fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Z nudów wygenerowało się pytanie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kanarexxx
fotografia cyfrowa
2012-11-23 00:16:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po co publikować te same prace na różnych portalach (tego samego lotu)? Chodzi o samodowartościowanie?
fotografia cyfrowa
kanarexxx
fotografia cyfrowa
2012-11-23 00:26:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może jest to forma filtracji, na jednym portalu pchamy wszystko, a na drugim tylko najlepsze z pierwszego żeby być debeściakiem. W dodatku te same zdjęcia pojawiające się na różnych portalach oceniają ci sami userzy. 1 zdjęcie - 5 portali - 4 tych samych oceniających na każdym.
fotografia cyfrowa
yamatachi
fotografia cyfrowa
2012-11-23 01:13:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
świetne pytanie....też je sobie zadaje...po co?[pozdrawiam]
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 04:08:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przestałam o to pytać. :) Jedyne co mogę zrobić to nie uczestniczyć w tym. Trochę rozumiem zawodowców ale nie o tej kategorii myślimy, prawda?
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-11-23 06:17:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wolny kraj,jak ktoś chce to proszę bardzo...Ja tak robię,gdy mam nowe foty to je po prostu wrzucam...a na ocenkach,polecankach mi nie zależy,robię to po prostu z przyzwyczajenia.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 10:17:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajnie, że odpowiedziałeś. Jeden powód znamy. Oczywiście, nikt nie zabrania. Ale powody są ciekawe. Warto było kanrexxxie zapytać. Może jeszcze ktoś się wypowie.
fotografia cyfrowa
muddy
fotografia cyfrowa
2012-11-23 10:29:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W celach poznawczych?

Zrobiłem to niedawno, publikując kilka kadrów tu i ówdzie... Śmieszne jest obserwować juzerów znanych tutaj, jak czasami się zmieniają w innych miejscach... ;-)

Obserwacja potwierdziła założenia eksperymentu: jest podobnie. Grupy wsparcia, trolle, szeryfowie, wszechwiedzący i szaraczki. Tak więc - jak już sie tutaj zasiedzialo, to trzeba zostać. Mordy takie znajome wokół. ;-)))

barola - o ile pamiętam, to Ciebie też skądś "przywiało"? Był to może ten portal gdzie wszystko jest "rewelacja"?
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:18:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, to mój drugi poważny? portal. Tam się dużo nauczyłam a potem przyszło przesłodzenie i stagnacja. Ruszyłam w świat. Trzymam konto ale tego samego nie publikuję. Tam podobne pytania zadawałam ale ... obraza i cisza. Przestałam pytać.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:22:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak szukałam miejsca to dość dużo biegałam po różnych galeriach. Trochę obserwacji i wniosków zebrałam. Zostawię je dla siebie :) Lubię pogadać, mam czas to gadam.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:25:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
* biegałam jako widz. Nie zakładałam kont, nie trzeba by wiedzieć co gdzie się dzieje. Teraz tam nie zaglądam. Czytać wszędzie to samo? Mam czasopisma, albumy i inne. Tak jak Ty.
fotografia cyfrowa
ismena
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:30:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
..też wrzucam tu i tam :) i też co niektóre , które mam tutaj mam też na tamtych portalach ...
pytanie dlaczego ? a dlaczego nie !! dla mnie każde z tych miejsce to inna bajka ....
i pewnie nie tylko dla mnie > bo spotykam "znajome" zdjęcia stąd w tamtych miejscach też:)
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:37:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nieraz trzeba wszystkiego spróbowac,człowiek jest o wiele mądrzejszy :)
fotografia cyfrowa
ismena
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:42:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dla mnie po prostu klimat tych miejsc jest odmienny , inny w każdym z nich np. taki> digart/mimo ,że wyśmiewany/ to mój pierwszy profil foto
wiec mam do niego sentyment i wcale nie zamierzam ukrywać ,że tam bywam:) ...są tam pracę których tu nie dostrzegłam nigdy > świetne prace ,
a ,że "rewelacja" jest tam na porządku dziennym > to nie problem myślę > wystarczy mieć dystans do swoich prac ;)
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:43:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ismeno. Nikt, z tego co czytam nie neguje wstawiania zdjęć na inne portale. Prywatna sprawa. Tylko jeśli przykładowo ja wstawiłabym 5 na portalu x, nie nie dałabym jej na y,z,r,l, itd. tej samej osobie, temu samemu zdjęciu i jeszcze z zaznaczeniem "znam, widziałam". Śmieszne u dorosłych ludzi. A najciekawiej jest gdy na x dam 5, bo taka norma. Na y 3, bo zjadą mnie że za wysoko daję a na l pomylę się i zapomnę co mam dać. KABARET.
fotografia cyfrowa
ismena
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:44:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bym nie była źle zrozumiana apropo tych świetnych prac > tu też takie są ....
pisałam w sensie ,że osoby tam wystawiające nie wystawiają ich akurat tutaj!
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:44:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
karpiu, zgadzam się. Nabyłam doświadczenia portalowego i chwatit :)
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:46:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ismeno, nie o tym zjawisku mówimy. To jest poza dyskusją. Tak jak wystawianie zawodowców w oczekiwaniu na klienta. Ale przecież oni nie biegają z portalu na portal.
fotografia cyfrowa
ismena
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:48:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no cóż barola ja nie mam takich dylematów:) > jakoś nigdy nie zastanawiałam się nad tym, dlaczego ktoś wystawia tu , tam i jeszcze gdzie indziej ,,,
może dla tego ,że i sama bywam w różnych miejscach .... :)
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:48:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze. Każdy portal ma swoją estetykę. Trzeba wiedzieć co i gdzie wystawiać i wtedy to ma sens.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:50:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie dylemat. To ciekawość. Ale już ją zaspokoiłam. Pisałam wyżej. Nie mniej chętnie biorę udział w dyskusjach.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-11-23 14:52:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barola - to obciach robią sobie te osoby które komentują i oceniają te same foty na kilku portalach - Ja praktycznie nie oceniam zdjęc,nieraz coś skomentuję lub poskrobię coś na forum,taka aktywnośc mi wystarczy :)
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-23 16:32:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2012-11-23 16:56:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podobno te same prace wystawiane na różnych portalach są różnie odbierane. Tak mi mówił jeden "bywalec". Doświadczyłam tego w pewnym zakresie, ale myślę, że moje doświadczenie nie jest miarodajne. Owszem, moje prace były odbierane inaczej (czytaj gorzej) niż tutaj z prostego powodu - byłam "nowa" - bez układów i TWA. Jak bym się tam zasiedziała, jestem pewna, że patrzono by na moje prace bardziej przychylnie. Chcemy czy nie - marketing rządzi światem. Mylimy się sądząc, że oceniane są nasze prace. W 99% publiczność kupuje (lub nie) nas samych. Możemy się przeciw temu buntować, zaprzeczać, udawać że tak nie jest. Ale tak jest.
Na OB jestem przez zasiedzenie. Mam tu historię swojego rozwoju (?) od czasu pierwszego aparatu kompaktowego. Na inne portale fotograficzne nie mam już czasu. Natomiast chętnie publikuję na facebooku. Na przykład fotoreportaże z wypraw fotograficznych. I jest to zupełnie inne doświadczenie. Wiem, że komuś to sprawia to przyjemność i to jest dla mnie zachętą. Ostatnio jeden znajomy muzyk napisał, ze przechodzi na emeryturę. Moje zdjęcia zainspirowały go do tego by kupić aparat i wrócić do zapomnianej, młodzieńczej pasji. I takie jedno zdanie jest dla mnie więcej warte, niż VP, VD i FT tutaj razem wzięte. Bo dzięki temu pamiętam, że fotografia jest moją radością, a nie sposobem na dowartościowanie się. Myślę, że podstawowym powodem dla którego robię zdjęcia jest możliwość dzielenia się z innym, poznawania ich zdanie. Odkrywanie zbieżności i rozbieżności. Tzw. negatywna opinia jest dla mnie tak samo interesująca, jak pozytywna.
Podsumowując - myślę, że facebook i jeden portale fotograficzny w pełni zaspokajają ciekawość odbioru moich prac. Nie widzę sensu mnożenia miejsc publikacji.

fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-11-23 17:10:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mana - a jeśli posiada się konta na portalach zagranicznych i w ogóle się nie udziela to chyba jednak oceniane są zdjęcia a nie osoba ... :)
co do facebooka to nie mam tam konta ale swoje foty tam widziałem :)))
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=507394719273601&set=a.451814264831647.108743.449000481779692&type=1&ref=nf
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-11-23 20:48:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mana ... ukłony :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa