fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Prośba o opinie i porady sony dsc-hx 300
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
magik_tapg
fotografia cyfrowa
2014-12-04 10:06:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam właśnie się przesiadłem ze zwykłego kompakciku w automacie bez możliwości jakich kolwiek na sony hx300,
Moje rozczarowanie polega na tym iż nie mam wystarczającej rozpiętości przesłon tj. nie mogę sfotografować obiektu z pierwszego planu w pełnej ostrości z rozmytym tłem.
Pytanie: Czy ten aparat dla początkującego chobbisty nadaje się do nauki i czy idzie nim zrobić naprawde dobre zdjęcia.
fotografia cyfrowa
Marek_B
fotografia cyfrowa
2014-12-04 15:00:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Naprawdę dobre zdjęcia ludzie robią telefonami, więc aparatem chyba też się powinno dać;)
To jest z telefonu i jest naprawdę dobre: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-233160.php

Ten obiektyw nie ma tzw. stałego światła dla całego zakresu ogniskowych.
Dla szerokiego kąta masz do dyspozycji przesłonę 2,8 która jest Ci potrzebna.
Zwiększając ogniskową tracisz "co najlepsze" i na tym sprzęcie tego nie przeskoczysz.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2014-12-04 15:08:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przy tak małej fizycznie matrycy światło obiektywu jeśli chodzi o rozmycie i modulowanie głębią ostrości ma raczej symboliczne znaczenie ;)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2014-12-04 15:16:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w ogóle to za połowę ceny tego kompaktu kupiłbyś używaną lustrzankę klasy sony alfa 200 z podstawowym obiektywem i tam już miałbyś szansę powalczyć o jakieś rozmycia...a te 10 czy 20 megapasteli to na serio złuda niewiele mająca wspólnego z jakością uzyskanych fotek
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa