fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
NEC SpectraView 231 vs. EIZO CG223
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-09 19:39:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jako że padła mi właśnie moja ukochana 9-letnia iiyama :beczy:
rozglądam się za jej następcą, a jest trudniej, niż kiedyś, bo nie ma gdzie zobaczyć wyselekcjonowanych monitorów w akcji - w miejscach "nie dla idiotów" niczego pożytecznego nie uświadczy :wmur:
Tymczasem moje teoretyzujące oko padło na specyfikacje dwoch sprzętów wymienionych w temacie.

Mam wobec tego do Was pytanie takie:

Czy ktoś może używa lub zna użytkownika któregoś nich i może podzielić się swoimi lub odpytanymi wrażeniami i innymi obserwacjami?

Wiadomo, że zależy mi na dobrym odwzorowaniu barw, a szybkość się nie liczy (do gier toto nie będzie używane)... Różnica w przekątnej jest dla mnie bez znaczenia, a niczego większego i tak nie ścierpię ;)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2011-03-09 20:11:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam eizo cg222w, fajną opcją jest automatyczne ustawianie jasności monitora (do panujących w pomieszczeniu warunków), ale pewnie teraz każdy lepszy monitor to ma, generalnie to co na monitorze = to co na wydruku, mam tez kalibrator, ale nie używam, bo ustawienia fabryczne są idealne, do oglądania filmów też się nadaje...:)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2011-03-09 20:13:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czasem jak oglądam na nim stare foty obrabiane kiedyś jeszcze na laptopie to włosy mi dęba stają... i dzięki temu nie muszę ich prostować więc oszczędzam prąd i kosmetyki
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-09 20:25:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jevel, a jaką masz tam matrycę? bo wujek google przy 222 pisze, że S-PVA, a znowu specyfikacja 223 podaje IPS?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-09 20:36:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A nie, to w CG221W jest IPS, a w CG223W jest VA (with overdrive circuit)

zgłupieć można...
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2011-03-09 20:53:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no w moim jest PVA, albo s-PVA nie pamiętam, musiałabym pogrzebać w papierach, ale wujek pewnie wie, już mam go ze 3 lata i nie mam zastrzeżeń, pewnie 223 będzie jeszcze lepszy
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-09 21:03:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, nie zawsze nowy model jest lepszy od poprzedniego ;) ale jest na to spora szansa :) dziękuję!
fotografia cyfrowa
capa
fotografia cyfrowa
2011-03-10 08:30:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czesc, ja od 2 lat uzywam EIZO cg242W, genialny, brak zastrzezen. wykorzystuje tylko do foografii, wiec trudno mi bedzie sie odniesc do innych zastosowan ;)
ponizej pelna specyfijacja, to praktycznie ten sam model z jakas mala modyfikacja.

http://www.eizo.pl/coloredge-cg243w

pozdrawiam,
tk
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-03-10 10:05:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mając podobny dylemat zdecydowałem się na DELL 2209WA. Z jakości (matryca IPS) jestem więcej niż zadowolony, a czynnikiem decydującym była gwarancja - 3 lata z naprawą u klienta. No i nader atrakcyjna cena... :-)
Z serwisem DELL'a mam dość duże doświadczenie i nie pozwolę złego słowa o nich powiedzieć.

Przepraszam, że się tak wtrąciłem. Sam nie cierpię wpisów, które osobie pytającej o wybór między A i B sugerują, że powinna kupić C... :-)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2011-03-10 13:07:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk: eizo daje 5 lat gwarancji ...:)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-10 14:10:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prawda, że EIZO daje pięć lat gwarancji, a NEC daje trzy (na te konkretne modele, innych nie analizuję).
EIZO ma 12-bitową tablicę LUT, a NEC 14-bitowa,
jednak EIZO obiecuje 95% odwzorowania przestrzeni barw AdobeRGB, a NEC zaledwie 75 %.
Natomiast z pożytecznych wodotrysków ten NEC ma PiP (obraz w obrazie), a ten EIZO raczej nie.
Ech... nie ma łatwo.

A Dell 2209WA jest faktycznie atrakcyjny cenowo, ale raczej nie dorównuje parametrami mojej nieboszczce Iiyamie.
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2011-03-10 14:34:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hm, pewnie są to różnice niezauważalne gołym okiem, chyba przy pracy ze zdjęciami ważne aby nie przekłamywał kolorów i kontrastów i nie podbijał tonów, tzn poprawnie wyświetlał wszystko od bieli do czerni, w Wawie można umówić się z tego co wiem na przetestowanie Eizo u dystrybutora (Alstor)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-10 21:43:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki, jevel!
Będę się starała skorzystać z takiej możliwości i dokonać badania organoleptycznego ;)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2011-03-10 21:55:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
daj znaka co kupisz:)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2011-03-10 21:58:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrym sklepem w Warszawie jest ten http://www.lorien.waw.pl/Artykuly.aspx?kat=1950 i można porównywać co się da. Eizo ma świetne parametry i naogół już fabrycznie dobrze pokalibrowany, ale kuszącą sprawą jest NEC PA241W lub 231W
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2011-03-10 21:59:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://monitory.mastiff.pl/ - godny polecenia
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-03-11 07:11:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a nowa iiyama?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-11 10:40:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niestety, Iiyama przestała robić monitory tej klasy.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-19 17:14:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Matryca VA w tym EIZO odpada...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa