fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Pentax K100D
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pepin
fotografia cyfrowa
2007-02-07 10:19:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaczynam się przymierzać do lustrzanki. Czytałem szereg postów na temat "jaką lustrzankę wybrać?" i najczęściej ludziska wybierają między Canonem i Nikonem, a od czasu do czasu ktoś coś mówi o Olympusie. Jestem ciekaw cza ktoś tu fotografuje tym aparatem i jakie ma wrażenia? A swoją drogą bardzo mało tu Pentaxów, dlaczego?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-02-07 10:23:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo Olympusy sa najlepsze ;)

Żartuję najlepszy obecnie aparat to imho Huski z matryca 31 bo łaczy duże pliki z dobrą szybkością i najlepsza jakością, ale 20 000 Euro to zbyt dużo jak dla mnie za aparat..... :)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-02-07 10:28:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez myslalem przez zakupem nikona o tym pentaxie ale to wszystko przez Calme ;P :D
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-02-07 10:29:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jezeli nie masz mozliwosci pomacania tego aparatu to bardzo starannie poczytaj sobie testy i chakarterystyki, a i takze sprawdz DOSTEPNOSC OBIEKTYWOW ;)
fotografia cyfrowa
kmgr
fotografia cyfrowa
2007-02-07 10:59:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten aparat to całkiem niezła opcja, stabilizacja wewnątrz aparatu + kompatybilność wsteczna ze starymi szkłami to moim zdaniem główny atut. Bo poza tym w zasadzie nie ustępuje w niczym odpowiednikom canona i nikona. Znajoma zakupiła właśnie ten aparat i pierwsze jej wrażenia są pozytywne, jak uda mi się zmacać (aparat, nie koleżankę ;P) to się jeszcze podzielę :)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-02-07 15:27:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jezu, nie jest tak naprawde wazne body (wszystkie amatorskie lustra prezentuja mniej wiecej te sama klase przy zblizonej cenie) ale szkielko, ktore podepniesz do niego. Jak myslisz - czy facet z powiedzmy Canonem 300 czy Nikodem D40 + zawodowe drogie szklo, zrobi fotke gorszej jakosci niz ktos powiedzmy z Canonem 30D z podpietym kitem (zakladajac ze obaj prezntuja identyczny poziom)? :)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-07 17:01:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter ma rację jeśli o szkło idzie, ale o jakości decyduje nie jakość najlepszego lecz najsłabszego elementu zestawu. Amatorska puszka rózni się od profesjonalnej nie tylko wielkością i ceną. To różnice w pracy mechanizmów (wstrząsy lustra, migawki), wyczernienia wnętrza, wytrzymałości itd. W przypadku cyfrówek dochodzą jeszcze różnice w oprogramowaniu (matryca i jej parametry to jeszcze nie wszystko). Pomijam fakt komfortu obsługi, ilości funkcji. Obsługuj np. całodzienną imprezę (reportaż) małym korpusem np. D40 i zrób to samo D200. Pierwszy, mimo, że lekki ale po poru godzinach nie wiesz jak trzymać, drugi jakoś tak nie męczy dłoni.
W wyborze systemu najlepiej kierować się późniejszym przeznaczeniem oraz osobistymi preferencjami tzn. weź do ręki, poprzestawiaj, pokręć. Któryś z pewnością na Ciebie zadziała i już będziesz wiedział. Ja wiem, że jest to Nikon i co bym nie brał do ręki to i tak zostanę przy Nikonie.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-02-08 01:12:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ludzie.. czlowiek pyta poprostu o aparat a jurekk mu pisze o kosmicznej technologii zaawansowana aparatuf :P :D
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-02-08 01:13:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co do ostatniego zdania to sie zgodze :)
fotografia cyfrowa
pepin
fotografia cyfrowa
2007-02-08 09:47:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Ja rzeczywiście pytałem o aparat z zamierzeniem, że dowiem się czegoś od jego użytkowników. Ale wszystkie wypowiedzi przeczytałem uważnie (szczególnie te o obiektywach). Zdaję sobie sprawę, że najwięcej zależy od szkieł, ale korpus też ma niebagatelne znaczenie. Tak czy inaczej dziękuję za reakcje.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa