fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
nasladowanie "idoli"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:25:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dlugo nie bylo mnie na obiektywnych, widze ze portal zmienil sie tylko od strony technicznej, jest naprawde dobry ale nie o tym chcialem tu pisac,

nie dzieje sie tylko na tym portalu ale i na innych tez ze dobre zdjecie zapoczatkowane dobrymi ocenami takim juz zostaje, zas dobre zdjecie gdzie pierwsza ocena jest zla i to na dodatek bez uzasadnienia "przypadek HITEROH" ciagnie za soba fale negatywnych odczuc wobec zdjecia,

dodam tylko ze dzieje sie to w przypadkach kiedy pierwsza zla ocene postawi szanowany uzytkownik,

odnosze wrazenie ze reszta odnosi sie do pierwszej oceny a nie generalnego odczucia, to napewno nie jest obiektywizm, portal pada na pysk w porownaniu do zagranicznych portali gdzie kazdy profesjonalista potrafi uzasadnic swoje oceny, stawianie slabych ocen bez uzasadnienia ukazuje tylko brak szacunku dla innych uzydkowników i stawianie sie ponad innych, to jest bardzo nieporzadane zachowanie i dzialanie, jesli macie inne zdanie prosze pisac, po to jest watek bo widze ze problem z idolami jest dosc nagminny,

jesli chodzi o mnie powinny byc wprowadzone ograniczenia wystawiania ocen przez osoby majace niska srednia, zdjeciom autorow prezentujacych wysoki poziom, komentarze owszem, oceny nie,

jesli komus bedzie zalezec na rozwoju a jego srednia wsrosnie automatycznie powinny odblokowywac sie mozliwosci oceniania zdjec z wyzszej polki, to na tyle
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:33:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skoryguj mój prymitywny tok myślena,ale wydaje mi się,że "profesjonalnym fotografą" oceny na forach internetowych wiszę
o tym czy są doceniani oni i ich prace dowiadują się na koniec miesiąca
sprawdzając saldo swojego konta w banku i ilość zleceń na kolejny miesiąc

;-)
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:34:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografom*
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:36:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Temat nr 120...
posiedzenie otwarte, zarzuty oddalone ;)

A bardziej serio.

"portal pada na pysk w porownaniu do zagranicznych portali gdzie kazdy profesjonalista potrafi uzasadnic swoje oceny"

Każdy profesjonalista potrafi uzasadnić oceny... jezyk czy narodowość niewiele tutaj zmieniają.
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:48:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niescislosc postu? inaczej : jest tu kilku userow ktorym wydaje sie ze majac dyplom nie musza uzasadniac ocen, szczerze to zamiast ocen wole przeczytac konkretny komentarz a widzac 1 zamiast komenta odbieram ze wg tych oto mistrzow jest cos nie tak ze zdjeciem, ale naprawde nie wiem co, niech wielcy mistrzowie pomagaja takim laikom jak MY, uczmy sie,

czy na studiach po oblanym egzaminie profesor nie powiedzial ani slowa wyjasnienia? kazdy madry student rezygnuje z takich studiow
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:48:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do oceniania to chyba sie nie zgodze, jak dla mnei bez sensu... poniewaz nikt chyba nie wystawia zdjec po to aby ciulac punkty, bo przeciez one niewiele wnosza....

jak dla mnei to co na prawde liczy sie to konstrruktywne komentarze i krytyki bo one pomagaja ci rozwijac sie i wiesz co zrobic aby poprawic swoj warsztat foto, lub aby nasteopnym razem nei zawalic sprawy..

wystawim foty nie takei ktore spodobaja sie na galerii ( bo czasami wiadomo jakie zdjecie zrobic aby podobalo sie na tej czy innej galerii), lecz takei z ktorych jestem zadowolony, poodbaja mi sie lub nie jestem pewien co jest nie tak w tym zdjeciu,
wstawiam takze fota ktora do konca nie jest ydana IMHO, lecz nie wiem co popraiwc aby byla, wiec wstawianie 5,4,3,2,1,0,-1 nic nie da jedynie pokaze czy podoba sie czy nie, a KOMENTARZE pozwola poprawic bledy...

co do tego jaka tendencja ukazuje sie po otzrymaniu kolejnych dobrych badz zlych ocen? sam nie wiem?
moze tak jest a moze nie?
fotografia cyfrowa
MareckiMarek
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:49:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Owczy pęd to normalne zjawisko, czemu się dziwisz? Na portalu jest może 1% ludzi umiejących robić zdjęcia, i powiedzmy że ze 20% ludzi mających jakoś wyrobiony gust i chociaż blade pojęcie o fotografii. Reszta to totalni amatorzy którzy na zdjęciu potrafią co najwyżej wytknąć że jest "przepalone" albo linia horyzontu krzywo. Wystarczy więc że pojawi się guru który pokaże drogowskaz podpierając się chociaż trochę sensownie brzmiącymi argumentami aby ci którzy sami nie mają pojęcia lub mają inne zdanie bali się postawić gorszą ocenę czy skrytykować.
Zablokowałbym wyświetlanie ocen, punktów i średnich do momentu kiedy użytkownik sam nie oceni. W końcu chyba najważniejsza jest fotografia a nie punkty. Albo wogóle ukryć też i komentarze, a zamiast tego wyświetlać jakiś wskaźnik zainteresowania zdjęciem liczony wg ilości komentarzy i punktów.
fotografia cyfrowa
Damien
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:50:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Superfly chlopcze wiecej pokory - do naprawde dobrych prac to Ci jeszcze daleko - myslisz, ze odpowiednie ustawienie kadru ostrosci i pomiar swiatla w znanym zakatku zalatwi Ci sprawe
Zdjecie to nie tylk technika - musi byc jeszcze przekaz, odpowiednio zbudowany nastroj i to cos co nie pozwoli widzowi od niego odejsc - w Twoim folio jest narazie duzo ladnych "pocztowek" pracuje nad soba
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:59:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Damien, prosciej juz nie napisze, zamiast ocen chce widziec komentarze, jesli jest ocena chce jej uzasadnienia, a nie palniecie 1 bez zastanowienia, 1 nic mi nie da a krytyka naprawde konstruktywna owszem, mam nadzieje ze dotrze to do niektorych,

calkowicie zgadzam sie z keda i Mareckim Markiem, takie dzialanie szkodzi portalowi
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:01:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pocztówki to też zdjęcia, tylko inne, zależy czy chcemy coś udokumentować, przedstawić, pokazać kawałek siebie, lub czegoś co widzimy, czy wyrazić uczucia.
Jak w muzyce, czy piosenka "I need a Hero" ma zadanie przekazywać jakieś uczucia ?
Czy utwór "Moonlight Sonata cz.3" ma za zadanie być rozrywkowym ?
Nie
Jednak oba utwory są na swój sposób wartościowe, tylko mają inne zadanie.
Tak samo jest w fotografii.
Pokażcie mi "profesjonaliste", którego zdjęcia z założenia mają być artystyczne, i odwrotnie.
fotografia cyfrowa
Damien
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:02:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ok w takim razie nalezaloby jednak zmienic regulamin portalu - nie ma stawiania ocen bez komentarzy - jak widzisz do tej pory w regulaminie nie ma nic o koniecznosci komentowania do ocen od 0do 4
To tylko dobra wola komentujacego
fotografia cyfrowa
Damien
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:04:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie o to chodzi jest grupa osob, dla ktorej ogladanie 10000000cos tam juz pocztowki ze znanych miejsc jest po prostu nudne jak flaki z olejem - dlatego w fotografii poszukuja czegos wiecej niz tylko "rejestracji" danego miejsca
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:06:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oceny to tam pryszcz, ale komentarze się powtarzają
Spotkałem sie zdjęciem gdzie był krzywo horyzont (ogólnie fotka przyzwoita), widocznie jakieś przeoczenie autora.
Dziewieć komentarzy i w kazdym "no leci"
MareckiMarek - ja bym zlikwidował, zablokował wszystko :)

K.Kononowicz
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:07:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czekaj,czekaj... to kropki nie są znakami interpunkcyjnymi ?
kurde..matura przed 20 lat a potem tylko uczelnie techniczne...mogło mi umknąć
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:08:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ach te punkty jak na wyobraźnię działają ;D
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:11:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moim zdaniem różnice zauważyła administracja i podzieliła topa na vox Dei i vox populi, a jeśli ktoś przejmuje się ocenami od osób, których wzrok skieorwany jest na inne obrazy, to już jego problem.
Zaletą obiektywnych jest to, że ludzie mniej więcej znają się tutaj, co umożliwia jednej osobie wiedzę na temat poziomu, czy zainteresowań fotograficznych drugiej, jeśli więc bicki wystawi Ci 1 za makro, i za to samo makro 5 wystawi Ci np hAs, to znaczy, że powinieneś wziąść pod uwagę tylko ocenę bickiego.
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:14:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rex, ja bym tak odważnie nickami nie rzucał
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:20:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
remik36, przecież nikogo nie ośmieszam, pokazuje różnice między bickim i hAsem, jeśli chodzi o treśc ich zdjęć. To że bickiemu nie zależy aby Jego owady wyrażały uczucia, ani to że hAs'owi nie zależy na niewątpliwie bezsprzecznie świetncyh walorach technicznych nie ma dla mnie wątpliwości.
Nie stawia to też żadnego z użytkowników nad drugim, nie rozumiem więc dlaczego uważasz, że takie rzucanie nickami może być hm... nie na miejscu.
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:24:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wypada
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-12 20:27:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MZ nie wypada zaczynać wątku o jednym z użytkowników, który ma własny pogląd na ocenianie zdjęć i tworzenie pojęć w stylu "przypadek HITEROH", to jest nie na miejscu.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa