fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kradzież zdjęcia, to mały pikuś...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-06-15 23:48:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Naszemu Autorowi, który zamieścił takie ładne zdjęcie:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-561398.php
ktoś podprowadził CAŁĄ sesję fotograficzną:
http://onvn.net/showthread.php/7400-B%E1%BB%99-%E1%BA%A3nh-Nuy-ngh%E1%BB%87-thu%E1%BA%ADt-%C4%91en-tr%E1%BA%AFng-nh%E1 %BA%A1t-nh%C3%B2a

Normalnie aż strach coś w tej sieci wystawić... :-)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-06-16 00:12:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Smutne to jest.
Strach wstawiać, albo trzeba wielkie, czerwone logo na środku obrazka robić.
Udowodniłem niedawno na PMW jednemu kolesiowi z Bangladeszu kradzież zdjęcia. Po dziwnych tłumaczeniach jakoby je kupił od autora w końcu skasował fotkę. Cała ta historia nie przyniosła dla niego żadnych konsekwencji a jego (może tym razem jego ) kolejna fotka jest "top rated today"...
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-06-16 01:45:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimbabwe -> jpk napisał tekst przekąśliwy... ;o)
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2011-06-16 02:14:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawe jak to jest możliwe że z jednej fotki cała seria wyskakuje?
Ostatnio znalazłem swoje zdjęcia w Chinach i to całą serie 24 sztuki.
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-06-16 07:34:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak mi podprowadzono zdjęcia to się wkurzyłam w pierwszym momencie a potem doszłam do wniosku, że żal mi gościa bo skoro aż moje podbierał to kiepsko z nim ;PP

Jpk - link do całej sesji mi się nie otwiera - mam krzaczki na ekranie :(

Ja ironię to dopiero po kawie zrozumiałam ;P
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-06-16 07:37:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TinEye pokazuje: http://www.tineye.com/search/411c9910027f49b638fc6832e07c042373fb19b9/
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-06-16 10:23:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No - ironicznie.
Tak czy inaczej - smutne, że są ludzie, którzy muszą się dowartościowywać publikując nie swoje zdjęcia.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-06-16 11:12:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właśnie znalazłem kilka kolejnych kradzieży na PMW... - takie hobby :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2011-06-16 11:21:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szkoda, że nie kradną systematycznie, ja już zarobiłem trochę ładnych pieniążków na skradzionych mi zdjęciach, których w inny sposób prawdopodobnie bym nie sprzedał. :)))
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-06-16 11:26:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co masz do ukradzenia aktualnie? ;)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2011-06-16 15:15:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybierz sobie fotkę, ukradnij, a ja Ci prześlę dalsze "instrukcje". Jak zadeklarujesz, że będziesz kradł co miesiąc co najmniej 5 fot, to masz rabat*). :)))

*) - dotyczy tylko polubownych rozwiązań. Sam rozumiesz, jak muszę jeszcze sąd utrzymywać, to wtedy wychodzi drożej. :)))
fotografia cyfrowa
alicjak
fotografia cyfrowa
2011-06-16 23:49:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A propo kradzionych zdjęć. Ja mam taką sytuację, że udostępniłam komuś jedno zdjecie na nadruk na koszulki. Miało być ich zrobione 7 sztuk dla zespołu + 2 dodatkowo. Nie podpisywałam żadnej umowy z osobą której zdjęcie udostępniłam. Aktualnie ta osoba planuje zrobić 200 takich koszulek + inne rzeczy z tym zdjeciem i logo zespołu. Ja się na to nie zgadzam i co ja w takiej sytuacji moge zrobić, bo ta osoba twiuerdzi, ze niewiele moge zrobic skoro raz jej oryginalne zdjęcie udostępniłam. Bo zesópł podobno niewiele bo nie ma zastrzeżonego logo ani nazwy zespołu a logo jeszcze ktoś inny projektował. I bede na tej imprezie co ta osoba bedzie tymi koszulkami handlować i jakie działania moge podjąć??
fotografia cyfrowa
alicjak
fotografia cyfrowa
2011-06-16 23:54:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk zablokowali tego autora
fotografia cyfrowa
Synanta
fotografia cyfrowa
2011-06-17 07:21:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:(((((

Nikt mi żadnych zdjęć nie chce ukraść.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2011-06-17 07:57:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Synanta: tego absolutnie nie możesz być pewny. Każdy z nas, wystawiając zdjęcia w necie, ryzykuje, że zawędrują one tam, gdzie nie powinny. Najszybsze wpadki zdarzają się oczywiście na portalach fotograficznych, gdzie zagląda dużo wystawiających swe prace tu i tam. Natomiast zdjęcia np. krajobrazu są nagminnie kradzione przez firmy organizujące wyjazdy turystyczne do Polski. Szansa, że odkryjesz taką kradzież na stronie biura podróży np. w Korei Pd. jest minimalna. Podobnie jest z wszelkimi blogami, gdzie, szczególnie bardzo młode osoby, chwalą się 'swoimi osiągnięciami' w fotografii ;-)
fotografia cyfrowa
alicjak
fotografia cyfrowa
2011-06-19 23:06:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko i wyłącznie mailowo z ta osobą rozmawiałam. Miała zrobić 7 koszulek uzywajac mojego zdjecia. Aktualnie dowiedzialam sie, że planuej zrobić 200 takich samych koszulek i jeszcze jakies kubki itp. I ona mi nie podpisze, żadnej umowy, a ja tez nie chce z nia takiej umowy podpisywac bo nie zgadzam sie na to by używała mojego zdjęcia. I nie mam działalności. Kilka dni temu napisałam tej dziewczynie, że nie wyrazam zgody na to by używała mojego zdjecia to mi odpisala, ze nie bede jej mowic co ma robić. I chyba pozostaje mi czekać i jak ta osoba swoj stragan rozłoży to policję wezwać.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-06-19 23:10:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ta - bo policja ma mało roboty ; do Sądu Cię odeślą
fotografia cyfrowa
alicjak
fotografia cyfrowa
2011-06-19 23:42:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prorok jak takis genialny to co ty bys robil???
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-06-19 23:57:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no właśnie nie wiem - ale zapewniam Cię , że policja umyje ręce / moja Przyjaciółka jest prokuratorem rej . zapytam - ale ona wraca dopiero pod koniec lipca
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-06-19 23:57:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no właśnie nie wiem - ale zapewniam Cię , że policja umyje ręce / moja Przyjaciółka jest prokuratorem rej . zapytam - ale ona wraca dopiero pod koniec lipca
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2011-06-20 01:16:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Brak znamion popelnienia czynu zabronionego" - taka będzie odpowiedź organów ścigania:) - brak umowy, niejednoznacznie określone warunki korzystania ze zdjęcia jako z dzieła. Korespondencja mailowa może stanowić dowód, ale nie zawsze jest on przyjmowany w takiej formie jako wiarygodny. natomiast wyjściem jest sporządzenie szczegółowego opisu sprawy, wówczas będzie to miało znamiona umowy ustnej. Przy czym i tak jest to bardziej sprawa dla sądu cywilnego niż dla prokuratury. Ale zawsze jest jeszcze inne wyjście:)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-06-20 11:58:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Domagaj się 2,50PLN od kopii/koszulki/kubka/icotamjeszcze i namawiaj żeby robiła ich jak najwięcej.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-06-20 15:55:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba Zimba znalazł wyjście i to całkiem intratne
fotografia cyfrowa
alicjak
fotografia cyfrowa
2011-06-20 16:19:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimba tylko ze ja nie chce zadnej kasy, ja nie chce by ona cos z moimi zdjeciami robila i zespol tez na to zgody nie wyraza, ale jest w ich wypadku problem bo nazwy i logo zastrzezonego nie maja. Ta dziewczyna ma ogólnie jakieś problemy psychiczne i z nia sie nie dogadamy ale i pogonic jej nie mozemy. A tak myslelismy ze jak policje sie wezwie to pozniej jak cos łatwiej z tym sadem by poszlo.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2011-06-20 17:58:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Art. 116.
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 .
2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

ja swojego złodzieja postraszyłam czymś takim i podziałało, znalazłam gdzieś w necie, nie sprawdzałam nawet czy to prawdziwy artykuł :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa