fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Krytykuj za nagrody!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2012-05-16 10:37:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chcemy zaproponować Wam konkurs na najlepszą krytykę tygodnia. Autor najlepiej ocenionej krytyki od poniedziałku do niedzieli otrzyma nagrodę książkową. Do wzięcia udziału w konkursie zachęcamy wszystkich użytkowników. Start w poniedziałek, 21 maja.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-05-16 10:48:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
+ :-)
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2012-05-16 11:09:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2012-05-16 11:38:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobry pomysł :)
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2012-05-16 11:59:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomysł zdecydowanie godny:)! Podpisuję się obiema łapami:)!
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 12:28:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomysł na tak, ale z tym "najlepiej" ocenianiem to nie będzie obiektywnie, bo uruchomią się pewnie wiadomości prywatne rodem z fejsika "Lajknij moją krytykę". ;)
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2012-05-16 13:38:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx - nie bądź takim fatalistą ;)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 13:47:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie jestem pierwszy dzień na OB - raczej wykazuję postawę realisty. :)
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2012-05-16 16:35:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to wyzwanie dla nowicjuszy można załapać swoje pierwsze 200pkt
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-05-16 17:52:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
System przyznawania punktów i ich zbieranie jest jednym z powodów, być może podstawowym, mało obiektywnego oceniania i wystawiania wysokich ocen słabszym zdjęciom. Jeżeli tak być musi, trudno, ale po co nam teraz nowe zbieractwo, nowe współzawodnictwo ? Mało gniotków z oceną 4 i słodkim "cudne" ? Potrzebujemy dodatkowo "cudnych" krytyk ?
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 19:17:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja uważam, że inicjatywa administracji jest fajna, natomiast źle rozegrana logistycznie, bo prowadzi do nadużyć, o których wspomniałem, czyli do nabijania plusików wybranym autorom i takiego samego nawalania minusików tym, którzy stanowić będą konkurencję.
Moim zdaniem, bo konkurs jest fajny, ale niech decyduje wybrane jury. Nie będzie pewnie całkiem obiektywne, ale nie zrobi się zalewu wspomnianych przez @jabe "cudeniek". :)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-05-16 19:23:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
uważam, że administracja, moderator niech samodzielnie ocenia i określa zwycięzców; wolę profesjonalną (w miarę ?) dyktaturę, niż demokrację lizusków :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-05-16 21:16:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie tylko czy na takim Jurorze nie powywiesza się potem wszystkie okoliczne psy.
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2012-05-16 21:34:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może to sygnał by potraktować KK poważnie i wysilić się by coś ciekawego napisać.....? Szczególnie rady zaawansowanych userów bywają przydatne, nie dalej jak tydzień jedno ze zdjeć otrzymało dwie fantastyczne KK i każdy moze z nich skorzystać, nie tylko autor zdjęcia......
fajna inicjatywa, rzeczywistość ją pewnie zweryfikuje....oby pozytywnie :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 22:10:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiele razy zdarzało się, że moje krytyki były polecane i chwalone przez użytkowników, ale i tak pojawiali się pod nimi spazmowcy i odwetowcy, i obracali to w gówno.
Przestałem pisać krytyki.
Nie wierzę, że konkurs to zmieni, choć nie wycofuję się, że inicjatywa jest dobra.
Do poniedziałku jest czas, żeby pomysł przemyśleć i przewartościować, bo w takiej postaci - moim zdaniem - polegnie. A szkoda.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-05-16 22:41:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiedyś, dawno dawno temu, pisałem KK, by dzielić się spostrzeżeniami, wiedzą, doświadczeniem. I dawno dawno temu odpowiedzią na te KK, były miłe listy, podziękowania, a nawet plusy. :o) A potem się okazało, że nikt nie potrzebuje uwag, ani porad, bo wszyscy wszystko wiedzą. Mało tego - KK stały się drogą do szybkiego uzyskiwania 200 punktów i wspaniałym narzędziem dla Grup Wzajemnego Wsparcia. I tak, powoli, ale skutecznie wartość KK i ich funkcja edukacyjno-dydaktyczno-pomocnicza (takie były i ciągle są założenia KK) zdewaluowała się i została sprowadzona do poziomu kiepskich merytorycznie komentarzy spod znaku "się podoba, się nie podoba" i "ja bym zrobił lepiej". Próba reanimacji tej formy oceny jest piękna i szlachetna, ale nieco - pardon - naiwna. No, i nagroda książkowa?! A kto dziś czyta książki?! :o)) Mało to razy twórcy uroczych błędów ortograficznych oburzali się na zwróconą uwagę, twierdząc, że "to portal fotograficzny, a nie językowy? No, ale może się coś zmieniło... ;o))
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-05-17 07:08:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może to jest klucz - książka która jest wartościowa dla ludzi którzy są w stanie ją przeczytać - nazwijmy ich Oldschoolowcami - a tacy jak sam piszesz pamiętają dobre czasy gdzie KK była wartościowa. Może to nagroda przyciągnie starą gwardię - ludzi majętnych umysłowo i zasobnych w doświadczenie.

Coś tak czuje że sam mogłem się przyczynić do dewaluacji KK bo pisze ich całkiem sporo.



fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-17 11:06:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bez przesady, ja zaobserwowałem wręcz odwrotne zjawisko - coraz więcej ludzi czyta książki i to właśnie te tradycyjne, nie z czytników. Wystarczy wejść do miejskiego autobusu i gwarantuję, że w niemalże każdym znajdzie się osoba lub kilka z książką.
Badania rynku też potwierdzają wzrost czytelnictwa, zwłaszcza wśród młodzieży.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-05-17 12:15:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem, o jakich badaniach i jakiego rynku pisze neojmx, ale oficjalne dane Biblioteki Narodowej mówią coś innego. Oto fragment raportu:
"Upadek czytelnictwa i analfabetyzm funkcjonalny. Badania Instytutu Książki i Czytelnictwa notują kolejny spadek czytelnictwa w Polsce. Jedynie 38% społeczeństwa miało kontakt z książką, a 23 % kupiło co najmniej jedną książkę w roku. Regularni czytelnicy to tylko 11%. Czytelnictwo wśród nastolatków zmniejszyło się o 16%. Te same badania ujawniają drastyczny spadek czytelnictwa w grupie absolwentów uczelni wyższych, a nauczyciele akademiccy wskazują na pojawiające się zjawisko analfabetyzmu funkcjonalnego wśród studentów.".
To nie jest przesada, a fakty. Smutne zresztą.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-05-17 12:29:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widać to także po samych foto amatorach - kiedyś zaczynało się od przeczytania ze dwóch poradników, teraz zaczyna się od zrzucenia 8 gb karty pamięci na konto w OB. Nieliczni młodzi adepci mogą pochwalić się chociażby podstawami zaczerpniętymi z książek.

fotografia cyfrowa
miro72
fotografia cyfrowa
2012-05-17 13:34:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomysł nie wiem czy trafny czy też nie - konkurs na KK.
Jednak nasuwa mi się inne zgoła pytanie.
Jaka ma być ta KK?

Bo jeśli typu "kompozycja to coś takiego co jest miłe dla oka" - to wybaczcie moi mili państwo, ale to nie ma sensu.
Bo co jeśli ktoś jest ślepy na oko?
:)

Kiedy czytam niektóre KK, w których zawarte jest:
Trochę dołu, trochę góry utnij ... lub "dol nie do przyjecia" - ostatnia KK - to czego taki człowiek może nauczyć się?

fotografia cyfrowa
miro72
fotografia cyfrowa
2012-05-17 14:04:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wowa - ja z "kindla" czytam :)))

Staty - zatem do poprawy.
:)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-05-17 14:07:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miro72 -> na Twoje inne zgoła pytanie jest całkiem sensowna odpowiedź dostępna w zasadach funkcjonowania portalu: http://www.obiektywni.pl/ocenianie/.
Tyle, że znakomita większość użytkowników nie potrafi napisać KK zgodnie z tymi zasadami. Może do nich nie dotarli? :o)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-05-17 14:10:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niech admin zrobi konkurs na najgorsze ZT :) mam jusz faworyta :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-05-17 14:14:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co to ZT ? bo ja dzisiaj niedzisiejszy jestem .
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa