fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
kopiowanie zdjęć
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-11-25 22:44:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam :)) Mam pytanie, co może grozić osobie która wykorzystuje zdjęcia i maluje z nich? Przenosi na płotno motyw zawarty na zdjęciu , jednoczesnie jednak dodając do niego coś od siebie. Oryginał służy jako "natchnienie" i czasem może być bardzo podobny. Pytam bo..nie wiem czy można coś takiego robić..i wolę się zabezpieczyć ;))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-25 22:54:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
guina, portrety też malujesz? :D
fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-11-25 23:21:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
też potrafię :))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-25 23:30:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
super ;D
fotografia cyfrowa
Automatic
fotografia cyfrowa
2006-11-25 23:32:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm... biorąc sprawę na "zdrowy rozsądek" - nie powinno nic grozić za czerpanie motywów z fotografii. Gdyby wszelka twórczość była taką świętością, nie mogłaby być inspiracją dla innego rodzaju sztuki (wiem, zagmatwałem). W każdym razie - nie obraziłbym się, gdyby moje fotografie miałyby stać się dla kogoś źródłem natchnienia - choć jestem tylko amatorem :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-11-25 23:35:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba nic, tak samo jak za fotografowanie pomnikow :-)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-11-25 23:36:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Generalnie to mowa o czymś co nazywa się "dzieło inspirowane" i to wolno robić ale.... jak zwykle jest ale, nie możesz wizerunku kogokolwiek kopiować. Np jeśli namalujesz portret Kasi z mojego zdjęcia i schowasz do swojej szuflady ok, jeśli jednak pokażesz go publicznie to naruszasz jej prawo do wizerunku - jeśli sprzedasz taki obraz uzyskane pieniądze prawdopodobnie (to zalezy od wielu czynników) będziesz musiała jej zwrócić. Troszkę inaczej gdy dokładnie "oddasz" fotografię tachniką malrską na płótnie - wtedy mamy do czynienia z przeróbką, która sama w sobie jest "utworem", ale musisz mieć zezwolenie na rozpowszechnianie. Tak to wygląda w baaaardzo dużym uproszczeniu.

Jak np zobaczysz na zdjęciu jezioro i namalujesz podobne - to nic się nie dzieje, nikogo o nic nie prosisz nie pytasz :)


Generalnie wynika to z tego:
Art. 2. us o prawie autorskim i prawach pokrewnych
1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka,
adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa
do utworu pierwotnego.
2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy
utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe
do utworu pierwotnego wygasły.
3. Twórca utworu pierwotnego może cofnąć zezwolenie, jeżeli w ciągu pięciu
lat od jego udzielenia opracowanie nie zostało rozpowszechnione. Wypłacone
twórcy wynagrodzenie nie podlega zwrotowi.
4. Za opracowanie nie uważa się utworu, który powstał w wyniku inspiracji
cudzym utworem.
5. Na egzemplarzach opracowania należy wymienić twórcę i tytuł utworu pierwotnego.



Z pejzażami nie ma tego problemu :)
fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-11-25 23:41:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przenikanie się sztuk to chyba najważniejszy i najpiękniejszy element :)) photoM Twoje portfolio jest tak malarskie że gdybym mała przelać choć jedno zdjęcie na płótno mogłabym jedynie je skrzywdzić..jest sztuka która jest w sobie sama tak piękna że jakiekolwiek jej udziwnienia i kombinowanie może ją zniszczyć..:)) a czkolwiek forma ciała, motyw tła może budzić pomysły na coś nowego..w większości jednak patrząc na dobrą fotografię nie czuje się nic co by można zmienić..
fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-11-25 23:45:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziękuję Magus :)) Teraz wiem jak to wygląda :)) hihi znaczy że moge kopiowac lonely wolf i nic mi nie zrobia :P :D hihi majątek zbiję ;P
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-11-26 12:24:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cała przyjemność po mojej stronie.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa