fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
tła fotograficzne
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2011-03-26 12:46:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-pp-2-75-x-5m-9-kolorow-i1496780449.html
co myślicie o tej tkaninie, ktoś używał? czy lepiej uszyć z jakiegoś płótna?
problem polega na tym że z tych teł ma korzystać tabun młodzieży 16- 20 lat w technikum foto. kartonowe zjedli/zużyli? w zastraszającym tempie. zastanawiam się co byłoby najlepsze (poza blachą nierdzewną:) ) z szyciem nie ma problemu bo kierunek jest częścią szkół odzieżowych, ale jeśli już to z czego?
musi być solidnie, oni się dopiero uczą i przytrafiają im się rożne dziwne rzeczy.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2011-03-26 13:04:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie jest to może rewelacja, ale ja właśnie takich używam i nie mam powodów do narzekań. Efekty możesz zobaczyć np. tutaj : http://tomiphotogallery.blogspot.com/2011/02/marlena.html
http://tomiphotogallery.blogspot.com/2011/02/violeta.html
http://tomiphotogallery.blogspot.com/2011/02/magda_09.html

Ja jestem z nich zadowolony, tanie i dość dobry efekt końcowy.
Mz warto.
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2011-03-26 13:06:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na necie już był poruszany ten temat, więc polecam przejrzeć inne fora:

http://www.cyberfoto.pl/studio-fotograficzne/72158-tla-polipropylenowe.htm

http://canon-board.info/showthread.php?t=42868

ja używałam czasem, ale kaszanka, nie ma to jak tło kartonowe
na tym polipropylenowym widać fakturę, zagniecenia, załamania, czarne zbierają wszystkie kładki itp
nie układają się tak ładnie jak tła kartonowe

do własnych zastosowań - kiedy wiesz jak poświecić - żeby nie wydobyć wad tego tła,
masz miejsce żeby odsunąć modela od tła i robisz na płytkiej GO - można się pomęczyć

ale na zajęciach będzie na pewno o wiele gorzej sprawowało sie od kartonika

ja widziałam fajne rozwiązanie w studiu fotograficznym makata - tam jest duża biała ściana nie łącząca się z podłoga pod kątem prostym,
ale taka zaokrąglona i wszystko jest białe
zamiast białego tła - takie rozwiązanie świetnie się sprawdza
po sesji trzeba odmalować na biało taką powierzchnię - ale robi się to bardzo szybko i na pewno jest to mniej kosztowne niż
zmienianie tła co kilka sesji
na ich stronie są zdjęcia studia i można podejrzeć

minus - tylko jeden kolor

tła materiałowe sa chyba najgorsze w uzytkowaniu, tzn zależy tez od efektu jaki chcemy osiągnąć
ale jako tła uniwersalne to się raczej nie sprawdzają


fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2011-03-26 21:10:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A kupiłem sobie jedno takie bo napisali ze można je myć ;) Mogę powiedzieć tyle ze są tanie ale taniej kupisz je na składzie budowlanym pod nazwą folia paro-przepuszczalna tylko możesz trafić z napisem po jednej stronie. Dwa minusy to widoczna struktura i nie wpuszczaj kobiet w szpilkach bo się dziury wygniatają takie że tylko uciąć i do kosza.
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2011-03-27 09:35:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no właśnie, po pierwsze dyrektor nie chce nam kupować kilometrów kartonu. rolka idzie na kilka sesji a oni włażą w butach, w szpilkach, najeżdżają statywem itp. nawet jak się pilnuje to i tak, któremuś coś się przytrafi:/ zastanawiałam si,ę czy nie uszyć z grubego płótna tak jak kiedyś robili fotografowie. nad ścianą się zastanawiałam bo emulsja jest tania tylko nie wiem czy to się zmieści w naszej małej salce...
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-03-27 14:01:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kartonowych nic nie przebije, natomiast do takiego zastosowania jak piszesz ja bym się zastanowił nad uszyciem tła z polara. Czarny polar bardzo fajnie pochłania światło, nie zagniata się, nie widać specjalnie na nim brudu, zresztą podobnie jest z białym i każdym innym kolorem. Jak już wspomniałem, i tak dużo lepsze są kartonowe, ale ich zużywanie jest niewspółmiernie większe. Takie polarowe ma jeszcze tą zaletę, że jak chcesz zrobić jakiś podest w identycznym kolorze co tło to nakrywasz polarem i już masz więc i czasowo dużo wygodniej. Problem z polarem jest taki, że w domowych warunkach ciężko go szyć, ale jeżeli ta szkoła jest technikum odzieżowym to najprawdopodobniej mają odpowiednie maszyny do szycia więc sobie z polarem powinni poradzić.
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2011-03-27 14:52:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki:) muszę jeszcze jakiś system mocowania wymyślić bo to co mieliśmy było plastikowe i połamało się w miesiąc:/ to tak jest jak się chce oszczędzać....
zastanawiam się czy po prostu nie uszyć do jednej pracowni teł dla pierwszaków co się dopiero uczą, nie muszą być jakieś wspaniałe bo to głównie nauka obsługi własnego aparatu, a w drugiej zainstalować kartonowe do tzw. wyższych celów... wiadomo że pierwszoklasiści dopiero się wdrażają i muszą wypróbować rożne opcje co ciągnie za sobą zużycie tła, drugie klasy są już trochę bardziej obyte, w przyszłym roku będą już trzecie i ci już może będą wiedzieć co czynią...
ciekawe jak się pierze polar?
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2011-03-28 22:12:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ta sławetna agrowłóknina? strasznie na to jadą na forach...
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2011-03-29 00:46:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mogę zaręczyć, że agrowłóknina wysezonowana przez całą zimę w charakterze chochołów na krzewach nabrała zdecydowanie ciekawego charakteru - zarówno w postaci szarości, jak i zagnieceń przeróżnych:)! Niewątpliwą jej zaletą jest pewna półprzezroczystość:). A - swego czasu używałem czarnej fizeliny - też ciekawie gra, w zależności od oświetlenia od ciemnych szarości po głębokie czernie:)! A w razie czego bardzo łatwa do uprasowania:)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa