fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co to jest "STREET"?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
MAHNIXROLADA
fotografia cyfrowa
2011-03-27 21:59:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kochany Proroku podaj wreszcie linka na te Twoje super Streety,

dojechałam do 11345 fotki i nic , dalej nie mam ochoty.

Proszę już teraz oficjalnie:

" Kochany Proroku przestań wysyłać mi PW"
ok??
fotografia cyfrowa
SzefSzefow
fotografia cyfrowa
2011-03-27 22:28:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prorok ha ha ha... tu, jest normalne, ze gniot jest oceniany bardzo wysoko oraz dodatkowo polecany... miejsce w ktorym napisalem, ze zupelnie tego nie rozumiem nie jest pierwsze jakie tu widzialem... chcac niechcac nie jest to portal obiektywny, a subiektywny, pewni ludzie maja do siebie sympatie i przez ten pryzmat oceniaja zdjecie, inni sie nie lubie i toczal wojenki - jak w Twoim przypadku i wtedy tez nie ma co liczyc na obiektywna ocene...

popatrz na to przez pryzmat samego siebie. jestem pewnie ktoras z kolei osoba twierdzaca, ze jestes zakochany w sobie, a Twoja postawa pozostawia wiele do zyczenia. czy cos sobie z tego robisz? czy zastanowiles sie nad tym? moze w koncu powinienes...?

moim zdaniem wszystkie zdjecia winny ukazywac sie jako anonimowe, a po 72 godzinach dodawane do galerii autorow. nie byloby klopotow...
fotografia cyfrowa
SzefSzefow
fotografia cyfrowa
2011-03-27 22:36:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
weber - z gustem jak z d... ;)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-03-27 22:49:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odpowiadam -
1. wysłałem ci priva z prośbą o opinie ; rozumiem - nie wolno ;; ok
2. piszesz super streety - nie wiem skąd to wiesz , że super
3. nie mam obowiązku informowania cię - co , gdzie i kiedy na innych portalach .
;
tyle od kochanego proroka -aż tyle
.......................................................................................................................................................................................................................................

SzefSzefów - z tym problemem , który spędza ci sen z oczu pisz do tych , którzy polecają . czytając twój nick rozumiem , że chciałbyś szefować - próbuj . zobaczymy .

fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-27 22:58:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak wiadomo, przestrzeń internetowa nie znosi pustki.
Już mi welwetu nie brakuje.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-03-27 23:06:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prorok ha ha ha... tu, jest normalne, ze gniot jest oceniany bardzo wysoko oraz dodatkowo polecany... miejsce w ktorym napisalem, ze zupelnie tego nie rozumiem nie jest pierwsze jakie tu widzialem... chcac niechcac nie jest to portal obiektywny, a subiektywny, pewni ludzie maja do siebie sympatie i przez ten pryzmat oceniaja zdjecie, inni sie nie lubie i toczal wojenki - jak w Twoim przypadku i wtedy tez nie ma co liczyc na obiektywna ocene...

popatrz na to przez pryzmat samego siebie. jestem pewnie ktoras z kolei osoba twierdzaca, ze jestes zakochany w sobie, a Twoja postawa pozostawia wiele do zyczenia. czy cos sobie z tego robisz? czy zastanowiles sie nad tym? moze w koncu powinienes...?

moim zdaniem wszystkie zdjecia winny ukazywac sie jako anonimowe, a po 72 godzinach dodawane do galerii autorow. nie byloby klopotow...

SZEFSZEFÓW - TO CO TY TUTAJ JESZCZE ROBISZ ; JEŚLI CI SIĘ NIE PODOBA , JEŚLI JESTEŚ MĄDRZEJSZY OD WŁAŚCICIELA PORTALU ; TO IDZ I SZUKAJ INNEGO MIEJSCA - NP. FOFOFERIA - TAM SĄ TAKIE ZASADY O JAKICH PISZESZ . JA SOBIE TAM DOBRZE RADZĘ . ZAWSZE JESZCZE MOŻESZ OTWORZYĆ SWÓJ PORTAL . BIADOLENIE RACZEJ NIC NIE DA .
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-27 23:40:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
klon? albo nie klon? oto jest pytanie!
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-03-27 23:44:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raczej trzeci bliźniak
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-27 23:45:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
retoryka identyczna
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2011-03-29 07:07:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
proponuje by admiistracja wymoderowywała wszystkie wpisy nie będące związane z atematem a dotyczące realcji z userami.

a co do tematu - bardzo podoba mi się to co napisał @weber - i myślę, że to dobre podsumowanie streetu. street to tak naprawdę dobra fota reporterska, często z nutą "czegś extra" - zestawienie czegoś nietypowego, czegoś ulotnego, na chwilę czy wielce niespotykanego. street też (co zarzuca Zimba rozpoczynając wątek) jest trudny z racji technicznej i moim zdaniem czasem pewne niedoskonałości trzeba mu wybaczyć. Ciężko chodzić po ulicy, obserwować, mieć odpowiedni obiektyw i trafić wszystko jak trzeba ostre, z ładnym GO. to nie są warunki sterylnego studio, trzeba czasem improwizować albo przepychać się szybko....
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2011-03-29 08:40:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czemu prorok jest w każdym wątku? coś mi umkło?
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-03-29 11:07:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ant bo mnie tak lubią , że ani rusz
fotografia cyfrowa
SzefSzefow
fotografia cyfrowa
2011-03-29 19:39:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raz jeszcze powtorze swe zdanie:

to zdjecie to gniot!

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-549834.php

prorok, gdybys wiedzial, ze jest moje ocenilbys na 0 - oto wlasnie Twoj obiektywizm...

...wrzuconego przez Ciebie linka pod zdjeciem, do mojej wypowiedzi o wlasnym zdjeciu, nawet nie skomentuje... dno i 5 metrow mulu ;)

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2011-03-30 12:08:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ROTFL
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2011-03-30 15:17:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
bleblak
fotografia cyfrowa
2011-05-17 00:37:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Streetphoto http://www.snaps.pl/ , podobno jedna z najlepszych polskich stron oraz http://pracowniaobrazu.pl/ - tam również prowadzone są warsztaty m.i.n w zakresie tego gatunku. Polecam także, jak to już ktoś wcześniej uczynił, twórczość Cartiera Bresson`a . Streetphoto to ani dokument, ani też reportaż. To gatunek bardzo szczególny i wyróżniający się na tle innych, choćby poprzez elementy surrealistyczne, jednak elementarne zasady fotografowania są takie same jak dla każdego innego gatunku; czyli dobra kompozycja, itd. To tak w dużym uproszczeniu.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-17 06:43:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
znów mnie ominęło soć? :)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-05-17 09:23:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
proroka zabanowali i nie ma z kim pogadać o streecie ;)
fotografia cyfrowa
muddy
fotografia cyfrowa
2011-05-17 09:41:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak sobie czytam na samej górze strony: "obiektywni.pl o fotografii rzeczowo i z kulturą"... A w tym czasem aby wyizolować treści związane z tematem tego wątku, należałoby wywalić 2/3 postów...
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-05-17 11:38:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
muddy -> patrząc na statystyczną zawartość szamba w internetowych wypowiedziach, nie mamy się czego wstydzić! Aż 1/3 postów jest na temat, a nawet rzeczowo i z kulturą. Zazwyczaj 95% to agresywny bełkot. ;o)
A tak ad rem - zgadzam się (ogólnie) z bleblakiem. :o) Bressonowska decydująca chwila to najważniejszy aspekt "takiej" fotografii. Dodam tylko, że ta mieszanina reportażu i dokumentu jest również czymś w rodzaju obrazkowego felietonu: wiele tu zależy od osobowości autora: jego spostrzegawczości, wiedzy, ciekawości, skojarzeń i - co bardzo ważne - poczucia humoru. Obawiam się, że tego nie można się nauczyć na warsztatach... :o)
fotografia cyfrowa
bartf
fotografia cyfrowa
2011-05-17 13:17:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajna zabawa w definicje.

Czy street da się w ogóle zdefiniować? Por. np. fotografie Roberta Franka - w sporej części zaprzeczenie idei Bressona (nawet ukuto nową nazwę - antymoment), a przy oglądaniu pierwsze co się nasuwa, to "street"... jest trochę jego fotografii na przytoczonym tu ostatnio przez kogoś linku www.madeinphoto.fr (naprawdę spora skarbnica).

A może zacząć od góry? Np. street - fotografia zrobiona na ulicy. I co dalej?

:)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-05-17 13:19:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bartf -> i już! :o)
A Roberta Franka znam - bardzo fajny facet... :o))
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2011-05-17 13:44:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zawsze staramy się coś sklasyfikować, umieścić, nazwać i porównać. Czasami nie rozumiem tej potrzeby. Czy zdjęcie wykonane na wsi przy jednej z polnych arterii może nosić miano street czy to już road? Może nowa dziedzina warta stworzenia nazwy? Dobra fotografia jest poza przypisywanym miejscem. Jak włóczykij, wędruje.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-05-17 14:01:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szpilek -> road, albo nawet off road, a może nawet country... :o) Potrzeba klasyfikacji rzeczywiście jest zabawna, a tworzenie nowych obszarów do nazwania daje szansę zaistnienia oraz zaspokojenia potrzeby bycia oryginalnym. :o)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2011-05-17 14:35:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zbieżny lub rozbieżny...zez...
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa