fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
oswietlenia domowe mini studio.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
smash86
fotografia cyfrowa
2006-12-10 12:37:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam.Czytalem po róznych stronach o swietleniu studujnym ale niestety niemam az takiego sprzetu tym co dysponuje to 100w halohen sufit, parasolka biala z zarówka byskowa,oraz lampa z swietlówka 6400K 300w oraz blenda 90cm. Chcialbym zaczac robic portrety w warunkach domowych.
Jak najlepiej i z kad tym skromnym sprzetem co mam oswietlic modelke by to zagralo.Wiem ze najlepiej metoda prób i bledów ale od czegos trzeba zaczac.Z gory dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-12-10 14:35:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wlasnie, poszukaj, :-( bez szukajki to szukanie igly w stogu siana.....
fotografia cyfrowa
smash86
fotografia cyfrowa
2006-12-10 23:16:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to co jest to czytalem ale niewiem jak usytulowac to co mam:-(
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-12-10 23:35:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy mieszaniu halogenu, żarówki błyskowej i świetlówki 6400K dostaniesz obłędu z balansem bieli. No, chyba że robisz B&W.

Mieszanie światła ciągłego z błyskowym w ogóle jest nieco poronionym pomysłem, bo strasznie trudno wymodelować to oświetlenie, tym bardziej, że pewnie siła błysku tej żarówki i tak będzie większa niż suma pozostałych, a przy komponowaniu aranżacji nie będziesz tego wcale widział. Ciężki orzech do zgryzienia, oj ciężki...

Jedyne rozsądne, co mi przychodzi do głowy, to jedno silne źródło światła górno-tylno-boczne, i kontra w postaci blendy z przodu, z drugiej strony względem oświetlenia głównego.

A potem to już tylko eksperymenty... :-)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa