fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ktory wybrac ....
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
czechu81
fotografia cyfrowa
2011-03-29 11:34:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hej
Pozbylem sie kita juz jakis czas temu i czas kupic jakiegos malego zuma ktory go zastapi.

W zasadzie w gre wchodza tylko
Canon EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS
Canon EF-S 17-85 mm f/4-5.6 IS USM

Powiedzmy ze mozemy POMINAC zakres ogniskowych - bo to jest juz bardzo subiektywana sprawa jaki mi bedzie tak naprawde potrzebny. Zakres do 135 mm jest fajny ale akurat specjanie mi na tym nie zalezy.

Ktore szklo bedzie lepsze ?
Na pewno pare osob ma doswiadczenia z jednym i drugim.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-03-29 14:01:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
yyyy. żadnego bym nie polecał
:-))))

w tych zakresach ogniskowych bez żadnego wahania brałbym Tamrona 17-50/2,8 który kosztuje niewiele drożej a jest pod względem obrazu kilka klas lepszy.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-03-29 14:41:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie podałeś podstawowej danej - Twoich wymagań, nie oczekuj więc konkretnej odpowiedzi.
Dla mnie liczy się rozdzielczość od przysłony 8 w górę, możliwie najniższa aberracja chromatyczna i jak najmniejsza dystorsja przy szerokim kącie. Elementy typu stabilizacja i szybki silnik ustawiania ostrości uważam za marnowanie pieniędzy. Polecałbym Ci więc tego Tamrona, o którym wspomniał Andres (oczywiście w pierwszej wersji, jest lepszy jakościowo i 450 zł. tańszy) albo analogiczną Sigmę 18-50/2,8. Mam obydwa i optycznej różnicy między nimi nie widzę.

Podejrzewam jednak, że Twoje wartościowanie obiektywów może być przesunięte w zupełnie innym kierunku...
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-03-29 16:27:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... do sprzedania mam 18-200 jakby cos ;-) tanio i filterek UV dam gratis ewentualnie za doplata jeszcze polaryzacyjny marumi.
andres zapewne dobrze prawi, bo facet ma doswiadczenie, jpk tez... zalezy do czego chcesz uzywac tego obiektywu... z tych co wymieniles to faktycznie zaden, a jesli chcesz dobry obiektyw canona z tego przedzialu cenowego to polecam (mialem jakies 2tygodnie pozyczony) 28-135.... swietny jest i mozna kupic uzywany kolo 1000pln, nowy o ile sie orientuje kolo1500pln... albo ewentualnie ode mnie mozesz odpkupic 18-200 ;-) (1100pln)
pzdr...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa