fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
parujace szkła ...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bolas
fotografia cyfrowa
2007-01-26 15:54:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hej,
czy ktoś może się podzielić jakaś dobrą poradą jak sobie poradzić z problemem parującyh szkieł gdy łazimy zimą po dworze i po wejściu do pomieszczenia ogrzanego od razu chcemy zrobić fotę, a tu kicha bo szkła od razu zachodzą parą.

Zaczynam nad tym dumać bo planuje odwiedzić Kijów i będe miał piekielnie mało czasu a chciałbym obcykac wszystkie piękne kościółki z zewnątrz i jednocześnie unikalny wystrój wewnątrz. I jeste praktycznie pewien że od razu będzie problem z parujacymi szkłami. A wnętrza to unikat - niektóre są na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Niestety nie będe miał komfortu poczekania na wyrównanie się temperatury. Czy ktoś ma jakiś dobry patent ? Szmatki i przecieranie sprawdza się słabo - chyba że źle to robię.

Z góry dzięki za pomoc.
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-01-26 16:21:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ech mam ten sam problem, ale zawsze przy sobie trzymam w futerale specjalna sciereczke do szkieł ( w optuku kupisz)
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-01-26 16:23:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i jeszcze jedno starac sie nie huhac nosem , mysle ze patentu jeszcze nikt nie wymyslił ot problem okularnikow, pozdrawiam
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-01-26 20:02:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nurkowie używają do tego śliny
fotografia cyfrowa
bolas
fotografia cyfrowa
2007-01-26 20:08:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hohohohoh moja ślina chyba nie pomoże, tym bardziej po paru browarach kijowskich ;D
Szmatki za to zostawiają smugi ... niestety.
Czekanie nic nie daje - za długo to trwa. Co lepsze paruje mi polar (ochorna szkla obiektywu) i sam obiektyw.
Mam parę masek pgaz ale stosowanie jakiś specyfików z PRL troche mnie przeraża ... ;D
Problem parowania jest zawsze jak jest koło zera - miałem go ostatnio na wystawie militarnej - na zewnatrz było koło 0-2 stopni, w nieogrxzewanej a zamknietej hali z 2-4 i jak tylko wyjalem aparat z torby od razu jeb ... porazka na całej linii.

A efekty focenia z zaparoiwanym obiektywem i przecieranym szmatka sa liche:

http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum18/4_copy45.jpg
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum18/3_copy76.jpg
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum18/6_copy23.jpg

Chciałbym tego bardzo uniknąć w Kijowie i zrobić fotki które mnie zadowolą.
Nikt nie ma żadnego 100% patentu ? Nie wiem babcina flanela albo kawałek pampersa ;) ?
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-01-26 20:46:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jedyne rozwiązanie aby aparat przechowywać w takiej temperaturze jaka będzie w pomieszczeniu
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-26 22:29:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przy wejściu do pomieszczenia można włożyć aparat do reklamówki, trzeba poczekać n a wyrównanie się temperatury, ale nie ma problemu ze ścieraniem wilgoci.
fotografia cyfrowa
vagabond
fotografia cyfrowa
2007-01-27 03:18:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ten sam problem wystepuje w tropikach, gdy wychodzisz z klimatyzowanego pomieszczenia na zewnatrz. Moje dlugie lata doswiadczen w tym zakresie doprowadzily do jednego, najbardziej oczywistego wniosku (poza trzymaniem obiektywowo poza wplywem klimatyzatora, co dla Ciebie nie mialoby znaczenia). Czym mniejsza termomasa, tym krotszy czas wyczekiwania. Polecam wiec obiektyw 50, lub 35 mm z plastykowa obudowa i najlepiej rowniez nieszklanymi soczewkami! Podobnie jest z samym aparatem, gdyz woda bedzie kondensowala sie rowniez na matrycy, nie mowiac juz o kazdym innym detalu aparatu. W takich warunkach zaleta plastyku jest nie do przecenienia! :)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-27 09:00:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vagabond ma rację, przy metalowym korpusie problem ten nasila się wielokrotnie, proponuję trzymać aparat opatulony w torbie jakimś ciepłym swetrem, może to nieco upierdliwe, ale zdaje egzamin.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa