fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Intel czy AMD....?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-05-22 20:12:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do obróbki zdjęć....

Potrzebny kompek :) INTEL Core I5-750 2.6GHz 8MB lub AMD PHENOM II X6 1055T 6x2,8GHz AM3 ?

Może ktoś ostatnio coś zakupował a moze coś w podobie ;) wiecej niż 800 zl za proc to dla Mnie za dużo ;)

Z góry dzielki za pomoc...!
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2010-05-22 20:17:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi mam Athlona 6000 i 4GB RAM i nie trzeba mi więcej :)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-05-22 20:23:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-05-22 20:46:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cokolwiek nie wybierzesz z powyższych będziesz aż nadto zadowolony...szczerze mówiąc postaw raczej na dobrą płytę główną i dobry zasilacz, bo te zazwyczaj spowalniają pracę skutecznie dławiąc proca "w stresie"...dobry zasilacz przy zapotrzebowaniu na dużą moc obliczeniową to podstawa...poza tym co z tego, ze rzucisz się na dwudziestosiedmiordzeniowca skoro Twój program graficzny nie będzie umiał go wykorzystać :-)...
fotografia cyfrowa
Fant
fotografia cyfrowa
2010-05-23 19:32:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I nie zapomnij o monitorze! ;-)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-05-23 20:00:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy duża będzie różnica pomiedzy i3 i5 i7....?

Może lepiej zaoszczędzić pare złotówek...?!

Fant jeszcze monitor zapomniałem ;)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-05-23 20:15:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeśli koniecznie chcesz mieć czterordzeniowca w 100% wystarczający jest Core 2 Quad Q8200, choć spokojnie wystarczające są dwurdzeniowe z serii Core 2 due E 7000...od AMD w pełni powininny Cię zadowolić Phenom II X4 925 lub nawet Phenom II X4 810...każdy z nich w cenie o połowie mniejszej lub nawet za 1/3 tego co zamierzasz wydać...w praktyce kupowanie czegokolwiek mocniejszego to zbytek...lepiej z zaoszczędzonej kasy dołóż do lepszego zasilacza, płyty lub pamięci...
fotografia cyfrowa
Fant
fotografia cyfrowa
2010-05-23 20:36:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, przede wszystkim płyta główna, powinna być przyszłościowa. Póki co mnożenie rdzeni w prockach to chwyt marketingowy, bo oprogramowanie ich nie wykorzystuje. Rafi083, postaw na 64 bity, stabilność (zasilanie, dobra wentylacja) i ergonomię. Do zdjęć przydadzą się szybkie dyski twarde, najlepiej pracujące w macierzy. Procesorem się tak nie przejmuj.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-05-23 20:52:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To dwa dyski są czy muszą być trzy..?
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-05-23 21:01:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID

patrz przede wszystkim na bezpieczeństwo , dopiero w drugiej kolejności na szybkość , jeśli chcesz się bawić w RAID.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-05-23 21:52:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tym, że RAID w takim układzie pociąga za sobą po pierwsze dwukrotnie wyższy koszt dysków przy identycznej powierzchni dyskowej, po drugie dwukrotnie większe zapotrzebowanie na energię, po trzecie znacznie cieplej w obudowie - dochodzi koszt na sensowne chłodzenie i hałas (jeśli jest to problem)...wracasz znów do zasilacza :-)...a najprostszy sposób na ochronę fotek to niekasowanie ich z karty zanim nie wypalisz ich na płytkę dla klienta...w wypadku fizycznej awarii dysku i jeszcze gorzej niemożności odzyskania utraconych plików nawet przez jakiś program "szperacz" typu Digital Image Recovery (miałem rok temu awarię tablicy partycji i po formacie twardziela odzyskałem w zasadzie wszystkie foty właśnie przez ten friłer) tracisz tylko czas obróbki...prosta zasada nie wycinać z karty a kopiować to najprostszy i najtańszy sposób ochrony :-)...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa