fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
profile icc
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-09-06 14:10:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja jeszcze będe męczył sapphire bo już raz na zawsze chciał bym wiedzieć co i jak.

zakładam że robię raw'a i wywołuję go z LR - wtedy mam możliwość wybrania trybu, czyli wybieram ten najszerszy PHOTOPRO RGB albo aRGB - rozumiem, że do tego momentu nie muszę jeszcze martwić się profilem ICC.

i co dalej dodaję profil do windy? żeby mi się w PS pokazał??
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-09-06 14:12:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
el-coyotte - na zakonczenie już... daruj sobie CMYK jezeli nie drukujesz na offsecie - tam i tak wszystko zalezy od drukarza, do tego dochodzą jeszcze pomiary gęstości optycznej druku, nie powiem poprawne naswietlenie jest wazne ale to dosyc specjalistyczne zagadnienie.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-09-06 14:24:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pablo3style - zameczysz mnie:) Na poczatku musisz wiedziec co bedzie na końcu. I tak musisz zaczac. Niektore laby pracuja w profilach kodaka - potrafia one zmienic obraz kolorowy w niezly art ale BW. Swietne profile ale trzeba na nich pracowac od poczatku do konca. Nie wiem jak najnowszy PS - czy automatycznie wydobwa profil czy trzeba to okreslic w momencie otwierania po wywolaniu RAW-a w LR i tam osadzeniu profilu. W niektorych softach w momencie otwierania trzeba manualnie okreslic i wydobyc profil. Potem w momencie zapisywania w PS trzeba uwazac bo domyslnie moze byc ustawiony inny profil. Skutkiem mieszania w profilach mogą być np zmiany w postaci pionowych pasków na obrazie - ma sie wrazenie ze sensor aparatu siada i chce sie go wyrzucic albo zanosi do naprawy:). Mam nadzieje ze pomoglem. Teraz naprawde musze gonić. Pozdr i dziekuje za ciekawą dyskusję.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-09-06 15:14:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki za rozjaśnienie mojej ciemni - oczywiście jak już tylko dogonisz to będę cię męczył dalej w imieniu swoim może i el_coyotte no i innych w czarnej dziurze niewiedzy ;)
fotografia cyfrowa
el_coyotte
fotografia cyfrowa
2010-09-06 15:36:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ogromne dzięki sapphire, naprawdę pomogłeś.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-09-06 23:36:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no problem:) swoja droga moze ktos jeszcze cos dorzuci, czlowiek uczy sie codziennie czegos nowego, pozdr
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-09-07 00:22:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ciekawa dyskusja... oby więcej takich
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa