fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Lustrzanka a kompakt
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:01:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam wszystkich.
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat wyższości lustrzanki na aparatem kompaktowym. Mam nadzieję, ze pytanie nie zostanie uznane za głupie lub co najmniej śmieszne i że otrzymam jakieś odpowiedzi. Tylko zależy mi na konkretnych i rzeczowych odpowiedziach jasno wyjaśniających i przekonywujących "szarego Kowalskiego" że lusterko jest lepsze, że wychodzą z niego lepsze fotki i dlaczego tak jest.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:02:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kompakt jest lepszy
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:03:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. podgląd bezpośrednio przez obiektyw
2. wymienna optyka
3. lepsza jakość szkieł
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:04:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M ma rację, z kompakta fotki "wychodzą" lepsze
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:09:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hhehe kolejna rozmowa o wyzszosci Swiat Bozegonarodzenia nad Wielkanoca
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:09:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a poważnie: lustro bije na łeb kompakty szybkością AF, wymienną optyką, jakością obrazu (znikoma ilość szumów wynikająca z wielkości matrycy-porównywalną wielkośc ma tylko Soniacz R1). Co więcej, wymienna optyka jest dużo lepsza bo budowana w oparciu o pewne zadsady. Kompakty mają teraz nawet 12x zoom. Szkła do luster raczej nie więcej niż 3x (z wyjątkiem spacerzoomów czy np canonowskiej eLki 28-300) a to oznacza mniejsze kłopoty z odwzrowaniem obrazu.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:10:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ale i tak Calme, ma rację, nie ma co porównywać bo to dwie różne klasy aparatów
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:12:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z jednym nikt nie będzie dyskutował... szerokość kątu widzenia... możecie mówić że kompakty mają szeroki zakres ogniskowych, ale popatrzcie od jakiej się zaczynają i jakie mają światło ;) A teraz porównanie "minimum" z obiektywem dedykowanym... i ?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:13:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie no porownywac mozna zawsze tylko co to wlasciwie ma miec na celu - kolejne bicie piany zwolennikow 2 obozow ? Kazdy kupuje to na co go stac i to czym mu sie wygodniej, lepiej pracuje - i tyle.
Zreszta jesli ktos nie ma pojecia o tym co robi nie pomoze najlepszy sprzet...
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:15:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na pewno Calme ma rację i na pewno nie ma co porównywać ale ja nie chcę porównywać. A swoją drogą to słyszałem opinie typu, że lumix 30 czy 50 może konkurować z prostymi lustrami
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:17:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, oczywiście masz rację ale tak jak napisałem nie chcę porównywać tylko interesuje mnie dlaczego lustrzanki są lepsze ? dlaczego wychodzą z nich lepsze fotki ?
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:17:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z takimi na scianie w przedpokoju, ewentualnie w lazience... moze tak. :)
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:17:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przez 3 lata używałem kompaktu (minolta dimage 7) w sumie super aparacik, ładne foty :) łady zakres ogniskowych (28-200) koszmarne szumu powyżej ISO 200, a dałem za drania 6 tys. Teraz mam lustro. Już w pierwszej chwili zrozumiałem co daje lustrzaka i choć nadal uważam, że nie umiem jeszcze się nią posługiwać, nie stać mnie na skompletowanie obiektywów, lamp itp wściekle drogich akcesoriów, wiem, że nidy już do kompaktów nie wrócę
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:18:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm ale w czym konkurowac bo to tez wazne - w jakosci zdjec w szybkosci dzialania - w jakosci wykonania - w jakosci szkiel - znow nie wiadomo w czym :)
Powiem jedno - mialem kompakcik - nie powiem nawet cos tam sie z niego zrobilo - ale nie wrocilbym za nic do kompaktu - z drugiej strony znam przypadki gdzie ludzie po kupnie lustra po pewnym czasie wracali do hybryd - z wielu powodow - najczesciej kupili lustrzanke nie majac o niej i jej budowie oraz zasadach dzialania zielonego pojecia - glownie dla szpanu - byli tacy co po rozbudowaniu systemu doszli do wniosku ze maja dosc tachania torby coraz wiekszej - woleli miec kamere i jako taki aparacik pod reka zawsze - roznie to wyglada
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:18:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szybkość AF?
ee, tam
manulany AF! :D
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:20:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I zoom nogami! :)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:20:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swoja droga, dziwne mi sie wydaje pytanie o wyzszosc Mercedesa nad... no, niech bedzie... Oplem :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:22:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bern, noooo! :D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:23:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Haha, zoom nogami.. przypomnaiło mi się jak zeszłej zimy usiłowałem robić portrety czymś dłuższym niż 50 mm i musiałem się w śnieg rzucać na plecy, żeby szybko odzoomować ;D
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:27:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-M, dobre!!! I jak Ci poszlo, M-AF zadzialal prawidlowo? :D
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:29:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M - musisz w takich przypadkach uwazac na kijki z tylu bo wiesz moze byc niebezpiecznie sie wbije jeszcze w plecy lub co gorsza w inne miejsce hehehe
Bern - co masz do Opli no ! ;]]
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:30:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, ja? Absolutnie nic!!! :)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:31:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AF? jaki AF? to z OMką było ;D

Calme - na szczęście było 2 metry śniegu :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:34:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Eee to komfortowe warunki wrecz na ladowanie :)))

A wracajac do tematu to ciekawi mnie jak sie sprawdza ten Soniaczek - oczywiscie wiadomo, ze nie we wszystkich tematykach ale np w pejzazu czy portrecie - jak z GO jest
Wiem, ze Gregoryk (b na OPH znany jak u nas) robi b udane mz landszafty ta hybrydka - pamietam tez jak Asiurek dawala czadu Olkiem - takze nie mozna nikogo spisywac na straty - a przyklady mozna mnozyc - Benas makro tez robi Soniaczka chyba z tego co pamietam
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-04 15:36:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-M - Manual-AF :)))
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa