fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fader ND
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-30 15:40:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co myslicie o tym? uzywal ktos? warto kupic?
http://www.photo4b.pl/index.php?p583,filtr-neutralny-szary-lcw-fader-nd-nd2-nd400-mk-ii-77mm
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-08-30 18:18:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w dfv zebrał złe recenzje
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2011-08-30 18:23:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dużo ciekawych zdjęć z użyciem tego widziałem; duże wrażenie zrobił na mnie np; wyludniony rynkek wrocławia w pogodny słoneczny dzień ;)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2011-08-30 18:24:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ps. MkI przy UW; 77mm niezabradzo sobie radził może w MkII poprawili ;)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-30 18:58:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ponoc jest cienszy o 1mm, co ma miec skutek przy wspolpracy z UW, a te zle recenzje pewnie dotycza utraty ostrosci i zabarwien. wlasnie ciekaw jestem w jakim stopniu traci ostrosc i czy te zabarwienia sa do skorygowania (lub przyjecia ;-))? mi sie podoba w tym filtrze to, ze mozna regulowac jego "moc". glownie chodzi mi o zdjecia wiatrakow, aby uchwycic ich ruch podczas slonecznego dnia. druga sprawa to morze... regulacja pozwolilaby mi na biezaco kontrolowac dynamike fal... koszt tego filtra to okolo 460pln`ow.... nie malo ale porownujac do lee czy BW to tez nie duzo (zwlaszcza ta regulacja na plus za faderem) ale czy jakosc zdjec (kolor, ostrosc) nie spada drastycznie. raz juz sie nadzialem zamawiajac jakies podrobki cokinow (mialybyc orginalne albo poprostu cokiny takie sa) sprzedalem je wszystkie, bo nie bylem zadowolony z nich. kombinuje, zeby miec szkla o tej samej srednicy (poki co mam jedno ;-)) i uzywac nakrecanych filtrow, bo SZKLA lee sa za drogie...
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-30 18:59:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ka_tula. dfv?? co to za stronka??
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2011-08-30 20:44:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
DFV Digital Foto-Video ;)
ps. niebrał bym wszystkiego co tam piszą do mocno serca ;)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-30 20:48:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za te kase kup se dwa polary i je złóż do kupy i kręcąc w przeciwnych kierunkach bedziesz miał ten sam efekt.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-08-30 21:07:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wlaśnie chciałem to samo powiedzieć - na filtrach ND przewiozłem się strasznie i z kolei na polarach się nie zawiodłem. Głównie kolory i ostrość. Co do tego fade nie miałem do czynienia.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2011-08-30 21:11:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polary mniej wygodne, pozatym jest dużo większa odległość pomiędzy szkłami ;) przy UW odpadają.
Ale co komu pasuje :)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-31 08:51:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ooo.. nie wiedzialem, ze polary mozna wykorzystac w taki sposob. poczytalem wczoraj troche opini na temat tego fadera i faktycznie straty w ostrosci ponoc sa znaczne. tak samo jest z kolorem, takze chyba nie ma sensu, bo szkoda mozliwosci szkielka. polar wiem, ze zatrzymuje swiatlo ale jesli nakrece drugi czy on poprostu zatrzyma dwa razy wiecej swiatla, czy wystepuje tam jakas zaleznosc logarytmiczna i swiatla wpadnie jeszcze mniej??
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-31 11:23:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no a jak maja działać? polar przepuszcza światło w jednej płaszcyźnie, jak płaszczyzny z dwóch są równoległe to przepuszcza całość światła (ze stratą naturalnie bo ciemne są polary), jak je skręcisz i płaszczyzny zrobią się prostopadłe to zestaw nie puści nic, między tymi skrajnymi ustawieniami możesz sobie dozować wielkość zaciemnienia. Ot cuda fizyki.
Pouln, są oprcz filtrów oprawionych folie polaryzacyjne, i jak je sobie odpowiedni przytniesz i złozysz, będziesz miał cieniej niż najceińszy filtr slim ;)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-31 11:39:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki.. mysle, ze to bedzie dobre rozwiazanie tym bardziej, ze jednego polara juz mam...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-08-31 12:23:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To sobie pokręć tym polarem przed monitorem LCD, przy prawidłowym ustawieniu będziesz mógł policzyć dupnięte piksele na ekranie... :-)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-31 12:48:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a bede musial uzyc jakiegos szkla powiekszajacego czy widac "dupniete" pixele golym okiem?? ;-)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-08-31 14:59:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak masz świecący punkt na czarnym tle to zawsze go zobaczysz. :-)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-31 15:02:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak to interpretowac nim wydam na kolejny polar okolo 279,99??
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-31 15:10:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poddaję się...
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-31 15:15:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
teraz sie czuje jakby ktos sobie ze mnie jaja robil...
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-31 15:16:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
masz napisae juz wszystko co tu jeszcze interpretowac???
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-31 15:22:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no do komentarza jpk wszystko bylo okej... myslalem, ze jpk ma na mysli jakas wade tego zestawienia... dzieki czarnobialykwadrat...
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-08-31 16:21:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z walniętym pixelem chodzi o to że LCD oglądane przez polara (skręconego do polaryzacji) jest całkowicie czarne, a pixela walnietgo zobaczysz takc zy siak, bo on świeci inaczej nie jak reszta i polaryzacja go "omija". To tak w skrócie i łopatologicznie.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2011-08-31 21:26:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A czy nie lepiej kupić sobie drugi polaryzacyjny (zakładam że każdy już ma) i ten sam efekt uzyskasz.
Jeszcze jedna uwaga do nakręcanych filtrów jak się ma jakiś stary lub tani obiektyw może obracać się ostrość podczas nakręcania bo przy ND400 AF nie działa.
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-08-31 22:23:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
j_zuzia... wlasnie do takiego wniosku razem doszlismy... ;-) obiektyw mam bardzo nowy i dlatego mi zalezy na tym, zeby nie tracic jego wlasciwosci optycznych.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2011-09-10 11:06:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Używam fadera czasami, nie zaobserwowałem problemów o którym jest napisane w FV. Przykładowa fotka z zastosowaniem tego ustrojstwa:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-572628.php
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa