fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Canon D50 czy Nikon D90 ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
wacha123
fotografia cyfrowa
2010-12-04 21:39:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdybyś zapytał o aparat z jednego systemu to pewnie uzyskał byś więcej obiektywnych opinii. Tak to tylko każdy swój system chwali. Jak kupisz dobre szkło to z każdego z tych aparatów uzyskasz świetną jakość i szczerze to wątpię,że canon daje lepszy obraz. Ja jestem w nikonie.Używam starego d70. Testowałem nikona d90 i z pewnością jest to duży przeskok jakościowy zdjęć (szumy,odwzorowanie kolorów).Ergonomia użytkowania podobna z tym,że d90 jest sporo szybszy,cichszy,dużo lepszy af. I tak się zastanawiam co bym wybrał na Twoim miejscu-chyba canona 50d chociażby dlatego,że oferuje 14bitową głębię vs d90 12 bit i przy tym większy bufor pamięci przy zapisie raw-ów. Wykonanie 50tki myślę,że solidne i już nie czuć tej tandety jak w linii 500/550d. Minusem canona mz jest jego średnia ergonomia(tu mi nikt nie zarzuci niższości nikona),dość cieńki wizjer jak na tę klasę sprzętu,problemy af z obiektywami sigmy. Cena za to bardzo kusząca.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2010-12-04 21:49:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tylko NIKONA ; Canon - jest owszem bardziej popularny , ale spójrzmy na tych wielkich - fotografują tylko Nikonami
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-12-04 22:19:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hihihi - nawet niektórzy z Canona przechodzą do Nikona :))))
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2010-12-04 22:22:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
canon czy nikon co to za roznica ???????? wazne zebys obiektyw mial dobry :) od tego zacznij , sprawdz obiektywy nikona , porownaj canona ii wybierz , potem puszke do tego :)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2010-12-04 22:23:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
karp i odwrotnie :)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2010-12-04 22:55:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pewnie żadna różnica - ale tomi napisał , tylko Canon - to skomentowałem po swojemu
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-12-05 00:28:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystkie powyżej 400ISO robią fajans - dlatego średni format raczej na to nie patrzy. Co z tego wynika - patrz na szkła nie na body bo oba modele podobne. Szkła canona - parametrami bardziej użyteczne, nikonowskie - to brzytwy. Jednak można coś dobrego znależć w ofercie sigmy, czy tamrona - to też da ci oszczedność. Gdybyś chciał zerknąć na sample:
http://www.imaging-resource.com
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-12-05 09:50:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
właśnie jeśli już szkła Sigmy to Nikon lepiej się spisuje. :)))
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2010-12-05 10:42:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wacha123 napisał: "problemy af z obiektywami sigmy".
Zwracam uwagę, że Canon 50D ma możliwość indywidualnej kalibracji AF i zapamiętania ustawień dla chyba dwudziestu obiektywów, co definitywnie rozwiązuje problem.
fotografia cyfrowa
Wojtek47
fotografia cyfrowa
2010-12-05 11:28:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może Pentax np. K7 ?
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-12-05 13:01:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=25974
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa