fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
5D MK2 i problem bandingu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2011-08-02 12:26:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam zamiar w niedługim czasie nabyć tę puszkę i mam ogromną prośbę do jej uzytkowników;
mianowicie czy moglibyście zamieścić gdzieś na serwerze RAW`a z nienajlepiej naświetloną sceną?

Chodzi o zjawisko bandingu podczas najmniejszej choć próbie wysciągania cieni już od najmniejszych wartości ISO z którym ów aparat się żekomo boryka, czytałem setki postów łaziłęm po różnych forach i opini jest niezliczenie wiele i strasznie rozciągnięte.
Będe pewien wyboru jak sam pogrzebie przy paru plikach.

Więc bardzo prosżę o pomoc :))
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-08-02 17:39:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PoulN - nie siedzę w canonie ale zastanawiający jest spadek ceny tego modelu w ostatnim czasie, ktora jest zastanawiająca w porównaniu np. z sony a900 czy nikon d700, gdzie ceny utrzymują się na stałym raczej poziomie. Więcej nic nie wiem:) aczkolwiek fotki ze starszych modeli bardziej mi podchodzą.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2011-08-06 15:12:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko już wiem, problem został nadmuchany przez szumofobów :)))
Po zabawie z RAW`ami z tej puszki stwierdzam że zjawisko jest - ale tylko wtedy kiedy na siłę się je wywołuje - poodnie jak w innych body :)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2011-08-12 21:51:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z ceną 5D2 nie jest źle. Ja kupiłem w marcu za ok 7600,00 a zaraz po awarii w Japonii cena skoczyła do blisko 8k. Obecnie trochę spadła, ale wciąż trzyma poziom. To tyle, jeśli chodzi o rynek polski.
Banding w 5D2 to rzecz mocno rozdmuchana. Jak próbujesz przekształcić cienie w światła (żart) albo po prostu będziesz chciał wyciągać z czerni równej smole to Ci w końcu wylezie. Poza tym jednak nie ma czym się przejmować.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-08-13 12:49:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bernard - pytanie jak będzie wyglądać ta cena po wejściu na rynek nikona d800:) Chyba, że canon też coś szykuje. Swoją drogą to byłeś zakręcony w olympusie z tego co pamiętam:) Banding wylezie w każdym aparacie cyfrowym. Podstawą jest tutaj poprawna ekspozycja w momencie robienia zdjęcia i unikanie korekty, co czasami jest trudne w niektórych warunkach. O szumach już wolę nie wspomnieć...
PoulN- pobaw sie trochę tym aparatem przed kupnem, nie wiem do czego chcesz go używać ale... miałem to w rękach - autofocus tragiczny!
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2011-08-13 14:47:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do czego? hmmm, pejzaż, architektura też reportaż ale taki bardziej "statyczny" że tak powiem - bez 10kl/sec. ;))))
Autofokus - użtkownicy tej puszki mówią że jest identyczny jak w MkI, a MkI podobno miała lepszy niż 30D - więc probemu nie widze, moje kryteria spełnia :)
To nie jest puszka dla szleństw reportażowych - do takich celów jest 7D ;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2011-08-13 20:03:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sapphire, tak, mocno byłem wkręcony w E-System, ale się przesiadłem. Kwestia potrzeb i kalkulacji oraz oferty, rzecz jasna. Myślenie teraz o cenie Canona 5D2 po wyjściu D800 jest bez sensu. Tym bardziej, że jej spadek będzie korzystny dla potencjalnych nabywców a tych z pewnością nie zabraknie.
AF w tym aparacie nie jest demonem, ale o tragedii raczej bym tu nie mówił. Wiadomym jest, że pod tym względem daleko mu do D700, ale są i inne kryteria a nabywca powinien brać to czego mu trzeba. Znam ludzi, którzy 5D2 stukają weseliska i nie narzekają a statyczne takie imprezy nie są. Tak więc myślę, że panikować nie trzeba.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa