fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
wybór obiektywu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
anwys53
fotografia cyfrowa
2011-11-20 16:33:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam do wyboru obiektyw kitowy sony 18-58 lub sigma zom 28-105 który będzie lepiej ostrzył. Oba w jednakowej cenie
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-11-20 22:32:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To są zupełnie różne obiektywy i nie da się jednego drugim zastąpić. Wszystko zależy od tego, co masz zamiar fotografować, czyli jaki zakres ogniskowych będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.
fotografia cyfrowa
anwys53
fotografia cyfrowa
2011-11-22 15:35:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najwięcej zdjęcia przyrodnicze, krajobrazy itp.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-11-22 16:40:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do krajobrazu - możliwie jak najszerszy kąt, do zdjęć przyrodniczych - tele+makro. Jednym obiektywem tego nie pogodzisz.
Nie napisałeś czym dysponujesz teraz, ani na jaki wydatek jesteś przygotowany więc trudno jest coś konkretnego doradzić.
fotografia cyfrowa
anwys53
fotografia cyfrowa
2011-11-22 17:00:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obiektyw sigma zoom 28-105 mam niemal za darmo. Zależy mi tylko na tym czy będzie lepiej ostrzył aniżeli kitowy sony 18-55. Z tego drugiego nie jestem zadowolony. Kolega daje mi 28-105 , chętnie go przyjmę , ale musze wiedzieć czy poprawi mi się ostrość zdjęć, bo przy 18-55 nie jest najlepsza.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-11-22 17:14:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie da się tego z góry powiedzieć, bo oba szkła są raczej z dolnej półki. Podepnij, zrób zdjęcia i porównaj...
Ale pamiętaj, że większości ujęć krajobrazowych tym obiektywem nie zrobisz...
fotografia cyfrowa
Marek_B
fotografia cyfrowa
2011-11-22 17:23:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W kwestii formalnej:
1. Ten kitowy w Sony to chyba 18-55, a nie 58 (ale to szczegół).
2. Zależy do jakiej skrzynki to podepniesz, bo jeśli z matrycą APS-C to realnie zoom będziesz mnożył x1,5 = 27-82 (Sony) i 42-157 (Sigma)
3. Ten 28-105 wydaje się bardziej uniwersalny, za to ten 18-55 może być lepszy optycznie.
fotografia cyfrowa
anwys53
fotografia cyfrowa
2011-11-22 17:34:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to może lepiej uderzyć w kierunku obiektywów z dawnego ZSRR - helios, jupiter i tym podobne plus adapter. Aparat to sony 390
fotografia cyfrowa
rafcio
fotografia cyfrowa
2011-11-22 20:48:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak kup jupitera 135, świetna alternatywa dla tych poprzednich ;-)
troche nie wiesz czego chcesz i gitare zawracasz ...
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-11-23 10:02:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez ostatnio zainwestowalem w sonnara 200mm f2.8, bo poddalem sie i zakonczylem kolekcjonowanie mamony na 70-200L 2.8. nie zaluje tego AF choc podczas zdjec probnych jakie wykonalem podczas biegow przelajowych gdzie musialem lapac ostrosc manualnie, mialem problem z trafieniem z focusem. ponoc kwestia wprawy ale jakosc zdjec jest zadawalajaca (nawet wiecej niz zadawalajaca: kontrast, kolor, ostrosc i ten bokeh to jest to czego oczekiwalem plus solidna konstrukcja, jedynie pod swiatlo troszke mydli i to chyba jedyna wada), a koszt szkla to 1/8 eLki. ale to tez nie jest alternatywa dla Twoich potrzeb. z tego zakresu co napisales to nie slyszalem o zadnej alternatywie wsrod szkiel manualnych. jedynie stalki: zenitar 16/2.8 (ktorego planuje sobie sprawic), potem mozesz zainwestowac w jakies 50mm (helios lub ponoc ostrzejszy pancolar - bede go mial na probe w grudniu to moge Ci napisac moje wrazenia) i ten 135mm. ale to stalki i wiaze sie to z brudzeniem matrycy podczas wymiany obiektywow. Z tym borykam sie ciagle ;-)
fotografia cyfrowa
anwys53
fotografia cyfrowa
2011-11-23 16:06:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bron boże , nikomu nie chcę zawracać głowy. Po prostu pieniądze nie spadaja mi z nieba. A dobre rady zawsze sobie ceniłem ponad wszelkie cwaniactwo.
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-11-23 16:12:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
anwys53. sprawdz sobie ten link. jest tam baza obietywow manualnych. moze sobie cos wybierzesz ciekawego. pozdrawiam.
http://www.fotografowac.pl/obiektywy.html
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa