fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co raz więcej...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2006-12-01 17:26:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

Czy zauważyliście że ostatnio że po zamieszczeniu zdjęcia, po paru nawet godzinach zdjęcie w ogólnej galerii wędruje het, het daaaleko w tył... nic nie mam do coraz większej ilości użytkowników, ale poprostu zamieszczone zdjęcie szybko praktycznie "ginie" gdzieś w tej "obiektywnej" odchłani.
Oczwywiście są tacy co się cofają lub odwiedzają portofolia innych.
Ku czemu zmierzam - wydaje mi się że winę za to ponoszą "gwiazdki" ;) a co za tym idzie możliwość publikowania dużo większej ilość zdjęć... hhee sam mam zamiar wykupić, ale i tak pewno nie wykorzystam limitu nawet w połowie ;P
i niechodzi Mi bynajmniej o wprowadzaniu jakiejś "poczekalni" - wiadomo o czym mówie :)
bo to też do niczego nie prowadzi, ba nawet pogarsza poziom...

Drodzy obiektywni wypowiadać się obiekytwnie, co o tym sądzicie
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-01 17:39:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No jest... i będzie jeszcze szybciej.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-12-01 17:55:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam gwiazdkę i limit 10/tydzień. Wejdź, proszę, do mojego PF, posortuj sobie po datach i zobacz ile ostatnio wstawiłem. I naprawdę nie jest to tylko moja metoda.

To, o czym piszesz jest zjawiskiem normalnym, zobacz raczej jaki jest średni dobowy przyrost ilości nowych Obiektywnych... :-)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2006-12-01 18:01:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk: ;) jak napisałem nie mam nic do tych gwiadek sam zamwiam ;P jak już takie cuś wprowadzili to Oki, tylko do ostatnio bardzo często
pojawiających się nowych userów dochodzi zwiększony limit i robi się lekki młyn - poprostu zeby tylko nie zrobiło się Tutaj np: Plfoto ;D
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-12-01 18:07:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Juz dawno pisalem ze poczatkujacym uzytkownikom nalezy limit podnosic stopniowo w zaleznosci od poziomu prac. Zaczac od 1 fotografi a nie 3. To glownie nowe osoby z niezbyt duzym doswiadczeniem fotograficznym wykozystuja w pelni limit. Uzytkownicy z wykupionym pakietem premium rzadko wykorzystuja w pelni mozliwosci jakie daje im to konto. Administracja napisala ze cos ma zamiar z tym zrobic ale cisza. Podobnie mialy byc poprawione bledy zwiazane ze zdjeciami opublikowanymi tylko w portfolio (opcja platna!!). Ciagle cisza. Przypomne ze chodzi o kolor tla i komentarz autora ktorego nie widac.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2006-12-01 18:25:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No masz rację że nowym User`om szkód by to nie narobiło, a nawet pomogło, no i wiadomo jaka jeszcze korzyść by była...
co do limitu 10zdjęć to wątpie czy wogóle po wykupieniu dam radę te 3 zamieścić ;P bo niesztuka pachać na siłę wszystko :)
i dlatego się zastanawiam choć można by rzec że suma banalna w skali roku
fotografia cyfrowa
Aba
fotografia cyfrowa
2006-12-01 18:38:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja nie chcę koledzy wprowadzać bałaganu do waszej dyskusji, ale jak ci "nowi" mają doskonalić warsztat kiedy chce sie im ograniczyć ilość wystawianych zdjęć? Im więcej wystawią tym więcej rzeczy mają się szansę dowiedzieć, nauczyć. Takie jest moje zdanie. W końcu ktoś musi bronić poczatkujących :) "Stare konie" fotografii same o siebie potrafią zadbać ;) Buźka.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2006-12-01 18:47:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No nie to nie tak... sam przecież miałem (0), każdy miał, chodzi o to że nikt tu nie chce nikogo blokować.
Gdyby był limit jak pisze loki_p to poprostu mówiąc brzydko "nowi" MZ jeszcze bardziej by doskonalili warsztat,
ponieważ limit 1 by bardziej motywował i wymuszł jeszcze większe zastanowienie czy wrzucić zdjęcie, czy może jeszcze
poprawić... a chyba najlepszym treningiem jest podpatrywanie i poprostu poświęcanie dużo czasu na próby, a nie zamieszczanie
zdjęć "ot takich"
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2006-12-01 18:49:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aba to nie jest tak jak piszesz. Wiecej sie mozna nauczyc poswiecajac wiecej czasu na czytanie komentarzy i krytyk niekoniecznie pod swoimi zdjeciami. Najlepiej jest sie uczyc na czyichs bledach a nie swoich.
Z drugiej strony jak bedziesz wrzucala wiecej fotek to analogicznie beda robic inni. W wyniku czego Twoje zdjecie szybko spadnie z pierwszej strony i gdy nie bedzie naprawde rewelacyjne lub gdy nie masz mocnego TWA to nikt go nie otworzy. Co za tym idzie nie masz co liczyc na duza ilosc komentarzy. Jak bedziemy wrzucac rzadziej to wiecej bedzie odslon poszczegolnych zdjec i wieksza bedzie szansa na konkretny komentarz.
Jakosc a nie ilosc.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2006-12-01 18:58:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dokładnie... ostatnio tak się zdażyło że zdjęcie uciekło gdzieś w dal i na próżno Mi czekać na komentarze :(
fotografia cyfrowa
makama
fotografia cyfrowa
2006-12-01 19:20:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nowi w galerii" NIE JEST równoznaczne z "nowi w fotografii" ........................
często nowi w galerii mają duuuuuuuużo więcej doswiadczenia w foceniu niż starzy......................
a może jeszcze więcej....................... hehe.....................

jedynym MZ sposobem jest ograniczenie limitu wystawiania dla wszystkich..................
np 1 fota na tydzień........................

spowoduje to większą selekcję wystawianych zdjęć..................
i może podnieść poziom galerii.....................

MZ...................
fotografia cyfrowa
Aba
fotografia cyfrowa
2006-12-01 20:55:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Makama - dobrze mówisz! Coś w tym jest ...
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-12-01 20:57:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak człowiek nie ma problemów to zaczyna wyciągać takie, które już wielokrotnie były wałkowane. I po co?
Zieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeew...
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2006-12-02 13:11:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Makama --> nom racja Fakt że też tak jest.
Problemy i to nie małe mam :( nic nie wyciągam, a pomyślałem że można by "debatę" otworzyć nic...
Adminie kasujemy!! :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-02 13:25:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"i może podnieść poziom galerii....................."

Będzie i mniej gniotów i mniej porządnych zdjeć... ogólnie będzie mniej zdjęć... i nic poza tym..........
makama fajny masz...... styl pisania :D

-M
fotografia cyfrowa
kot
fotografia cyfrowa
2006-12-02 13:50:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robie zdjecia za pieniadze 30 lat.
A na "obiektywnych" dostalem ze 2 razy 3-ke :^)))
Wszystko zostalo natychmiast usuniete.

Ciekawe jakiego obiektywu uzywaja obiektywni ??
fotografia cyfrowa
Red5
fotografia cyfrowa
2006-12-02 13:53:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. Staż nie determinuje jakości
2. 3 to ocena wyróżniająca
3. Jeśli nie jesteś w stanie znieść tego, że komuś nie podobają się Twoje zdjęcia, to wybacz...
4. Ja używam m.in. Jupitera 4/200 :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-02 13:54:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zuiko 50/1.4 :)))))))))))))))))))

-M
fotografia cyfrowa
Red5
fotografia cyfrowa
2006-12-02 14:06:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Awaria, odczynniki i klisze kosztują, więc siłą rzeczy też "robisz zdjęcia za pieniądze" :>
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-02 14:07:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To mamy wszystkie obiektywy wymieniać? :D
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-12-02 14:09:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mogę zacząć ? :D

Nie rozumiem - Kocie jaki masz problem ?
fotografia cyfrowa
Red5
fotografia cyfrowa
2006-12-02 14:10:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No skoro tak... to ja się ograniczę tylko do m42 - 3x Helios 2/58, 1x Porst 2,8/49 no i ten Jupiter.. :)
Aaa, zapomniałbym! Moja perełka - starutki Helios-44-2 (2/58), na którym wartości przysłony zostały odwrotnie wygrawerowane (tzn. im mniejsza "dziurka", tym wartość.. również mniejsza.. nie wierzycie? Mogę go zabrać na zlot :))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-02 14:12:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Red... weź, weź ;D
fotografia cyfrowa
makama
fotografia cyfrowa
2006-12-02 17:58:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM - masz niewątpliwie rację.............................
zdjęć w galerii będzie na pewno mniej......................
nie umkną nam jednak fajne i wartościowe foty, które teraz
szybko przesuwają się na dalsze strony galerii...................
byłby też czas by dokładniej im się przyjrzeć..............
skomencić, ocenić......................

ilość NIGDY nie przejdzie w jakość...............

pozdroofka
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2006-12-02 20:24:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a może dać więcej kilobajtów za komentarz do 'przeterminowanego' zdjęcia? Żałuję, że zdjęcia są traktowane jak jednorazowe. Może warto ludzi nauczyć, że one żyją i trwają nie tylko na pierwszej stronie - a jeśli tylko na pierwszej to to szajs jest? Tacy buszujący w przeszłości pisząc komentarz wrzucaliby zdjęcie na chwilę na 1 stronę gdzie może odżyłoby na chwilę?
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa