fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co lubią moderatorzy?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:11:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak ostatnio toczą się straszliwe dyskusje na temat moderatorów, reguł moderacji, itp. Postanowiłem więc określić, co lubią, a czego nie lubią moderatorzy na podstawie własnego portfolio. A więc jedźmy katalogami:


Katalog: Czesław Kliszczak
Obydwa zdjęcia szybko uległy moderacji, w tym jedno na skutek zgłoszenia przeze mnie :) To, że techniczne gnioty, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, niemniej Iluminacja v 2.0 powisiała nieco dłużej, co może świadczyć o tym, że nawet technicznie niepoprawne techniczne mają pewną szansę. (no chyba, że miniaturka wyglądała na tyle przeciętnie, że na nią nie klikali ;). Zapomniałem dodać - Iluminacja v 2.0 wisiało w "Architektura", Iluminacja w "Miasto".


Katalog: Kombinatoryka treściowa
Tutaj wymoderowane zostały:

Wzorek - zdjęcie kontrowersyjne, Hiteroh ocenił na -1, podchodzi pod eksperymentowanie, jakościowo przeciętne. Szybko poleciało, z czego można wnioskować, że galerii jako poligonu doświadczalnego traktować nie należy :) Zamieszczone w Abstrakcji.

ŁONO natury - umieszczone w kategorii Akt - technicznie poprawne, oryginalne i żartobliwe ujęcie tematu. Wartość artystyczna dostrzegalna praktycznie tylko dla autora. I to daje nam istotną informację - trzeba uważać, co się wrzuca do aktów, portretów, itp. Moderator wygląda na klasyka tego gatunku fotografii i wszelkie odstępstwa są niemile widziane.

Koń nie płaci - właściwie istota zdjęcia dostrzeżona przez nielicznych, kategoria Zwierzęta. Poza zbyt niską jakością, wartość dostrzegalna tylko dla autora. Tak więc w kategorii Zwierzęta zalecany konserwatyzm odnośnie wrzucanych zdjęć.

Co nie poleciało?
Zapalenie oskrzeli - kontrowersyjne w odbiorze, dla jednych zrozumiałe, dla innych nie. Za to kategoria - Pozostałe zdjęcia. Trzyma się dzielnie.

Świeć Panie nad jego duszą... - tu już widocznie dwuznaczność tytułu była zbyt daleko idąca, mimo tego zdjęcie wciąż wisi w kategorii Fotoreportaże. Albo kategoria rzadko przed moderację odwiedzana, albo nie doceniacie moderatorów :)

Oko - w Abstrakcji. Wisi dzielnie. I słusznie.

Pająk Twardowski - j.w.

Pokój z widokiem na góry - domek umieszczony w Martwej Naturze. Wisi wciąż. Niby nic w tym szczególnego, gdyby nie fakt, że "Koń nie płaci", umieszczony w Zwierzętach, poleciał. Czyli "Martwa natura" może być strefą bezpieczną.


Katalog: Portretony

Obiektywny - wisi dzielnie w Autoportretach. Tym bardziej zastanawiające, że zdjęcie "Autoportret", umieszczone w tym samym katalogu poleciało. Zdjęcie posiadało wartość dostrzegalną jedynie dla autora. Czyli albo idziemy ostro w klasyczne autoportrety, albo wrzucamy coś tak odjechanego, że moderator nie wie, co z fantem zrobić.
Zostały natomiast w galerii dwa zdjęcia:
Na linii ognia i Posiedzenie. Pierwsze umieszczone w Pozostałych zdjęciach, drugie w Abstrakcji.


Katalog: Religia komercyjna, komercja religijna

Tutaj wszystko wisi w galerii w Martwej Naturze. Strefa bezpieczna?


Katalog: Reszta

Qual'abbar - Pozostałe zdjęcia. Wisi, a jakże!


Katalog: Się porobiło!

Wszystkie zdjęcia w Abstrakcji. Poleciało jedynie "Odchodzę we mgle". I do tego zdjęcia dostałem chyba najszersze wyjaśnienie, bo aż 4 zdania. Niska jakość, wartość dostrzegalna dla autora, przesadzono z obróbką, efekt wizuany niewystarczający. Czuję się doceniony ;))



WNIOSKI
Kategorie klasyczne, takie jak Portrety, Akt, Architektura, Autoportret, czy Zwierzęta są regularnie przeglądane przez moderatorów, moderacja jest tam ostra, czasem nawet kontrowersyjna.
Natomiast w przypadku zdjęć oryginalnych, nie wpasowujących się w szablony, wymagających zastanowienia, moderacja nie jest już aż tak aktywna - czasami nawet i gniot spokojnie może sobie powisieć. Zwłaszcza, jeśli umieszczony jest w otwartych kategoriach, w których zasady "dobrego zdjęcia" nie są jednoznacznie zdefiniowane przez podręczniki - Abstrakcja, Pozostałe zdjęcia, również Fotoreportaż, czy Martwa Natura.

Czyli jak komuś doskwiera moderacja, to już wie, na co uważać i gdzie wrzucać swoje zdjęcia :))

PS
Autor nie bierze odpowiedzialności za aktualność powyższych wniosków tym bardziej, że moderatorzy też pewnie czytają forum.

Proszę się nie gardłować, że robię sobie reklamę, bo analizę mogłem przeprowadzić wyłącznie na własnym portfolio (tylko tu mam informację, co poleciało z galerii).

I najważniejsze - WIĘCEJ LUZU! :)) Traktować wątek, jak i moderację z przymrużeniem oka.
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:15:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mysle ze moderatorzy lubia ogorki kiszone.

propozycja, przygotuj na zlot odczyt o kulisach kuluarow serwisu ;)
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:23:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sun Tzu w Sztuce Wojny mawiał:
Kto nie zna siebie, ani wroga, ten przegra.
Kto zna wroga, a nie zna siebie, ten raz wygra, raz przegra.
Kto nie zna wroga, a zna siebie, ten raz wygra, raz przegra.
Kto zna siebie i zna wroga, ten nigdy nie przegra, gdyż swoją siłą uderza w słabość przeciwnika.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:34:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja proponuje zrobienie Dnia z Blokada Oceniania - zobaczymy wtedy co kto ma do powiedzenia poza walnieciem oceny tylko lub "dobr, zle"

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:41:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bedą pisać dobre. złe. bez ocenania ;)
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:42:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme >> -1; 0; 1; 2; 3; 4; 5; - pełna skala, nawet przy blokadzie :)
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:49:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
calme, a ja bym byla za taka akcja. gdzies juz o tym pisano, ciekawe jak by wygladala aktywnosc userow na serwisie.
pozdr
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:50:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zawsze można napisać że dno ;o)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-12-07 09:51:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Manka - czemu nie zrobic takiej akcji - byloby ciekawie na pewno - no i ciekawe czy wszyscy by wytrzymali jeden dzien bez pnkt :))))
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-12-07 10:04:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
calme, ja jestem za, ale wiesz, wiekszosc userow nie zwraca uwagi na to co sie dzieje na forum. i co z tego ze sie zablokuje 10 osob na raz...?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-12-07 10:12:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to zrobmy inaczej - powiedzmy, ze Administracja zablokuje wszystkim ocenianie na 1 dzien
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-12-07 10:17:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobry plan :) ale jak ich do tego przekonasz???

(calme, znowu sabotaz pojawiles sie na watku i zmienil sie temat:))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-07 10:25:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że na zlocie nie powinno być problemu ;)
Calme - jak rozumiem wystąpisz z tym apelem publicznie?
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-12-07 10:25:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hm....z jednej strony, to nie wiem po co, ale z drugiej...

Może by i zrobić tak - co to komu szkodzi. Szanowna Administracjo - postuluję by w dniu 1 rocznicy powstania forum, zablokować możliwość oceniania punktami zdjęć.

Tak w ramach celebrowania wydarzenia :)

Całkiem poważnie.

ODZ
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-12-07 10:28:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Postuluje rowniez za ODZ ;)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-07 10:31:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w dniu pierwszej rocznicy to tutaj prawie nikogo nie będzie ;D
poza tym nie jest ważna sensowność taka czy owaka, po prostu, zróbmy to dla zabawy i z ciekawości ;)
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-12-07 11:22:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za ODZ :))

em, no ja sie juz calkiem zablokowalam, twoja kolej ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-07 11:27:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mania, jak zwykle nie rozumiem ;)
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-07 13:15:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko mi się na moim wątku nie kłócić!
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-12-07 14:08:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wyglada na to ze moderatorzy nas nie lubia, bo nasz watek wykasowali ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-12-07 14:10:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
trzeba było siary nie robić ;P
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-07 14:14:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Specjalnie dla mani i eMa >>
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-86112.php
;)) Wrona na Was patrzy z politowaniem!
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa