fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Skanowanie negatywów
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-12-15 17:19:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podobno są programy do skanowania, które oferują predefiniowane wzorce dla różnych negatywów - skanując np. Superię wybieram sobie taki profil a program dostosowywuje parametry skanowania (kolory, itp...).

Czy ktoś wie coś o takich aplikacjach, czy istnieją i czy są w ogóle warte uwagi?
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-12-17 17:21:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes, dzięki za pomoc :)

przejrzałem stronkę silverfasta i przyznam, że opisy oprogramowania są zachęcające, jednak natrafiłem na pewne utrudnienie:
chciałem pobrać demo jednego z programów, jednak przy wyborze modelu skanera nie znajduję na liście mojego modelu - EPSON Perfection 3490 PHOTO :(

co zrobić? spróbowałem pobrać dla modelu 4490 lecz program nie odnajduje skanera. szkoda, bo nie mogę nawet zobaczyć jak się pracuje z ich aplikacjami.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-12-17 21:42:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam Epsona 2480. Sam skaner jest taki sobie, chociaż na moje potrzeby wystarczający, natomiast oprogramowanie uważam za rewelacyjne - oczywiście pod warunkiem wyłączenia wszystkich opcji automatycznych. Jeśli masz możliwość skanowania w 48-bitowym tiff'ie z edycją poziomów i krzywych dla wszystkich składowych, to naprawdę nie wiem po co jeszcze do tego coś lepszego instalować... :-)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa