fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nikon d50, zamiana kitowego na cos mniej uniwersalnego.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
fcuk
fotografia cyfrowa
2010-04-17 11:22:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

Od kilku lat mam Nikona d50+ podstawowy obiektyw 18- 55mm.
Zaczęłam pracować, czas na zmiany na które nie mogłam sobie wcześniej pozwolić.

Zacznę od obiektywów, a może raczej od tego do czego będą mi potrzebne:

1. Portret, myślałam o jasnej stałce 50mm,

2. Architektura+detal, tu chyba będzie potrzebny tele z zoomem który zmniejszy mi kąt i zaakcentuje temat, ale nie jestem pewna jaka dokładnie ogniskowa i czy potrzebuje bardzo jasnego, czy poradzę sobie bez stabilizacji? podobno trudno o dobry tele.

3. Zdjęcia nocne, i tu nie wiem, czy ten 50mm tez będzie się do tego nadawał? możne do tego jakaś inna szersza jasna stałka, powiedzmy 35mm.


Nie wiem jaka różnica w jakości jest pomiędzy sigmą, tamaronem i nikorem.


W przyszłości będzie zmiana body na coś bardziej profesjonalnego czy te obiektywy mi się wtedy przydadzą?

No i lampa, tu nie mam pojęcia, na razie nie chce czegoś co strzela światłem na 50m, na jakie parametry mam patrzeć?

Z góry dzięki, bo pierwsze zakupy planuje niedługo a ja ciągle się waham czy dobrze dobrałam obiektywy do moich potrzeb.

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
supstryk
fotografia cyfrowa
2010-04-17 12:24:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do lampy to polecam SB900 posiadam i jestem zadowolonym użytkownikiem i myślę o kupieniu jeszcze jednej do bezprzewodowej pracy.
Co do szkiełek to nikon puki co ma stale jednakowy bagnet typu-F więc nie ma problemu z podłączaniem nowych czy starych szkieł do różnych modeli nikona. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę to czy w szkle jest własny napęd czy z body, bo nie wszystkie puszki maja taki napęd (ale profesjonalne puszki są w niego zaopatrzone)
fotografia cyfrowa
comodore
fotografia cyfrowa
2010-04-17 22:14:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon d90 + Nikkor 50mm 1.8 + Nikkor 24-70 2.8 zastanow sie nad takim zestawem drogi ale nada sie do wszystkiego.Body z silnikiem do obiektywow wiec kazdy podepniesz i bedziesz miala AF
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa