fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
KUPIE SONY A900 LUB A850
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-14 19:13:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ktoś posiada na zbyciu jakiś solidny egzemplarz ?
Tylko poważne propozycje proszę.
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2012-06-16 18:02:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hej a czy nie chcesz zaczekać na alfe99 ??? :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-17 09:19:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podobno, na 99% aparat A99 będzie miał elektroniczny wizjer.

Nawet gdyby robił śniadania do łóżka i dało by się na nim pojechać do pracy to elektroniczny wizjer spowoduje że żaden choć trochę szanujący się fotograf go nie kupi.
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2012-06-17 13:56:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm prawdziwy wizjer to prawdziwy... magia :)

w alfie77 jest bardzo dobry wizjer chyba najlepszy na świecie, czytałem opinie wielu ludzi co sobie chwalą obraz z takiego wizjera a najbardziej przekonuje mnie to, że obraz jest taki jak potem w komputerze a z normalnego wizjera nigdy, wiele razy po wyprawie fotograficznej byłem zniesmaczony zdjęciami które wyszły, na monitorze było inaczej niż w rzeczywistości...
myślę, że wizjer elektroniczny który nie przekłamuję obrazu jest świetnym narzędziem, co o tym sądzisz?
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-17 14:17:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W moim odczuciu nie.
Oglądając świat przez analogowe gałki oczne :-) obmyślam fotografię , którą to potem w prawie analogowy sposób postrzegam w wizjerze , najlepiej pryzmatycznym, tańsze lustrzane są ciemniejsze i rzadko kiedy oddają 100% pola.
To co widzisz na monitorze, może się różnić tylko kilka % w kwestii samego kadrowania - jeśli jest inaczej to znaczy że źle dobrano parametry ekspozycji albo technikę fotografowania.

fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2012-06-17 17:35:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sorry że się wtrącę, ale z chęcią posłucham co ma % w kwestii kadrowania do ekspozycji? :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-17 19:37:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aj zaczepno-obronny jak zawsze....

Może nie dość jasno opisałem, chodzi mi że jeśli to co widzimy w wizjerze i chcemy pokazać rożni się diametralnie, bo jest przepalone, niedoświetlone albo inne tam takie to nie możemy winić za to wizjera. W większości lustrzanek wizjer pokazuje kilka procent mniej ( 96% - 98% ) rzeczywistego pola. Ma to znaczenie przy kadrowaniu -> kompozycji, ale nie przy ekspozycji.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2012-06-17 22:38:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za to o czym piszesz należy winić tego operatora aparatu co w wizjer zagląda ;]
Czemu operator aparatu a nie fotograf? Bo fotograf patrząc w wizjer i korzystając ze światłomierza potrafi zmieścić to co widzi na tym co ma w aparacie :]
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2012-06-17 23:07:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
strasznym minusem takiego rozwiązania z wizjerem elektronicznym jest to, że cały czas musisz tracić baterie by np: obserwować zwierzaki i czekać na ten właściwy moment :/ z lustrem jest lepiej bo sama elektronika nie zżera tyle prądu :)

widać, że każdy musi wybierać sprzęt pod siebie, ja doceniam obracany wyświetlacz, to jest niesamowita pomoc przy wielu trudnych ujęciach, 12 klatek na sekundę w aparacie ff to też niesamowicie super, szybki auto fokus same plusy :)

oczywiście według mnie zadecyduje jakość obrazu i ilość szumu to jest najważniejsze i czuje, że sony musi się postarać bo nie ma opinii dobrej w tym wszystkim :/

odbiłem w inną stronę z tematem wątku i za to sorki :)
fotografia cyfrowa
mariuszbrcz
fotografia cyfrowa
2012-06-19 21:23:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przeszedłem na wizjer cyfrowy,w alfie 57.daje radę.fajna jest funkcja pikingu,czyli zaznaczania które kontury są w polu ostrości.trzeba się nauczyć na nowo korzystać z takiego cuda,sprzęt zdecydowanie nie dla konserwatystów
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa