fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Do ludzi z Gdańska wielka prośba
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-12-17 21:39:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy ktoś sie orientuje jaka jest cena czyszczenia matrycy ( nikon D70 )
w GDAŃSKU
fotografia cyfrowa
wrubel99
fotografia cyfrowa
2006-12-17 22:00:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w gadnsku nie wiem ale masz tel i zapytaj (022) 607 94 15 lub (022) 607 94 18
albo maila:)
service@nikon.pl
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2006-12-17 22:24:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyszczenie matrycy to wydatek ok 60 złotych ( np w gdyni na abrahama)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2006-12-17 23:34:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z czego są te matryce?
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-12-17 23:36:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z niejakich CMOSow
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2006-12-17 23:46:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera. Znalazlem w Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/CMOS
Warto zajrzec.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2006-12-18 01:48:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak, ale tego człeka co czyści, to coś na czym są paprochy, nie interesuje srodek. Sprecyzuję pytanie. Przed matrycą, czy jak to zwał, są pewnie jakieś filtry, czy jak to zwał, i z jakiego materiału jest wykonane to coś, czemu "prysznic" robi serwisant?
;-)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-12-18 06:11:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keramondor. Z tego co się orientuję przed każdą matrycą w lustrzankach cyfrowych jest filtr aa - tak to się nazywa, na którym czasem osadzają się pyłki kurzu, paproszki, lub odpryskuje olej z lustra tworząc plamki. Zanieczyszczenia te są w mniejszym, lub większym stopniu widoczne na wykonanych fotografiach, często bardzije przy mniejszych otworach przysłony. Czyszczenie robi serwisant, ponieważ łatwo uszkodzić taki filtr, lub spowodować, że zamiast wyczysczić będzie więcej paprochów, lub mazy. Można samemu spróbować czyścić matrycę gruszką np hamy - sprzedają na allegro. Należy wdmuchiwać wtedy powietrze na filtr aa i patrzeć czy to pomaga. na paproszki powinno pomóc, jednak jeśli filtr zanieczyszczony jest czymś o większej przyczepności (np kropelki oleju) czyszczenie w ten sposób nie pomoże. można wtedy spróbować delikatnymi wacikami z odpowiednim płynem, jednak jest to już proces ryzykowny i w takim wypadku lepiej oddać aparat na czyszczenie do serwisu. Wszak wtedy za ewentualne zniszczenie matrycy odpowiedzialność ponosi serwisant.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2006-12-18 13:56:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tego co wiem, matryce (filtr aa) czyszczą w serwisach sprężonym powietrzem i wacikami z apteki. Jak jest brud przyrośnięty i "przysmażony", to zdrapują plastikowym patyczkiem o twardości mniejszej od samego filtra. Sam sprzedaję mikromateriał (nie do szyb samochodowych za 4,50 zł, tylko do optyki - 14,50 zł. za 29x32 cm) i śmiem twierdzić, że ten mikromateriał (zastosowany w łazience, w 10 minut po włączeniu prysznica - chodzi o usunięcie fruwającego w pomieszczeniu kurzu), plus gruszka fotograficzna, załatwią problem zakurzonej matrycy ze śladami oleju. Ten mikromateriał lepiej i szybciej usuwa tłuszcz z okularów niż mycie wodą z mydłem, a np. szorowanie nim przez dłuższy czas po miękkiej płycie DVD nie wprowadza żadnych zarysowań.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-12-18 14:12:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z ciekawości - jak się czyści taki mikromateriał? Pierze się go? Nie traci wtedy swoich właściwości?
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2006-12-18 14:21:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak pierze, tak traci. Do matrycy w drogim aparacie bym stosował tylko nowy, do obiektywów też stosuję tylko nowy. Do okularów nawet po kilku praniach (woda z płynnym mydłem i suszenie sterylne), do płyt DVD CD itp nawet i 20 razy prana może być. Potem można używać w kuchni lub do szyb samochodowych.
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2006-12-18 16:22:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale ja niemam zamiaru dotykac matrycy heh a gruszka niepomaga
wiec chce oddac aparat doczyszczenia tzn matrycy
i jestem poprostu ciekaw ile mnie to wyniesie gdyz no szczerze mowiac to niechcial bym wydac na to wiecej niz 60 zl :)
fotografia cyfrowa
pecado
fotografia cyfrowa
2007-01-02 12:47:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mialem dawno temu cos na matrycy, cos co nie było syfem. wielkie jak kratery na ksiezycu. Dałem do czyszczenia na Abrahama w Gdyni. Nic nie poradzili, ale tez nic nie skasowali. Fajny serwis, ale odniosłem wrazenie ze nie lubia rozmawiac z klientami.
Uderzyłem do OK serwis na czarnym dworze , okolice szpitala na zaspie w kierunku brzezna. Na miejscu usuneli mi jeden syf, drugiego sie nie dało. czyszczenie takie standardowe to 50-60 PLN. Polecam OK Serwis.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-01-02 12:50:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
warto sobie zrobić test matrycy przed i po, bo mnie na abrahama w gdyni chcieli zrobić w bambuko...

Trochę im zrzedły miny, jak po odebraniu aparatu zrobiłem fotkę białej kartki z flashem, wyciągnąłem laptopa, i pokazałem im fotkę przy max przysłonie z przed czyszczenia i po rzekomym czyszczeniu. Za drugim razem przyłożyli się bardziej :D
fotografia cyfrowa
wrubel99
fotografia cyfrowa
2007-01-02 17:49:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bicki powiem ci dobre,bez kitu,dobre:)
fotografia cyfrowa
pawelradymno
fotografia cyfrowa
2007-01-02 17:58:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam tez Paprochy na matrycy . Musze oddac do serwisu . Jak Kupowalem Aparat Kupilem Tez Zlota gwarancje jak jest na trzy lata , bo Canon daje tylko na rok Ta gwarancja obejmuje czyszczenie Matrycy i wiele innych zeczy . Polecam Dobra sprawa ... Pozdrawiam ....
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa