fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
eos 400d + softbox -problem z podłączeniem
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2011-07-22 14:48:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, fotografuje Eosem 400d (wiem sprzęt nie jest górnych lotów, ale mi wsumie wystarcza), ostatnio kupiłem softbox z lampą błyskową CY300K (ponoć na warunki amatorskie zupełnie wystarcza) + kilka innych sprzętów. Problem pojawił się gdy chciałem wszystko podłączyć, gdyż EOS400D nie ma gniazda by podłączyć kabel do wyzwalacza! :(, dokupiłem wyzwalacz na podczerwień i niby wszystko ok, ale ze wzglądu na małą ilość obiektywów (canon 50mm f1.8, sigma 17-70mm 2.8-4.5) gdy chce zrobić zdjęcie z bliska, wyzwalacz swoim czerwonym światłem zmienia mi barwe zdjęcia :(. Z większej odległości wszystko ok! Czy jest jakaś możliwość by tą lampe podłączyć do aparatu przez kabel, jeżeli nie mam tego gniazda do kabla (dziwne bo np. w Fuji s9500, takie gniazdo miałem, mimo iż to był kompakt)? czy sa jakieś przejściówki? w aparacie mam tylko trzy wejścia 1.VIDEO OUT 2.DIGITAL 3.POD WĘŻYK SPUSTOWY. Może mam zły wyzwalacz na aparacie, może są jakieś które wyzwalają błysk lampy, same nie emitując przy tym żadnego światła?
Niestety jestem laikiem w tym temacie i może troche zamieszałem z opisem, ale chciałem wyjaśnić to w jak najprostrzy sposób.
Pzdr i czekam na jakie kolwiek sugestie
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-07-22 14:54:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
albo kupujesz kostkę przejściówwkę na na sanki w aparacie i z niej masz wyjście PC w które podpinasz kabel, albo kupujesz sobie za kilkadziesiąt złotych chiński wyzwalacz radiowy i masz w nosie zabawy z kablem.
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2011-07-24 09:30:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Patrze na te wyzwalacze i nie wiem który mam kupić :( ,na aparat wiadomo na stopke, ale do lampy rozumiem że przez kabel? Jak byście mogli któryś doradzić to byłbym wdzięczny. Jeżeli chodzi o przejściówke na sanki, to nigdzie tego nie moge znaleźć, jakby ktoś miał do tego link, to było by super.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-07-24 23:00:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://allegro.pl/akcesoria-stopki-89953

Dowolna, najlepiej nie dedykowana do żadnego systemu, z gniazdem PC.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2011-07-25 18:41:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a nie masz tam lampy wbudowanej??? tak chyba najłatwiej wyzwolić??
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2011-07-26 12:41:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pablo lampa wbudowana to lipa, tym bardziej że czasami błyska już w fazie ostrzenia :(
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2011-07-26 14:34:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale wbudowana doświetla, więc takie rozwiązanie nie zawsze ma sens.
Można jeszcze z zewnętrznej odpalić, tylko tak obrócić palnik, żeby nie świecił na scenę.
Tak czy siak najlepszym rozwiązaniem jest kabelek i kostka albo radiówka.
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2011-07-27 22:06:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kupiłem kostke i wszystko jest git, dzięki jpk za link, bo nie wiedziałem jak tego szukać, nie znałem słowa kluczowego.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-07-27 23:40:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma sprawy, cała przyjemność po mojej stronie... :-)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa