fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
ciekawe uzasadnienia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
diabolique
fotografia cyfrowa
2007-02-01 13:30:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-108921.php
Ok, wymoderowali, rozumiem. Może brzydkie było, może jestem opryskliwa i chamska? Nieważne. Ale samo uzasadnienie - miodzio:
"Do częstych błędów popełnianych w kadrowaniu jest umieszczenie obiektu w centrum" (??)
"Również bałagan w kadrze powoduje zmniejszenie wartości fotografii" (??)
"Często lepiej jest umieścić w kadrze mniej niż więcej elementów, które zakłócają odbiór" (????)
"Staraj się unikać przypadkowych przedmiotów w rogach kadru, jak np. pozostałości gałęzi, krzaków czy innych przedmiotów" (??)
"Budowla na zdjęciu ukazana została w niedbały i mało atrakcyjny sposób" - tu mogę się zgodzić, chociaż wyjaśniłam w komentarzach co konkretnie chciałam pokazać. Ale rozumiem, że taki zamysł nie musi się spotkać z uznaniem. Natomiast co do przytoczonych cytatów proszę innych użytkowników portalu o wyjaśnienia, bo moje amatorskie oko nie dostrzega wymienionych błędów.

i drugie: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-108952.php
Z opinii moderatora:
"Do częstych błędów popełnianych w kadrowaniu jest umieszczenie obiektu w centrum. Również bałagan w kadrze powoduje zmniejszenie wartości fotografii"
"Staraj się unikać przypadkowych przedmiotów w rogach kadru, jak np. pozostałości gałęzi, krzaków czy innych przedmiotów, jeśli takowe jednak z jakiś względów pozostały w kadrze"
"Najczęstszymi błędami jest zbytnie schowanie twarzy, pokazywanie jej w niekorzystnym ujęciu"
Może zdjęcie nie jest powalające, ale nie zgadzam się z opinią moderatorów. Nawet teraz widzę porównywalne jakościowo zdjęcia, które jednak nie zostały wyrzucone z galerii.
Ja rozumiem, że to zostało wygenerowane z jakichś gotowych skryptów, ale żeby aż tak?
pozdrawiam :-)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-02-01 13:35:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja rozumiem, ze można robić słabe zdjęcia, ale żeby aż tak?

Ta parafraza to żart, ale pomyśl jak działają takie portale, myślisz, że ktoś komuś płaci za moderowanie galerii??
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-01 13:39:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ba, coś w tym jest Magus
1 punkt ;D
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-01 13:40:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja glupi myslalem, ze etat zus wikt i opierunek jeszcze daja ;p
fotografia cyfrowa
diabolique
fotografia cyfrowa
2007-02-01 13:51:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie myślę, że płacą, ale myślę, że jeśli frazy są wybierane automatycznie z pewnego zamkniętego słownika, to może autorzy też?? ;-)
Te zdjęcia były błyskawicznie wymoderowane, mimo braku jakichś minusów w ocenach. Sugeruję, że decyzja była bardzo szybko podjęta, zdążyło te zdjęcia zobaczyć raptem kilkanaście osób :-)
Dlatego pytam o jakieś uzasadnienie, bo to, które otrzymałam jest kuriozalne.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2007-02-01 13:52:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że temat się już wyczerpał.
fotografia cyfrowa
diabolique
fotografia cyfrowa
2007-02-01 13:59:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe, myślę, że to właściwa puenta do tematu
fotografia cyfrowa
kropek
fotografia cyfrowa
2007-02-07 00:03:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oto nowe uzasadnienie moderacji:

"Drogi autorze, to zdjęcie zostało wymoderowane przez co najmniej dwóch moderatorów, którzy niezależnie od siebie uznali, że zdjęcie należy przesunąć z zakładki Galeria. Pomimo to, znajduje się ono dalej w Twoim portfolio i można je komentować i oceniać. Moderatorzy uznali, że w zdjęciu popełniono poniższe błędy:

(Nie zdefiniowano żadnych powodów)"

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-105565.php

w pewnym sensie to mod postawil kropke na j, i dopowiedzial to co bylo przemilczane.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-08 08:39:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powinni miec zdefiniowane cos takiego

"Bo tak. I co mi zrobisz? Skad ja ci ten plaszcz wezme, nie ma i juz!".
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa