fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Tamron 28-75 mm f/2.8 SP Di XR LD ASL IF
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-20 22:41:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ma może go ktoś?? Jak się sprawuję, bo czytałem, że ma problemy z ustawianiem odpowiedniej ostrości...
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-01-20 23:05:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moja znajoma ma do EOSa 5D. Widziałem zdjęcia, a większość to f=2,8, są OK! Nie słyszałem też, żeby narzekała na jego temat.
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-20 23:16:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Humbak >> zamiast niego weź Sigma 18-50 EX f/2.8. Przykręcałem i testowałem ciut kiedyś. Żyleta szkło, stałe światło - pełna rewela ! Chyba że gdzieś usłyszysz rewelacyjne recenzje na temat tego Tamrona - ja go nie znam, choć moim zdaniem 28mm na krótkim końcu do zdecydowanie za wąsko.
Osobiscie używam jeszcze Sigmy 17-70 i też na nią nie narzekam.
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-20 23:42:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zazy>> Jeśli chodzi o Tamrona to polegam na teście z optyczne.pl. myślałem tez o Sigmie 28-70 mm f/2.8 DG EX ASP IF, ale nie mogę żadnego testu znaleźć. Natomiast co do Sigmy 18-50 to obawiam się że 50mm będzie mi za krótko. A w ogóle jeśli masz chwilę czasu to zajrzyj: http://www.obiektywni.pl/forum/watek-2176-0.php Może Ty mi coś jeszcze podpowiesz w sprawie większych zakupów .
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-01-20 23:42:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak szerszy to zdecydowanie polecam Tamrona SP 17-50/2,8. Był niedawno wątek na ten temat.
Tamrony SP są w ogóle dobre. Od wielu lat używam SP 90/2,8 makro, najpierw do analoga teraz cyfry. Nie widzę istotnych różnic pomiędzy nim a stałką 50/1,8 Nikkor. Lepszy wyraźnie od np. Nikkora 28/2,8. Ostatnio próbuję właśnie 17-50.
fotografia cyfrowa
wallson
fotografia cyfrowa
2007-01-20 23:44:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma lepszego obiektywu w tym zakresie ogniskowych i w tej cenie.
Mam go od 3 lat chyba... sprawuje się bez żadnych zarzutów. Jeżeli
masz jakieś konkretne pytania napisz na priv.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-01-21 02:00:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam używam i jestem bardzo zadowolony, wiem że używają go również Bicki, i Rollerskate (obaj z Canonami) oraz Loki_p z nikonem i wszyscy bardzo sobie go chwalą. Zresztą całą masę zdjęć możesz znaleźć robionych tymi szkłami w naszych portfolio. Jedyne co mnie w nim wkurza to stosunkowo wolny AF co przy zdjęciach sportowych jakie głównie robię jest porym utrudnieniem, niemniej jednak i w sporcie sobie świetnie radzi.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-01-21 02:02:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a żeby było śmieszniej kupując obiektyw chciałem kupić sigmę, polecono Tamrona, podpięłem oba sprawdziłem i MZ Tamron jest sporo lepszy (szybszy i ostrzejszy oraz lepiej rysuje)
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2007-01-21 05:42:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres dobrze prawi :)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-21 15:24:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No chyba właśnie na to czekałem- na potwierdzenie mojego wyboru:) A jeśli chodzi o Tamrona 17-50 to różnica 250zł mnie odstrasza, poza tym coś mi mówi, że bardzie będzie mi potrzebny dłuższy, a coś bardzo krótkiego prędzej czy później i tak nabędę. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc i zainteresowanie. Jak już nabędę cały zestawik to się pochwalę i sam może będę mógł posłużyć pomocą ;]
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa