fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Canon 50mhh/f1.8
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-08-26 10:57:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
atsf - dzięki, dzięki, dzięki. Medal dla Ciebie za pomoc i przede wszystkim chęć jej udzielenia, jak i przekazanie wiedzy:-)!!
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-08-26 11:01:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PS. To widzę, że do torby muszę dodać jeszcze zeszyt (dużo kartek), pędzelek, gruszkę... Dobra... Zaczynam zbierać na większą;-)

Jeszcze raz dzięki za rady i opinie!!
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2012-08-26 13:45:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zeszyt to przesada, wystarczy jedna kartka ;-). W każdym bądź razie mimo wszystko odradzam pchanie rąk do środka obiektywu, chyba że ktoś jest wybitnie przeczulony na punkcie czystości optyki ;-) To, co się nazbiera w srodku na soczewkach, właściwie nigdy w niczym nie przeszkadza. Jest większe ryzyko zostawienia po sobie nieusuwalnych śladów na szkle od pożytku z czyszczenia. Nawet profesjonalne zakłady potrafią tę usługę totalnie spartolić, więc kiedyś wziąłem się za to sam ;-) Miałem taki okres, że wpadłem w manię kolekcjonerską i sprowadzałem różne szkła i aparaty z eBay. Często to był szrot, którego wartość rynkowa była mniejsza od usługi serwisowej, więc ryzyko własnej ingerencji było uzasadnione, zwłaszcza, jak się planowało ten sprzęt odsprzedać po "pobawieniu się". Zostało mi po tym jeszcze pół szafy sprawnego sprzętu, gorąca miłość do analogowych Olympusów OM i obiektywów Zuiko, oraz nienawiść do analogowych Pentaxów i Canonów ;-)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2012-08-26 14:35:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nadal twierdzę, że jak obiektyw w maym powiękseniu jest do luftu to na dużym będzie tym bardziej ;]
fotografia cyfrowa
atsf
fotografia cyfrowa
2012-08-26 15:50:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zniknęła chyba z internetu strona pewnego fotograficznego czasopisma (albo źle zapamiętałem jego nazwę i nie tego szukam), które swojego czasu przeprowadzało takie właśnie testy optyki pod kątem jej użyteczności do różnych formatów wyjściowych. Jak znajdę w swoich archiwach jakieś zapisane adekwatne testy, to podlinkuję, może do imageshack ;-)
fotografia cyfrowa
sh
fotografia cyfrowa
2012-08-27 18:55:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.dxomark.com/index.php/Lenses/Compare-Camera-Lenses
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-08-29 00:16:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajna stronka, dzięki:-)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa