fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
OD REDAKCJI: Czy jesteś Obiektywny?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2007-01-23 11:18:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy jesteś obiektywny?

Czym jest obiektywizm? Jak myślisz, czy opinie innych ludzi wpływają na Ciebie? Teraz możesz to sprawdzić. Łatwo i na własnej skórze. Tutaj, w galerii fotograficznej Obiektywni.pl. Zaciekawiony?

Przygotowaliśmy jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, niespotykane nigdzie indziej w takiej wersji. Od dziś w serwisie dostępne są dwie opcje:

1. Przeglądanie galerii z ukryciem danych o autorach, punktach, ocenach i komentarzach.
2. Możliwość anonimowego publikowania zdjęć.


Od razu chcemy zwrócić uwagę na słowo OPCJE. Wprowadzona funkcjonalność jest dodatkowym komponentem serwisu i korzystanie z niej jest CAŁKOWICIE DOBROWOLNE. Galeria działać będzie na dotychczasowych zasadach i tylko od każdego z Was zależy, czy zechce korzystać z nowych rozwiązań.

Kilka słów wyjaśnienia:



1. Część pierwsza czyli przeglądanie galerii z ukryciem danych o autorach, punktach, ocenach i komentarzach. W profilu (http://www.obiektywni.pl/uzytkownik/index.php?pokaz=profil) w waszych kontach pojawiła się dodatkowa opcja: Ukrywanie autorów. Włączona oznacza, że w galerii ukrywane są dane o zdjęciach, wyłączona - standardowe ustawienia z wszystkimi informacjami dostępnymi od razu. Aby skutecznie dotrzeć do większości użytkowników postanowiliśmy przez najbliższe dwa dni (23 - 24 stycznia) domyślnie ustawić wszystkim użytkownikom opcję na WŁĄCZONĄ. Oczywiście, w każdej chwili można to wyłączyć zmieniając ustawienia w profilu.

2. Część druga, czyli anonimowe publikowanie zdjęć. Przy publikacji zdjęcia pojawiła się dodatkowa opcja - checkbox (obok blokady oceniania): pokaż anonimowo (maskowanie zanika po 72 godzinach). Po jej zaznaczeniu Twoje zdjęcie zostanie opublikowane w galerii bez twojego loginu, zamiast niego pojawi się nieklikalny podpis: Autor. W ciągu 72 godzin od publikacji, zdjęcie nie pojawi się również w Twoim portfolio, podobnie jak napisane pod nim komentarze. Wystawione oceny nie zwiększą Twojej punktacji. Również wszelkie komentarze jakie napiszesz pod tym zdjęciem będą anonimowe. Po upływie 72 godzin blokada zostanie zdjęta i sytuacja wróci do standardowych ustawień: zdjęcie pojawi się w portfolio, podobnie jak komentarze, oceny i zebrane punkty.

Dlaczego wprowadziliśmy takie rozwiązanie


Powodów jest kilka. Po pierwsze, pisaliście o takim rozwiązaniu wielokrotnie na forum. Część z Was pewnie pamięta, że kilka miesięcy temu wprowadziliśmy tego rodzaju rozwiązania jako obowiązkowe, nie opcję. Liczne głosy protestu spowodowały, że szybko wycofaliśmy się z pomysłu. Tym razem proponujemy to jako DOBROWOLNĄ OPCJĘ. Wychodzimy z założenia, że zmuszanie kogokolwiek do siłowego obiektywizmu jest błędem. Tylko od każdego z Was zależeć będzie, czy będzie chciał z niego skorzystać.

Ponieważ wprowadzony projekt jest bardzo skomplikowany i wymagał wprowadzenia zmian w wielu miejscach, prosimy o zgłaszanie błędów jeśli takowe się pojawią. No i oczywiście zachęcamy do dyskusji na forum

Pozdrawiam
Przemek
Administrator www.Obiektywni.pl
fotografia cyfrowa
Eclipsea
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:20:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heh fajna ta opcja ;))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:21:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na pewno ciekawa ;)
współczuję nowym użytkownikom, niedługo obiektywni będą instrukcji potrzebować ;) hehe
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:21:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
taaa - b.db że będzie taki wybór! :)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:23:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wybór a nie przymus, to mi się podoba. opcje bardzo ciekawe, duże brawa dla administracji!!

DZIĘKUJEMY :)
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:23:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podoba mi sie...
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:29:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W końcu coś konkretnego,BRAWO ,BRAWO
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:29:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrowolne ukrycie na własne życzenie info o zdjęciach w galerii - bardzo fajny pomysł ciekawe ile osób będzie praktywkować :P
Pomysł z 72h - Jeszcze lepszy! :)
fotografia cyfrowa
mIRO
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:32:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
świetne to jest i tyle, nawet ostatnio pisałem o tym posta, może troche inaczej to widziałem ale podoba mi się, ważne że przy wystawianiu oceny nie sugeruje mnie absolutnie nic, nie wiem dlaczego inni protestowali wcześniej przeciwko temu. Może były jakieś układy hehe to zart. Mam pytanie do Administratora.
Czy oceny, komentarze i średnia zostaną przeniesione do statystyk konta po tych 72 godz. czy zostaną skasowane?
fotografia cyfrowa
TMS
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:33:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo pożyteczna opcja, jestem jak najbardziej za!
pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:35:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Popieram, bardziej nawet druga opcje, niz pierwsza. :) A to dlatego, ze sobie patrze na fotke, wyrabiam opinie... a potem jednak lubie skonfrotnowac sie z tym, co sadza inni. A ze nie mam mentalnosci "jak pieciu mowi, ze jest swietne, to pewnie ja sie nie znam/nie mam racji mowiac, ze nie" to mi widoczne cudze komentarze i oceny nie przeszkadzaja. Druga powinna byc obowiazkowa za to :) - bo raz, ze jednak TEORETYCZNIE likwiduje TWA (z grubsza). a z drugiej niejeden newbie wolal sie pwwnie nie wychylac i nie ktrytykowac kogos z 5 cyfrowym dorobkiem. A teraz nie ma tej presji. Teoretycznie. :)
Ogolnie zmiany na plus.

A co z tym moim pomyslem na konto premium minus/junior? :)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:39:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ile to jest 72 godziny?
fotografia cyfrowa
subiektywna
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:40:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
super, może skończą sie wreszcie posty typu: a czego mnie zignorowałeś, a ty mnie zablokowałeś, a ty mi -1, a ja ci 0, flaki się przewracały od tego "obiektywizmu", dzięki Przemku. Oby się sprawdziło :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:44:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam już powyłączałem :P
fotografia cyfrowa
shaddixx
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:44:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo dobre posuniecie. Popieram.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:47:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Super! Moje uznanie, szkoda tylko, że niektórzy autorzy są już tak łatwo rozpoznawalni...
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:49:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo dobre opcje! :)
fotografia cyfrowa
aga74
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:49:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
swietne zmiany!
fotografia cyfrowa
agatek
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:50:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo, bardzo dobry pomysł.
fotografia cyfrowa
epos
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:51:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gratulacje....dobry pomysł i popieram go.
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:55:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
super - zawsze chciałem powiesić autoakt, ale się wstydziłem... hehe :-))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:56:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co z moderacją anonimowych zdjęć? skoro nie pojawiają się w porfolio, oznacza to ich śmierć ;D
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:58:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Buhahahhahahah :D
fotografia cyfrowa
prelude
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:59:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też popieram, tylko widzę, że komentarze i tak się pojawiają w zakładce Nowe komentarze
fotografia cyfrowa
orix
fotografia cyfrowa
2007-01-23 14:06:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa