąd oni w 1970 roku wzięli PS CS5? Pewnie z NASA. :)))
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-03-27 17:30:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok , mam

http://www.cs.dartmouth.edu/farid/research/digitaltampering/stalin1+2.jpg

Cały artykuł tu:

http://www.cs.dartmouth.edu/farid/research/digitaltampering/

O ile zdjęcie Kerrego i Fondy mogło zostać zretuszowane na potrzeby kampanii całkiem nie dawno , o tyle przykłady na stronie , którą podałem powyżej raczej zostały uzyskane analogowo , czyli bez komputera wiele lat temu. Oczywiście wraz z postępem retuszowanych fot jest coraz więcej więc automatycznie zgodnie z prawem ekonomii spada wartość takich zdjęć , niemniej jednak podałem przykłady po to , by podkreślić to , o czym jest już mowa wcześniej - Photoshop jest skutkiem , nie przyczyną.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-03-27 17:39:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
automat perkusyjny pewnie szybciej i dokładniej zagra niż Dave Lombardo...ale kto jest perkusistą Dave czy programista?
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-03-27 18:06:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dave jest perkusistą.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-03-27 18:46:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
programista gra na waltorni ;)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-03-27 20:36:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rick Allen /Def Leppard/ wypadku stracił lewą rękę, gdyby nie elektronika, to nie za bardzo poradziłby sobie i pewnie - pomimo tego, że jest znakomitym perkusistą - musiałby odejść na rentę.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-03-27 20:41:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neo rick gra jedną ręką
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-03-27 20:49:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sądzisz, że dałby radę jedną ręką opanować całą kuchnię garów, gdyby nie synchronizacja elektroniczna, którą - notabene - specjalnie dla niego stworzono?

Ale wracając do fotografii, to podziwiam prawdziwą sztukę bez PS-a, choćby tak naturalne i świeże, jak ta, nagrodzona I miejscem praca:
http://xstatic.nk-net.pl/media/external_uploads/nk_pr/blogNK/1.jpeg

Prawda, że cudowna?
:)))
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-03-27 20:52:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zapomniałem dodać, że to 1. Miejsce w konkursie zdobyło pakiet 580 Eurogąbek na NK. :)))
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-03-27 21:41:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neo a pamietasz taką płytę "histeria"? tam grał jedną ręką bez jakichkolwiek elektrodziwadeł...a to chyba najlepsza płyta Def Leppard...
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-03-27 21:44:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Znam bardzo dokładnie, ale też mam video z ich koncertów - zobacz sobie na to, co ma pod nogami.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa