fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Dla kogo obiektywni?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:58:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Misie:
"photoM - zakładajac wątek na forum myslelismy o sposobie podania i zawartosci krytyki a nie o sama jako taką krytykę"

Jak dla mnie to można narzekać tylko na sposób podania.
Mieć wątpliwości co do samej zawartości krytyki.
I cieszyć się z faktu jej zaistnienia.

Niech żyje ambiwalencja.

-M
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:59:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Migawa, i o to chodzi nam również, cieszę się że myślimy podobnie :)) Ilu nas tu jest tyle mamy spojrzeń na świat i rzeczywistość. I myślę, że powinniśmy te spojrzenia szanować i pomagać sobie wzajemnie w rozwoju warsztatu, a nie przekreślać nikogo. Pozdrawiamy :)))
Krystek102, zgubiłeś wątek tej dyskusji :))))
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 22:00:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photoM :)))) trafiony zatopiony, i to chyba najlepsze podsumowanie tego o czym rozmawiamy :)))))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-04 22:03:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak... ale j a widze poplątanie z pomieszaniem.
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 22:08:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niekoniecznie - Twoje podsumowanie jest jak najbardziej na miejscu. Myślę tu o krytyce jako takiej, nie tym nieszczęsnym komentarzu do naszego PF.
fotografia cyfrowa
Yenotek
fotografia cyfrowa
2006-12-04 22:52:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wracając do wątku pobocznego - Calme racje świętą ma.
Ale poplątanie to też i ja widzę.
Misie -> jak sama nazwa wskazuje, pod PF wystawiamy komentarze, a nie krytyki do PF. Krytykujemy konkretne zdjęcie i przyjmujemy ją w pozycji "uszy po sobie" jesli rzeczywiscie jest konstruktywna, wytyka błędy i wskazuje na ich niwelację. Do PF każdy może nam wmalować, co mu się podoba. Mozna napisac i krytycznie i "słodząco", w zależności jak odbieramy dane fotografie. Nikt nie może przeiez zabronic napisania pod PF "nie podoba mi sie, słabe zdjęcia", bo po to jest ta opcja. W tym przypadku pretensje można mieć jedynie do zaserwowania komentarza - formy słownej w ktorą został ubrany. Ale i tak uważam, ze nie ma czym sie przejmować i po co robić larum. Różni są ludzie, różne humory... nie widze rzadnej tragedii.
A prawda jest taka, co już napisałam pod tym wątkiem, że należy mieć trochę samokrytycyzmu. I napierw się nauczyć podstaw, a potem prosic o dalsze wskazowki, ale juz na zdjęciu które coś prezentuje. Nie piszę teraz tego tak tylko konkretnie do Was, ale ogólnie. Sama zaczynałam od zera i wiem, ze trzeba bylo wtedy najpierw sie nauczyc, a potem dopieri prosic o poucznie. I tak powinni robić wszyscy noszący się z zamiarem wystawienia swoich prac w galerii.
Z powazaniem

Yenotek

PS. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-04 22:58:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i dalej plączecie
fotografia cyfrowa
Yenotek
fotografia cyfrowa
2006-12-04 23:21:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M -> ja jestem w liczbie pojedynczej, jesli o mnie chodzilo. :) chetnie pogadam kiedys w realu... :) pozdr
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-04 23:31:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdyby o Ciebie chodziło, napisałbym "Plączesz Yenotku" :)
A w realu... no co z tym 6.12?
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2006-12-04 23:32:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no właśnie Yenoteku , plączesz ;)
fotografia cyfrowa
Yenotek
fotografia cyfrowa
2006-12-04 23:34:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kurde! ludzie! dajcie mi spokuj! :P:)
M -> pedz pod odpowiedni wątek :)) juz tam bede :>:>:
fotografia cyfrowa
Yenotek
fotografia cyfrowa
2006-12-04 23:35:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spokój* :D
fotografia cyfrowa
Yenotek
fotografia cyfrowa
2006-12-04 23:40:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dundus-> odmieniaj moj nick }:/ :D
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-12-04 23:59:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak jak w realu,tak i tu jest cała masa różnych frustratów,mitomanów kreujących się na wielkich artystów,mentorów robiących przeciętne zdjęcia.Jak to w demokracji...jakieś niespełnione prowincjonalne gwiazdki(a raczej punkciki świetlne),których czas się kończy...jacyś młodzi gniewni,którym wydaje się,że racja jest jedna-to ich racja...ale są też tacy,którzy potrafią mieć trochę dystansu i pokory w sobie...potrafią coś powiedzieć o zdjęciach innych ze spokojem,sensem i bez przyjmowania pozy Welkiego Mistrza Fotografii...pozdrawiam wszystkich :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:01:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeszcze są tacy, którzy wszystkich pozdrawiają ;D
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:02:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
on70: do której kategorii sam siebie zaliczasz?
fotografia cyfrowa
Yenotek
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:05:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wydaje mi sie, ze to (text on'ego) bylo do mnie, aczkolwiek moze juz jest troche pozno i nie kumam zbyt dobrze...
tak czy siak, zmykam stad. dla mnie EOT.
pozdrawiam dyskutujacych.
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:06:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
samego siebie zaliczać??? :),toż to niemożliwe!inni niech mnie zaliczą,a ja będę zaliczał inne! :)
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:08:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no dobrze: z którą grupą się identyfikujesz?
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:10:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Yenotku zupełnie nie do Ciebie :),pozdr
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:11:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To była ogólna myśl
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:20:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
teraz ja się wtrącę,nie w obronie usera dwamisie tylko w obronie idei.otóż prześledziłem PF wyżej wymienionych i stwierdzam,że prace ich oceniali nie tylko sami młodzi niedoświadczeni użytkownicy ,ale także osoby z kilku i kilkunastoma tysiącami pkt a więc mniemam dośwadczeni fotografowie.tak więc wpis niejakiego ennio,że są amatorami i do bani, bardziej powinien uderzyć w oceniających niż ocenianych.ponieważ jest pózno ,życzę wszystkim dobrej nocy i miłych rozważań
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2006-12-05 00:20:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to co staram się zachować w obcowaniu z OB,to dystans do samego siebie i do tego co robię...właśnie przed chwilą moje zdjęcie po 15 min od wystawienia,z dwoma czwórkami i jedną trójką trafiło do portfolio :)...kurczę,przecież nie będę leciał do działu "Gorzkie żale..." i płakał,skoro wymoderowali,to znaczy,że coś w nim było chyba nie tak,więc już mam plan,żeby wybrać się w to samo miejsce i dopracować zdjęcie,a teraz jeszccze raz pozdrawiam i spać,bo na 7 do pracy :)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa