fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
System m42
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mIRO
fotografia cyfrowa
2007-01-19 10:44:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Potrzebuje jakiegoś szkła do 5d. Obecnie mam kita i telezooma 70-300. O ile zom jest niezły, to kit jest tragiczny, co najbardziej mnie boli bo interesuje mnie fotografia krajobrazowa. Wypatrzyłem w sumie niezłą minolte 17-35 i podobnego tamrona ze stałym światłem 2.8. Ale jak patrze na ceny to mnie głowa boli. W systemie m42 jest tanio, nawet bardzo, ręczne ostrzenie to nie problem, w kicie i tak mało kiedy używam AF. Jest sens kupić obiektyw w tym systemie? Największe znaczenie to jakość obrazu i nie wiem czy jest lepsza niż w nowych szkłach. Jak tak to jakie szkło?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-19 10:47:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakiegoś szkła ;)

Powiedz do czego Ci ono potrzebne :D
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-19 10:49:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mIro porządne szkło m42 przebija nowoczesne szkła, a na pewno stosunek ceny do jakości jest porażający. Warunek to przetestowanie szkiełka zanim kupisz, danego egzemplarza, bo różnie wypadają.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-19 10:51:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poza tym ten aparat ma full frame, więc nie wystąpi crop.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-19 10:52:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja kupilem Opla wsrod obiektywow i jestem z niego zadowolony. Oczywiscie, gdyby to byl Mercedes, na pewno bylbym zadowolony jeszcze bardziej, ale za takie pieniadze... :)))
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-19 10:54:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
REX - buhahahhahahah

Minolta 5D ma FF i nie ma Cropa ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
fotografia cyfrowa
mIRO
fotografia cyfrowa
2007-01-19 10:55:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki, czekam na więcej odpowiedzi. Raczej nie mam możliwości przetestowania. Przydałby sie konkretny przykład. PS ide focić, ale są zajeb..... czarne chmurki u mnie :D
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-19 11:11:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus :) Byłem przekonany że chodzi o Canona 5D, nie zwróciłem uwagi na to że autor "wypatrzył obiektyw minolty". Oczywiście MINOLTA 5D ma cropa, więc:
kupując obiektyw szerokokątny M42 musisz pomnożyć jego ogniskową w tym wypadku o 1,5 x. czyli np 18 mm, będzie działało w minolcie jak 27 mm.
fotografia cyfrowa
mIRO
fotografia cyfrowa
2007-01-19 11:46:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to akurat wiem hehehe
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-19 11:49:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a czemu nei napisałeś że chodzi o minolte ? może to być mylące :)
fotografia cyfrowa
mIRO
fotografia cyfrowa
2007-01-19 12:54:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie to napisałem, minolta przecież nie robiła obiektywów do canona :D
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-19 14:22:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Faktem jest, ze te 5D na poczatku mylaco nieco dziala (lepie pisac D5D, choc z kolei wtedy pomysla ze masz nikona D50 :)), kto sie wczytal glebiej, zalapie.
Prywatnie uwazam, ze kit na 17-24 przymkniety do 8-11 radzi sobie, choc naturalnie krawedzie fotki to ten tego... ale w centrum bardzo OK. Moze powinienes mimo wszystko dluzej pofocic kitem, jakos tak z czasem czlowiek czuje jego mocne i slabe strony i potrafi je wykorzystac...

M-42 jest OK do krajobrazow (mnie dobijalo, bo wole street foto, a wtedy ostrzenie bez pozadnej migawki z klinami to dla mnie tragedia - okulary, wzrok slaby - wiec tu warto sie jak najbardziej zainteresowac.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa