fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
szeroki kąt.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
helios3
fotografia cyfrowa
2011-09-19 22:47:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam. planuję zakup szerokiego kąta pod FF nikona jeśli ktoś ma jakieś wskazówki i propozycję to będę wdzięczny.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2011-09-20 09:34:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sigma 10-20/2,8 lub tańsza wersja10-20/ 3,5-5,6
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-09-20 13:11:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem jak w Nikonie, ale w Canonie ta druga jest tylko pod cropa
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2011-09-20 14:25:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikkor 16-35/4. Większość fotek w moim PF jest nim robione. Mnie pasuje. Dobry (tzn taki, który mi pasuje) obraz, małe aberracje chromatyczne. Ma wadę u dołu ma dużą dystorsję. Ma inną zaletę. Jest pancerny. Wytrzymał 2 upadki na twarde ....
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2011-09-20 19:16:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Miałem 16mm f2,8 byłem bardzo zadowolony ale pokusiłem się na zamianę (wraz z 20mm f2,8) na zoom 14-24mm f2,8 ale ten typ dystorsji mnie rozwala i wkurza dodatkowo większa waga i gabaryty a w plecaku brak miejsca. Wcale też nie ma więcej stopni w kadrze. Przy panoramie wystarczyła mi konstrukcja głowicy by nie było przemieszczania pierwszego planu w stosunku do tła a tu już była konieczność stosowania listwy by cofnąć soczewkę do osi obrotu głowicy.
Fish miał możliwość wykrzywiania horyzontu a zoom jedynie wali drzewa w rogach do wewnątrz. W komplecie do stałki miałem jeszcze komplet filtrów
fotografia cyfrowa
helios3
fotografia cyfrowa
2011-09-20 21:16:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chemix fajne to szkiełko myślę że warte swojej ceny tylko nie rozumiem po co VR w taki zakres ogniskowych wepchnęli chyba żeby cenę podbić.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa