fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Dla kogo obiektywni?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 15:36:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"BARDZO SŁABE ZDJĘCIA, przed wystawianiem zdjęć w galerii
trzeba nauczyć się podstaw fotografii, są książki, internet,
dalszy krok to korzystanie z wiedzy i doświadczenia innych
fotografów, zróbcie najpierw pierwszy krok a później proście
o rady, inaczej zepsujecie sobie całą przyjemność zabawy z
fotografią"

To jeden z komentarzy pod naszym PF. Krótko mówiąc jeden z odwiedzających rzekł "jesteście strasznie słabi, wypad stąd". Czy tak powinno być?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-12-04 15:38:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podsumuje to tak "zapomniala krowa jak cieleciem byla" :)
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 15:41:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masz racje, Calme, między innymi dzięki Twoim radom myślę że robimy postępy - nie usuwaliśmy żadnych zdjęć z naszego PF. W ciągu miesiąca chyba "trochę" się nauczyliśmy, natomiast ennio uznał że powinniśmy spadać stąd. Trochę nas to zabolało, pozdrowienia
fotografia cyfrowa
jalens
fotografia cyfrowa
2006-12-04 15:56:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przykro mi to powiedzieć - z przyjemnością oglądałem zdjęcie Waszego "recenzenta" i czytywałem z przyjemnością jego komentarze, pomocne opinie, wiele korzystałem ze stonowanych uwag. Coś się ostatnio zmieniło...
Jako że wykorzystuję wiedzę i doświadczenie innych oraz zasysam ją w sposób nieumiarkowany z portfolio kolegów, bywam w rozmaitych miejscach na OB. I przyznam, że bardzo przykro mi czytać tak nadęte elaboraty z podpisem kogoś, kto w swoim folio deklaruje pomoc i życzliwość. I kogo niezwykle szanowałem.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-04 16:36:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Per aspera ad astra, moi drodzy! Bierzcie poprawkę na to, że wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy miewamy lepsze/gorsze dni, czasami mamy więcej wyczucia, czasami mniej (niektórzy wyczucia nie mają wcale i też jakoś żyć z tym muszą.. pozwolicie, że nie będę pokazywał na siebie;). Więc.. hmm.. skupmy się na tym, co sprawia przyjemność. Ot.
fotografia cyfrowa
albeit
fotografia cyfrowa
2006-12-04 17:41:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na forum można czytywać na zmianę narzekania na to, że ludzie wystawiają same dobre oceny i nie krytykują (bo nie chcą się narażać), albo że podobno bezzasadnie krytykują (i właśnie się komuś narazili)... ton ennia nie był zbyt przyjacielski, ale w mojej opinii wasza odpowiedź w portfolio dokładnie dorównuje mu poziomem... chyba powinniście sobie gumy w majtkach poluzować (jak mówią tu niektórzy)... ;-)
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 17:41:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zlloty, celna puenta :)))) Więc skupiamy się na tym co sprawia nam przyjemność :)))) Pozdrowienia :))))
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 17:55:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Albeit, krytykuje nas często np vodek ale to są uwagi dzięki którym możemy "ciągnąć w górę" warsztat. Ennio nie skrytykował nas tylko zażyczył sobie abyśmy wynieśli się stąd. A nasza odpowiedź hmmmm..... Była szczera..aż do bólu teraz na zimno to wiemy. Ale nie napisaliśmy nic o Jego zdjęciach bo reprezentują dziedzinę fotografii o której niedużo możemy powiedzieć. Nasza droga w rozwoju wcale nie musi iść w stronę fotografii studyjnej, prawda? Pozdrawiamy :)))
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-12-04 18:17:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co ma do tego fotografia studyjna?
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 18:23:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza, to wynika z naszej nieznajomości terminologii. Po prostu my nie zamierzamy (na razie) iść w kierunku portretów i aktów. To dziedzina bardzo trudna, my uczymy się pokazywać piękno świata który nas otacza. Pozdrawiamy :)))
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-04 18:26:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wy się kiedyś spotkajcie, pomidory w dłoń i... tylko nie po oczach! ;)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-12-04 18:37:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dwamisie - Nie widze by ennio gdzies wspominal o aktach i portretach... ???
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-04 18:38:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza >> hmm.. może zerknięcie do portfolio ennio nieco rozjaśni sprawę...
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-12-04 19:02:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty - nie musze zagladac do portfolia Ennia bo znam jego prace, robi rowniez piekne pejzaze i pokazuje piekno swiata ktory nas otacza... nie twierdze, ze sposob w jaki skrytykowal portfolio dwamisie (nie wiem jak mam to odmieniac;) byl ok ale wiem co chcial przez to powiedziec....
wszyscy krzyczymy, ze chcemy by obiektywni mieli w miare dobry poziom (bynajmniej wiekszosc tego chce), po to mamy moderatorow ktorzy usuwaja slabe zdjecia z galerii.... w internecie ejst wiele galerii z roznym poziomem, dla tych ktorzy zaczynaja dopiero robic zdjecia i nie chca by ich prace byly moderowane polecam fotogalerie.pl - tam zdjecia sa slabsze i mozna wrzucac co sie chce...
ja tez poczekalam jakis czas, zanim zaczelam zamieszczac zdjecia na tych lepszych portalach... najwyczajniej chcialam sie najpierw podszkolic i podniesc poziom swoich zdjec by dorownac tym ktorzy sie tam wystawiaja...
to tak w skroocie...
;D
fotografia cyfrowa
Migawa
fotografia cyfrowa
2006-12-04 19:40:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że dobrze że tu są userzy najlepsi i najgorsi (pod względem poziomu prac) Dzięki temu ci lepsi mogą się poczuć dowartościowani i utwierdzić się w przekonaniu że są wspaniali ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-04 20:35:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ten wątek robija się o krytykę, czy o sposób jej podania?
fotografia cyfrowa
Yenotek
fotografia cyfrowa
2006-12-04 20:37:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak, macie racje wszyscy tu zgromadzeni ;)) jednak nie mozna zapominac o czyms takim, co sie nazywa samokrytycyzm.
z powazaniem, bez zlosliwosci. pozdr
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:06:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Migawa >> skoro tak, to pozwoliłem sobie wspomóc wspaniale przekonanych w przekonywaniu się, że są wspaniali za pomocą dwóch ostatnio wrzuconych gniotów :>
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:22:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Obiektywni.pl to interaktywna galeria skupiająca sympatyczną i szybko rosnącą społeczność fotografów. Najważniejszą zasadą, na jakiej opiera się serwis jest konstruktywna krytyka, czyli rzeczowy komentarz do zdjęcia niosący wartościowe wskazówki pomagające ulepszyć warsztat fotograficzny. "


http://www.obiektywni.pl/zasady/
fotografia cyfrowa
Migawa
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:30:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty: tak to właśnie działa. wstawiasz gniota i fachowcy piszą: gniot, kicz, blabla, tentego... Oni czują się, że są o, takie fes chłopy, a ty taki maluczki. I nie są świadomi tego, że to ty im tą frajdę sprawiłeś. (taki przykład oczywiście). Niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że może nie rozumieją, może nie wiedzą o czym piszą... no, to tyle odemnie, się popisałem ;)
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:43:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Migawa myślę,że się nieco zagalopowałeś. Konstruktywna krytyka pod fotką jest na miejscu i myslę, że każdy ją przyjmie i wyciagnie wnioski, rady a i owszem też, wszystko jednak powinno mieć smak i ogładę, w przeciwnym razie nic nie wnosi a rodzi jedynie uzasadnione bądź nie uzasadnione spięcia.
photoM - zakładajac wątek na forum myslelismy o sposobie podania i zawartosci krytyki a nie o sama jako taką krytykę.
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:44:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do Celme- no własnie, a sam jak ocenia nowicjuszy? ze tez foty do niczego. A moze tak obiektywnie ocenic a nie kwitować jednym negatywnym słowem. Przeciez tez kiedys stawiałes pierwsze kroki. Moze uznajesz zasade oko za oko , ząb za zab.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:48:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krystek - po 1 Calme nie celme po 2 oceniam tak aby nie dewaluowac ocen - sam zbieram gesto czesto i 0 i 1 wiec nie wiem o czym mowisz
Nie mam zamiaru nikogo lizac - jesli masz z tym jakis problem zglosc to do Administracji.
fotografia cyfrowa
Migawa
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:49:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Misie, od tematu troszkę zboczyłem. Chodziło o zrozumienie pracy.
fotografia cyfrowa
Migawa
fotografia cyfrowa
2006-12-04 21:51:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I intencji autora
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa