fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Premiera Adobe Photoshop Lightroom 1.0
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-30 15:35:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje wrażenia? Przede wszystkim mnogość dostępnych opcji, co w pewien sposób implikuje również mnogość możliwości. Nie ze wszystkimi funkcjami zdążyłem się zapoznać, nie na wszystkie mam zapotrzebowanie. Na pewno nie jest banalny w obsłudze, nie jest intuicyjny i tu się zgadzam z BernArtem. Moje problemy często mają podłoże w nazewnictwie, osoba mało zaawansowana w terminologii związane z obróbką grafiki może rzeczywiście mieć problemy.

A poza tym nie bardzo jest mi potrzebny... :-)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-30 15:36:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, zakupilem Suse 10.2, brat sobie bardzo chwalil wersje 10.0, mi tez sie podobala.
Swoja droga, bardzo ciekawe jest to, ze mozna w pelni sprawny system operacyjny kupic za niecale 30 zlotych (a wczesniej mozna bylo w ogole za darmo sciagnac) i to w pelni legalnie :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-30 15:38:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No ba - ja suska od 2 lat mam w pracy - w domu do roku jako drugi system - chwale sobie mocno
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-30 15:39:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bern polecam to forum - http://forum.suse.pl/
wiel rzeczy znajdziesz
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-30 15:40:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki, zajrze tam. Na pewno przyda mi sie troche wiedzy na poczatek :)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-30 15:58:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też się do tego przymierzam. Wyszło mi, ze najrozsądniej będzie zostawić XP na gry, a postawić Linuxa na internet i grafikę.

Zielony jestem w tym temacie jak szczypiorek na wiosnę, pewnie będę miał ubaw po pachy jak zacznę to instalować... :-)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-30 16:10:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
JPK, dokladnie to samo zamierzam. Co prawda dawno juz w nic nie gralem, ale wciaz sie ludze, ze ktoregos dnia starczy mi na to czasu. I na ten dzien zostawie sobie XP ;)

fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-30 23:56:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bern, SUSE 10.2 można pobrać legalnie za darmo ;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-31 09:22:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Barteq, obawiam sie, ze sie mylisz :)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-31 09:34:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://en.opensuse.org/PL-Released_Version
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-31 09:39:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bern, mylę się ale w niewielkim stopniu ;)

a to dlatego, że przez noc na moim dysku pojawił się plik "openSUSE-10.2-GM-DVD-x86_64.iso" (3750.14MB)

"Płyta DVD zawiera pakiety z płyt CD 1-5 oraz z płyty Non-OSS Add on CD. DVD występujące w wersji płatnej jest dwuwarstwowe i zawiera więcej pakietów."
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-02-01 16:56:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk, instalacja jest tak prosta i szybka, że nie ma czasu na ubaw ;)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-02-01 22:25:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, to mamy pierwsze wrażenia.

Instalacja przebiegła właściwie bezproblemowo, jeśli nie liczyć kilku niedyskretnych pytań, na które nie bardzo wiedziałem co odpowiedzieć. Przez wszystko jednak przebrnąłem, uruchomiłem i od razu zaczęły się schody. Po uruchomieniu Firefoxa za nic nie mogę się połąaczyć z internetem.

Jakby ktoś miał jakąś koncepcję podaję konfigurację:
Neostrada
D-Link 524T - modem, router, switch, ustawiony jako DHCP. Do jednego z portów przypięta drukarka Lexmark E120T z nadanym adresem statycznym.

Próbowałem konfigurować połączenie sieciowe na pobieranie adresu z DHCP, jak również na adresie statycznym (nie mam pojęcia, gdzie tu się bramę ustawia). Zakładam, że karta sieciowa jest skonfigurowana prawidłowo, bo po wpisaniu do przeglądarki adresu drukarki bez problemu zgłasza mi się konsola zarządzania drukarką. Proxy oczywiście wyłączony, DNS ustawiałem na auto, albo ręcznie wpisywałem te z TPSA,

I dupa blada...

Jeszcze jedna rzecz mnie irytuje: przy każdej zmianie konfiguracji muszę wpisywać hasło root'a. Nie da się tego jakoś ominąć?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-01 22:29:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a D-link na plytce sterow nie ma pod linucha albo na www ?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-02-01 22:45:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A na co mi stery do D-Linka? Jestem podłączony przez RJ-45 i komputerowi jest totalnie obojętne jakie urządzenie mu sygnał dostarcza.

Mam poważne podejrzenie, że to jednak coś z DNS-ami...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-02-01 22:59:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OK, działa!

Ale czcionka jest ohydna nieprawdopodobnie...
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-02-01 23:53:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk, to jest jedyne negatywne wrażenie jakie mam ;) czcionka w necie wygląda paskudnie!

zainstalowałem wczoraj bez żadnych problemów, sieć mam przez modem kablowy, wszystkie parametry przydzielane automatycznie (DHCP) i nie musiałem niczego konfigurować. zainstalował się i internet mi chodzi bez zastrzeżeń.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-02-02 00:10:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mi już też.

A z czcionką pokombinowałem coś w preferencjach i dobrałem sobie takie ustawienia, które mi całkiem odpowiadają.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-02-02 00:52:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja doraźnie zainstalowałem Verdanę z "C:\Windows\Fonts", ustawiłem w Operze i jest lepiej ;)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa