fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Początkujący fotograf
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
blademrn
fotografia cyfrowa
2007-01-05 22:22:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam wszystkich i proszę o pomoc bo chciałbym się zając trochę poważniej robieniem zdjęć i dlatego proszę o radę. Możecie polecić jakieś książki do nauki takie dla totalnie zielonych i trochę zaawansowanych. Robię sporo zdjęć ale większość automatem więc to żadna filozofia i choć wiem że praktyka jest najważniejsza to sądzę że muszę poznać najpierw trochę teorii dlatego pytam specjalistów o poradę interesuje mnie wszelka literatura jak i serwisy internetowe itp. pomocne początkującemu. Na razie myślę żeby kupić tą książkę http://helion.pl/ksiazki/abcfob.htm więc co o niej sądzicie? Z góry dzięki.
Pozdrawiam blademrn
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-05 22:42:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na poczatek, mysle ze moze byc, jednak pozniej szukalbym czegos bez "cyfrowa" w tytule;-)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-01-05 22:43:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek, dlaczego?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-05 22:49:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo o zasadach kompozycji, wykorzystaniu swiatla lepiej traktuja ksiazki o fotografii, a nie o fotografii cyfrowej, ktore raczej skupiaja sie na pokazaniu mozliwosci programow tematycznych w zaawansowanych cyfrowkach.....
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-05 22:59:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-05 23:10:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeszcze tylko dodam, ze jak sie opanuje warsztat, to ogladac, i czerpac inspiracje z albumow znanych fotografikow, nie mylic z kopiowaniem pomyslow....
fotografia cyfrowa
blademrn
fotografia cyfrowa
2007-01-05 23:11:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok dzięki a mógłbyś coś polecić
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-05 23:14:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm, zalezy jak tematyka cie kreci.....
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-05 23:15:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Szkoła Fotografowania National Geographic" Roberto Caputo - polecam ok. 80zł ale warto - mnie wciągnęła i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-05 23:21:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/460107
fotografia cyfrowa
blademrn
fotografia cyfrowa
2007-01-05 23:44:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tematyki nie mam na razie wybranej bo muszę się podstaw nauczyć więc na razie takie ogólne informacje o technikach itp mi są potrzebne dopiero później postaram się znaleźć w którejś dziedzinie ale raczej interesują mnie portrety krajobrazy tego typu zdjęcia. Martwa natura itp. to chyba nie dla mnie chociaż oczywiście tego nie wykluczam
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2007-01-06 03:51:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlaczego automatem ma być źle, a innym z książką dobrze?

Zdjęcia nie robi się na linii przedmiot-dobry_sprzęt-oko(lub nawet nie oko), tylko na linii ja-oko-sprzęt_byle_nie_ograniczał-przedmiot(lub nawet nie przedmiot). Pokaż cokolwiek z automatu, co tam masz.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-06 10:53:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera: dlatego, że najczęściej właście automat ogranicza, nie pozwala myśleć.

Szkoła Fotografowania National Geographic - nie tylko uczy techniki, ale przede wszystkim uczy patrzeć.
fotografia cyfrowa
blademrn
fotografia cyfrowa
2007-01-06 12:01:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zrobiłem jedno zdjęcie suchej róży mi się podoba ale jest niedopracowane więc nie ma co pokazywać a sprzęt mam na razie kiepski bo jak mówiłem dopiero chcę się tym poważniej zająć
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-06 12:20:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma kiepskiego sprzętu, są niedoświadczeni fotografowie ;D
fotografia cyfrowa
Pawski
fotografia cyfrowa
2007-01-06 13:54:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To dlaczego wszyscy bardziej zaawansowani i zawodowi fotografowie mają tak bardzo wypasione sprzęty? Ja bym raczej powiedział, że nawet na kiepskim sprzęcie można zrobić zrobić dobre zdjęcie. Ale ogrniczenia oczywiście istnieją.

A teraz może bardziej na temat. Muszę przyznać, że poradniki National Geogrphica są rzeczywiście dobre. Kiedyś do tego magazynu były dołączone (w sumie w czterach numerach) "Multimedianle szkoły fotografowania" na płytkach CD. Całkiem ciekawie piasali tam o różnych aspektach i dziedzinach fotografii, m.in. o rodzajach aparatów, obiektywów, ale także o np. fotografowaniu nocą, w ruchu itp. Na pewno dużo mi to dało i wniosło do moich zdjęć.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:00:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pawski, bo od jakiegoś momentu sprzęt ogranicza... no i co to znaczy 'wypasiony'?
To m.in. kwestia niezawodności, jakoścy wykonania.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:00:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M:ale lepszy sprzęt daje większy komfort i więcej możliwości,nieprawdaż?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:04:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak samo jak niezawodność ;)
Lepszy sprzęt mniej ogranicza, daje większą swobodę, ale sam w sobie nie warunkuje zdjęć.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:07:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
innymi slowy, lepsze zdjecie zrobi dobry fotograf kiepskim sprzetem, niz kiepski fotograf dobrym sprzetem ;-)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:10:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak...
w końcu najważniejsze jest to co do aparatu podpięte - po jednej stronie fotograf, po drugiej szkło ;D
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:37:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;-)
tylko ciekawe czemu zawsze, jak w gazetach czy TV widzę wywiady z wybitnymi fotografami, to każdy z nich trzyma w ręku Mamiyę za 35 tys zł, dx2 tudzież eos-1 z l-ką za 40 tys zł....albo ci bardziej snobistyczni - małą Leice za 12 tys

;-)))))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:40:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mea, gdyby mnie było stać, gdyby moje zdjęcia na to zarobiły też bym sobie leikę kupił... czy to źle?
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:44:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piszę tylko,że nigdy nie widziałem by świetny fotograf chwalił się zdjęciami zrobionymi np Zenitem czy Trust Ulstra Zomm 12 mpx
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-06 14:44:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piszę tylko,że nigdy nie widziałem by świetny fotograf chwalił się zdjęciami zrobionymi np Zenitem czy Trust Ulstra Zomm 12 mpx
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa