fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Obietywy o szerokim zakresie ogniskowej
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2006-12-01 14:44:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powoli zbieram sianko na lustrzankę cyfrową i wymyśliłem do niej obiektyw o ogniskowej 18-200mm, tylko tak się zastanawiam, że takie obiektywy muszą mieć jakieś wady związane z takim szerokim zakresem ogniskowej. Jaka jest Wasza wiedza na ten temat?? A może nie mają wad... :D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-01 14:46:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Im większa rozpiętość ogniskowych tym gorsza jakość optyki.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-12-01 14:46:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zalezy co jestes w stanie zniesc :)))
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2006-12-01 15:18:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A firma?? myślałem pomiędzy Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC, a Tamronem AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di-II LD Aspherical (IF) Macro. A może jakieś inne propozycje w podobnej cenie. Calme- jak na razie nie planuje żadnych wystaw fotograficznych;] więc oby były ostre i bez żadnych niemiłych niespodzianek,syzbki AF
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2006-12-01 15:57:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Humbak
Wyobraź sobie relację :
zakres_ogniskowych * jakość_optyki = 1 :)
Coś za coś
Poza tym im większy przedział ogniskowych tym na ogół wolniejszy AF - bo silniczek ma więcej do kręcenia :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-01 16:04:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Całe szczęście, że ja nie mam silniczków w obiektywach :D
-M
fotografia cyfrowa
Red5
fotografia cyfrowa
2006-12-01 16:06:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystkiego najlepszego z okazji 12 kilopunktów :)
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2006-12-01 16:06:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M - jak się nie ma w obiektywie to się ma w nogach :P
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-01 16:10:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, no ja o focusie myślałem - ten mam najlepszy z możliwych. Lewa ręka z możliwością przewidywania położenia obiektu :D
-M
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2006-12-01 16:15:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokładnie - ale jeśli trafiasz gdzie chcesz przy takiej f/1.4 (przy ruchliwym dzieciaku) to musisz być niezły wycinak :]
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-01 16:41:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
haha ;) dlatego tak często mi piszą, że nieostre ;) no i ostatnio przymykam do 2.0, albo nawet 2.8 ;)

poza tym przy takiej przysłonie i odległości można ustawiać ostrość przesuwając się minimalnie do przodu i do tyłu ;)
-M
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2006-12-01 16:50:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
IMO lepiej kupic 28-75 dobre szklo jakies, do 80% zastosowan starczy, a potem sukcesywnie rozbudowywac swoje "szkofolio" :)? Toz wlasnie atutem lustra jest wlasnie mozliwosci podpiecia WIELU roznych obiektywow. Chyba, ze planujesz to jako "spacerzoom" na zasadzie "zdjecie nie musi byc ekstra ale nie bede targal plecaka z osprzetem na spacer z zona" a na powazniejsze focenie kupisz cos bardziej konkretnego. Z drugiej strony nie wiem czy skorka warta wyprawki bo za te cene kupisz chocby wlasnie Tamrona 2.8/28-75, ktory na spacerach tez sie swietnie spisuje, a jakosciowo kazdego zoomiaka 18-200 klasy amatorskiej deklasuje...

Powiem tak - teraz kupisz, za gora pol roku ze strata sprzedasz, myslac "ale glupi bylem...". :)
fotografia cyfrowa
*****
fotografia cyfrowa
2006-12-01 19:43:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Humbak zwróć uwagę, że u żadnego z liczących się producentów optyki nie znajdziesz obiektywu o tak olbrzymim zakresie ogniskowej, który posiadałby oznaczenie najwyższej jakości ( L, EX, SP). To mówi samo za siebie. Regis ma rację - albo jakość albo wygoda. Lustrzanka nawet dobra z jednym "superuniwersalnym" obiektywem staje się kompaktem.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-12-01 20:39:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taki wielki rozrzut zooma na starcie gwarantuje porazkę. Są wyjątki ale drogie ;)
jest canon 28-300L ;)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2006-12-01 20:50:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiedziałem, że to zbyt piękne żeby było prawdziwe...;] A znacie może jakiś sklep internetowy godny polecenia.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-12-01 21:56:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Agito
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-12-01 23:30:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jesli zalezy ci bardziej na wygodzie i wszechstronnosci a jakosc stawiasz na drugim miejscu to taki obiektyw bedzie ci odpowiadal. Kup taki ktory ma na dluzszym koncu swiatlo 5.6 a nie 6.3. Jesli myslisz o nikonie to wart rozpatrzenia jest 18-200 VR.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa