fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Trace wyczucie, czy jak? :)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 14:25:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak sobie patrze na to co sie dzieje w moim PF... i zaczynam sie zastanawiac. Co jest grane. Im dluzej tu jestem i bardziej sie staram, tym gorzej na tym wychodze. :) Na poczatku co wrzucalem fotke to przyzwoite notki, sporo komentarzy - jakos budzily one emocje, jakies echo wywolywaly.

A ostatnio - bida z nedza. Cos ktos tam skrobnie albo notke postawi (taka sobie) bez slowa. A przeciez czlowiek sie stara, rozwija (chyba?) , uczy, analizuje fotki innych itd. A przeciez nie ma tak, ze sobie odpuszczam, olewam, wrzucam co popadnie (No, prawie...).

Naturalnie moglbym sobie dla spokoju sumienia powiedziec, ze widac jestem takim ARRRTYSTA, ze 95% nie dorasta do mej tworczosci... No ale az tak zakochany w sobie nie jestem :) i jakis tam samokrytycyzm sie w czleku kolacze. Wiec na pewno nie tedy droga.

Wiec tak sobie mysle - dlaczego? Co jest tego przyczyna? Jak z tego wybrnac? Jakies idee, cenne rady, podobne sytuacje?

Czy to chwilowy kryzys formy, czy moze po prostu mial w sobie czlowiek te mala iskierke samorodnego talentu (podkreslam slowa "mala") ale zdusil ja wlasnie poprzez to, ze opracowal podstawu rzemiosla (od "rzemieslnika" zeby bylo jasne o czym mysle - zamiast byc jak dawniej "nikiforem"(*) stalem sie "remiechą".

(*) Nie, nie mam Nikona :). Chodzi mi o naturszczykowatosc nieskazona jakakolwiek teoria i wiedza.


fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-10 14:26:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zmieniłeś kategorie.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 14:29:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Que? :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-10 14:31:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sprawdz sobie jak Ci sie tematyka zdjęć rozkłada w czasie
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 14:38:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No niby tak... gdybym kiedys robil akty a teraz architekture praslowianska, to moglbym zrozumiec. :)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2007-01-10 14:43:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
5 najstarszych to rytm
5 najnowszych to rygor
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:01:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
limit 10/tydzień zdziałał cuda. Jest taki zalew fotek na dzień że... nie sposób zobaczyć połowy i selekcja jest ostrzejsza (to o ilości) no i oceny są ostrzejsze (to o jakości). Komentarz bez zaglądania do Twego folio ;) Wynik obserwacji tendencji ogólnej.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:03:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ile statystycznie jest osob, ktore daja 10 na tydzien mysle, ze to ulamek userow na portalu...
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:30:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Keramodor - powiedzialbym ze nie rygor a rigor mortis -> stezenie posmiertne. :)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:30:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na mój mały rozumek chyba nie masz racji. Twoje zdjęcia z późniejszego okresu mają statystycznie taką samą ilość punktów i koentarzy co te początkowe, może za wyjątkiem tegorocznych, ale sam wiesz jak to jest po świętach...

Jedyną różnicą, jaką JA widzę jest to, że czasami lecisz w sztukę. Na początku Twoje prace prezentowały świeże spojrzenie i ciekawą estetykę. Potem kilka razy Ci się zdarzyło brać za fotografię "ambitną", ktora pewnie znakomicie by się sprawdziła na oPh (dlatego mocno ograniczyłem swój udział na tamtym portalu), natomist tutaj NA SZCZĘSCIE są jeszcze fani obrazów cieszących oko i duszę, i wprowadzających widza w pozytywny nastrój.

I bardzo dobrze, nigdzie nie jest napisane, że wszystkie galerie internetowe mają mieć taki sam profil, a ja mam DUUUUUUUUŻĄ nadzieję, że OB będzie ewoluowało w kierunku zdecydowanie mniej treściowym, ale za to znacznie przyjemniejszym w odbiorze.

Czysto subiektywnie, oczywiście... :-)))
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:36:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter lepiej sobie zalozyc, ze inni traca ;-) przynajmniej sie ma dzieki temu lepsze samopoczucie.

to tylko internet jest, wiesz
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:37:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A w nikona moglbys zainwestowac, Nikiforze ;)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:50:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk,

polecam kioski i pocztę
;-)

taki żarcik oczywiście
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:52:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jpk - cos w tym moze byc. Na OPH siedze ale tam chyba jestem zbyt malo artystyczny - najgorzej to byc posrodku :)


Maniaszewska - wole byc Minotaurem z Minolta.

Gdy kupowalem sobie lusterko to macalem rozne ciala :P ale Nikuś mnie nie pociagal. Co innego Minolta (ona!) vel Lady. Swoja droga do ciekawych wnioskow mozna dojsc analizujac w ten sposob kto jaki aparat kupil. :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:53:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe no jakie jakie te wnioski ? :"))
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-01-10 15:58:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tez chetnie poslucham (szczegolnie mnie interesuje twoja interpretacja mojego nikonowoolympusowego mezaliansu:))
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 16:28:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kobiety Nikosia/Canona/Olympusa/Pentaxa/Samsunga [on]
Faceci Minolte/Sony/Practica [ona]

Naturalnie sa ludzie majacy inne gusta. Ich tez szanujemy :D

fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-01-10 16:40:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-01-10 16:50:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak czytam to co lifter napisał,to tak jakbym o sobie czytał.Lifter może dlatego,że nie focisz pięknych pejzaży,ślicznych zwierzątek,ujmujących niewinnością dzieci,a ludzie chętniej oceniają to co ładne i chętnie wpada w oko, tak jak muzyka w ucho.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 17:00:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To sa bardzo mile wyjasnienia ale to co mile brzmi dla ucha zwykle nie jest prawdziwe. Bo tak miedzy nami ja jednak foce pejzaze i zwierzatka. Tez. Tylko zwierzatka mi wymoderowali (patrz katalog zwierzaki w mym PF) a piekne pejzaze cos nie sa widac wystarczajaco piekne.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-01-10 17:10:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie pejzaże masz bardzo piękne,ale nie dla ogółu,zwierzątka też sa fajne ,ale chyba za mało!
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 17:53:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No cholera, ja chce robic dla ogolu wlasnie :)
Nie czuje sie artysta, po prostu chce robic ladne fotki, ktore sie beda podobac ludziom, no :)

fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-01-10 18:16:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie ja zaczynam od jutra,będzie ładnie i kiczowato.
fotografia cyfrowa
makama
fotografia cyfrowa
2007-01-10 18:34:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter - nie rób dla ogółu.......................
rób dla siebie..........................
fotki mają się podobać przede wszystkim TOBIE !!! ....................
jeśli, przy okazji, spodobają się innym to tym lepiej...........................
nie jest to jednak warunek ..................
to ma być Twój gust, Twoje poczucie estetyki i Twoje wyobrażenie.................

robienie pod publiczkę to nie ta droga............................

MZ
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 18:45:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem, zartowalem :)

Ale z drugiej strony nigdy nie mialem jakiego superwyrafinowanego gustu, ergo - moj gust odpowiadal gustom mas. Dlatego zaczalem sie zastanawiac co sie stalo, ze te fotki, ktore po cichu uwazalem, ze sa "masowe", jakos specjalnie masowego odzewu nie wywoluja. Ze mi sie gust wyrabia? No tak ale wtedy powinny budzic zainteresowanie tych wysublimowanych Obiektywnych. A tu ni fufu, masy mnie olewaja, artysci nie dostrzegaja. Taki wyalienowany sie poczulem :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa