fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
W kwadracik...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-18 19:40:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak sobie siedzę i siedzę i ... siedzę... aż z nudów zacząłem się zastanawiać jak to jest z tymi zdjęciami przycinanymi w kwadrat?? Czy jest jakiś rodzaj fotografii/ujęć w którech "kanon dobrej fotografii" nakazuje ciąć w kwadrat, czy po prostu zależy to tylko i wyłącznie od czyjegoś "widzimisie".... ??
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-01-18 20:02:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie ma takich kanonów. Kadr jak każdy inny. Kwadratowy jest po prostu bardziej harmoniczny i zrównoważony. Generalnie jest to kadr wykorzystywany w średnioformatówkach 6x6.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-01-18 20:25:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wg mnie bardziej efektowny ale i bardziej wymagający...
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-01-18 20:45:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale też daje większe możliwości :)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-19 14:46:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W takim razie wyjaśnijcie amatorowi jakie są możliwości, efekty i wymagania kadru kwadratowego:]
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-01-19 16:28:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
możliwości średniego formatu są duże, natomiast możliwości kadru kwadratowego... cóż, więcej miejsca do zagospodarowania w kadrze. Raczej nic innego mi do głowy nie przychodzi. Możemy oczywiście podyskutować o tym, czy kadr kwadratowy nobilituje. IMO raczej nie. Liczy się treść fotografii a nie jej stosunek boków :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-19 16:40:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja bardzo lubie kwadraciki, chociaz nie uzywam sredniego formatu, ale MZ jakos latwiej w kwadracie poukladac wszystko....:-)
fotografia cyfrowa
filozof
fotografia cyfrowa
2007-01-19 17:14:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem początkującym amatorem i nie chcę się wymądrzać. Ale chciałbym mimo to wtrącić swoje trzy grosze w tym temacie. Moim ulubionym formatem jest 3:2, chociaż aparat robi 3:4. Czasami jednak przycinam do kwadratu, jeżeli uważam, że wymaga tego kompozycja zdjęcia. Przykładem tego jest http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-94044.php. Gdyby kadr był w innym formacie kompozycja zdjęcia byłaby nieciekawa. Czasami przycinam, aby skupić się na temacie zdjęcia bez rozpraszającego tła po bokach np. http://www.galeria.cyfrowe.pl/photo.php?pid=44482&aid=2403&pos=41&s=aa#show.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa