fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Najwyższa średnia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-08 08:28:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/index.php?id_kategorii=&sort_kryterium=ocena_srednia&sort_kierunek=desc&okres_od=0&okres_do=0&okres=3

taki mam zwyczaj po kilku dniach przerwy... kliknąć sobie najwyższą średnią za 3 ostatnie dni... Bardzo ciekawy efekt to daje czasem. Nie wiem ile fotek wyświetla się na stronie, ale imho wśród nich są 2 wartościowe artystycznie i emocjonalnie i 3 ładne... a reszta... śmiać się? płakać? zrobić ukłon dla gustu masowego? olać?

http://www.obiektywni.pl/galeria/index.php?id_kategorii=&sort_kryterium=liczba_punktow&sort_kierunek=desc&okres_od=0&okres_do=0&okres=3

najwyższa ilość punktów. Co się zmieniło? Zdjęć wartościowych, ponadczasowych, interesujących, artystycznych- sztuk 1, więcej za to fotek ładnych...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-08 08:55:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, popełniasz błąd systematyczny. Ja mam ustawione 100 zdjęć na stronie. Jeżeli w ciągu ostatnich trzech dni wpadło do galerii 300-400 zdjęć, z czego kilka "wartościowych" to i tak wyświetli mi się pełna setka, nawet jeżeli połowa z tego będzie miała po kilka punktów i średnią poniżej 1.

Poza tym wcale nie wiem, czy bardzo chciałbym uczestniczyć w działalności galerii, która ograniczałaby się do osób bardzo zaawansowanych w temacie fotografii, osób o uznanej renomie, ustalonych poglądach i dużym doświadczeniu. Chyba dobrze jest tak, jak jest.
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-08 08:56:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Statystyczny (średni) Polak bije swoją żonę 3 razy rocznie....
Czy wynika z tej statystyki,że każdy?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-08 08:59:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie każdy, Mea, nie każdy.

Tylko żonaci... :-)))
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-08 09:15:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jacku chodziło mi o to, że... statystycznie punktami nobilitujemy fotografie z wszech miar poprawne technicznie (wliczając dobre kadrowanie i komponowanie) ale nie koniecznie ciekawe, dobre, wartościowe, prezentujące nowatorstwo. Takie foty umykają uwadze w tych 400 przez Ciebie wspomnianych. Kiedyś zdarzało mi się pisać w krytykach- oglądaj najlepiej oceniane. Tylko czego się taki ktoś nauczy- poprawnego kadrowania i operowania ostrością + poprawnego przygotowania do netu. Nie zasugeruje mu się nawet krzty inwencji i kreatywności i to jest smutne. Ja się uczyłam od bardzo dobrych. I sądzę że byłoby smutne gdyby ktoś miał się uczyć ode mnie, a nie z książek jakie ja czytałam i z fotografii które ja podglądałam. Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi, bez posądzania mnie o megalomanię ;)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-08 09:34:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba nie rozumiem watku...., ale wydaje mi sie ze autorka sie chciala podzielic refleksja, ze jej gust sie nie pokrywa z masowym??
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-08 09:37:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mz Iness ubolewa nad tym,że nie ma praw administratora do korygowania bilansu punktowego ;-)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-08 09:40:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie, że Cię rozumiem i to bardziej niż przypuszczasz.

Natomiast tak na marginesie, to przyznam Ci się do pewnej ułomności mojego charakteru.

Widzisz, ja właśnie jestem z tej grupy, która ma już BARDZO MOCNO ugruntowany światopogląd fotograficzny, od bardzo dawna wiem co chcę, a czego nie. Naprawdę bardzo doceniam fotografię poszukującą, nowoczesną, fotografię łamiącą konwencje i zasady. Obiema rękami podpisuję się pod zdaniem, ze bez tego nie byłoby żadnego postępu, nie ojawiłoby się wiele fantastycznych zdjęc, nie zaistniałoby wielu rewelacyjnych fotografów.

Tylko w tym wszystkim jest jedno "ale" - ja nie cierpię takiej fotografii oglądać. Jednym z głównych motywów zdecydowanego przesunięcia środka ciężkości mojego zainteresowania z oPh na OB, było właśnie to, że tam taka fotografia jest na absolutnym piedestale i wyrażenie negatywnej opinii dotyczącej np. socjologicznego street-photo w B&W zakrawa na co najmniej świętokradztwo, a tu jescze jest dużo osób skrecających w stronę absolutnie realistycznego krajobrazu, portretu, aktu, martwej natury (nieomalże wyklętej na oPh).

Marzeniem miom jest stworzenie galerii tematycznej, ukierunkowanej na estetykę, a nie przekaz i emocje - chociaż tu granica jest bardzo płynna, np. to Twoje zdjęcie http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-49551.php może być odbierane w obu kategoriach, w zależności od nastawienia oglądającego - albo przynajniej wydzielenia z galerii dwóch nurtów, które wzajemnie by się ze sobą nie ścierały.

Niestety mam pełną świadomość, że bardzo duży procent zwłaszcza młodego pokolenia fotografów poglądy takie jak moje potępia w czambuł, nie dopuszczając nawet do dyskusji. Dla wielu - zbyt wielu MZ - wartości estetyczne nie są żadnym uzasadnieniem naciśnięcia spustu, a powstały w ten sposób obraz można co najwyżej nazwać zdjęciem, ale na pewno nie fotografią. Niektórzy starsi też na to chorują...

Cholera, chyba się rozpisałem trochę OT, ale tak jakoś trafiło w mój słaby punkt... :-)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-01-08 09:50:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja, choć młodszy, podpisuję się pod tym co naskrobał jpk wszystkimi 4 rema kończynami !
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-08 09:57:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fajna byłaby galeria, gdzie nie byłoby ocen, tylko modemy biotermiczne rejestrujące poziom podniecenia,szoku lub frustracji
przy oglądaniu danej pracy...
myślę,że jest to wykonalne
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-08 10:00:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mea - a dlu userow kont premium - przekaz strumieniowy na zywo w momencie gdy komentujacemu peka zylka :")))))
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-08 10:02:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chętnie bym dopłacił ,za taką opcję ;-) bo znam paru takich,co im pęka a tego nie widzę :-(
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-08 10:09:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk, piszesz prawie tak konserwatywnie jak osoba, która mnie uczyła procesu ciemniowego :)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-08 10:18:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek autorka chciała zaproponować żebyście otworzyli te linki i powiedzieli szczerze, czy Wasze gusty pokrywają się ze statystyką i w jakim stopniu i co Was w tej statystyce cieszy, martwi, zastanawia, denerwuje :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-08 10:25:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness,
marna sprawa... ptaszki, drzewka są miłe, ale raczej poza moim gustem oceniającym. Poza tym filtry należałyby się dwa - pierwszy dla zdjęć powyżej np. 50 punktów, drugi dla średniej.
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-08 10:31:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness,zauważ że ok 70% userów tutaj ocenia TREŚĆ ZDJĘCIA a nie jakoś i sposób w jaki zostało wykonane
Podobają się zdjęcia z egzotycznych wypraw (nawet totalne babole), mega makra mikro robali, zwięrzęta leśne o świcie i zmroku
akty i portrety modelek
A związane jest z tym,że takie obiekty są dla ok 85% userów nieosiągalne albo nigdy jeszcze nie widziane
Drugorzędna i marginalną sprawą jest tu technika,jakość,rzeczywista wartość merytoryczna i artyzm...
Nie walcz z tym. Nauczy się z tym żyć
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-08 10:45:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
racja mea, mysle ze trzeba sobie tez odpowiedziec na pytanie dla kogo robimy "tworzymy" zdjecia?, dla siebie?, dla przecietnego widza?, dla waskiej grupy fotografow/koneserow?,
bo jezeli:
1. dla siebie- oceny i opinia innych nie powinna miec znaczenia
2. dla przecietnego widza- przyjmujemy statystyki z pokora
3. dla koneserow- unikamy pokazywania fotek na ogolno dostepnych forach foto, ograniczamy sie do wystaw itd...
:-)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-08 10:55:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mea, jeszcze nie napisałeś, że dzieci są chodliwym tematem... ach ta oksytocyna ;D
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-08 11:34:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo chyba pierwszy raz się z Tobą nie zgodzę. Takie zestawienie mówi coś o guście zbiorowym, jak to mea ładnie podsumował ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-08 11:37:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, a mianowicie co?
Że ludzie lubią ptaszki? Że lubią kolory? A może, że ptaszników jest więcej? Albo wystawiają zdjęcia wtedy, gdy jest więcej ludzi na portalu? Albo, że oceniają sobie wzajemnie? Albo, że to czysty przypadek, bo akurat sprawdziłaś tego i tego dnia a w pozostałych sześciu dniach tygodnia wynik byłby zupełnie inny?
Statystyka :)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-08 11:39:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wszystko się zgadza _M ale ja jestem socjologiem a nie manipulantką. Robię to dokładnie w każdy poniedziałek za ostatnie 3 dni i po każdej dłuższej nieobecności za 6 dni. Nie zauważam od kilku miesięcy większych wahnięć wyniku :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-08 11:42:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness, teraz zaczynasz prawić do rzeczy. Jeżeli jesteś socjologiem to doskonale rozumiesz moje wątpliwości co do metodologii owych badań. Zrób to porządnie i napisz artykuł z pełną statystyką. Zupełnie poważnie, to może być ciekawa lektura ;)
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-08 11:43:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
są takie dni,że akty mi się nie podobają
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-08 11:45:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgodnie ze statystyką to pewnie nie jest poniedziałek ;)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-08 12:07:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może napiszę artykuł ale raczej n.t. socjometrii. Taka fajna teoria do wyjaśnienia KWA, TWA, i o kulturze masowej i jej cechach. Statystyki wtedy mogą być jedynie pomocne :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa