fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
wieksze zdjecia?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2006-03-06 15:31:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moze zrobicie tak, ze wraz ze wzrostem punktow rosna tez kb przy wielkosci zdjec jakie mozna publikowac - powiedzmy do jakiegos poziomu np. 500 kb? czasami az krew zaleewa, ze trzeba zdjecia kompresowac albo obcinac :(. Rozumiem, że to troche wadzi bo transfer sie "marnuje". ale zdjęcie czasami tez wyglada duzo lepiej niz to, ktore mozna opublikowac :(
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-03-06 18:12:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakby dawac wieksze foty to caly sytem zdobywania miejsca na konto diabli wzieli:] juz teraz trudno jest uzbierac 180 kb;) ale jesli ulegnie zmianie system zdobywania miejsca to czemu by nie:] jestem za;) chyba ze wprowadzi sie takie cos ze powiedzmy jedna fota na 3 moze byc lepsiejszej jakosci:)
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2006-03-06 19:30:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie chodzi jedynie o to, zeeby mozna bylo niektore fotki wrzucic lepszej jakosci i tyle. Robilem zdjecia aparatem z 35 MP matryca i zdjecie 700 x 544 nie wchodzi bo jest za duze nawe przy duzej kompresji, a na szopie bym musial ja chyba do maksa przepchnac zeby zmiescilo sie w granicach 180 kb i zdjecie bedzie wtedy takie, ze ogladas sie nie da mozna. Przeciez dojsc do pewnych kompromisow takze takich ze nie publikuje sie zazwyczaj zdjec o takiej objetosci... np. zeby mozna bylo to zrobic raz na tydzien.
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-03-06 20:23:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Saint, niemozliwe rzeczy opowiadasz. Jezeli zmniejszysz rozmiar zdjecia w PS, to ono ma tyle piksli ile wlasnie wynika z przemnozenia wysokosci i szerokosci. Kazde inne zdjecie zmniejszone do tego rozmiaru bedzie mialo tych piksli tyle samo, niezaleznie od wielkosci materialu poczatkowego. Problem lezy w tym, ze nie kazde zdjecie poddaje sie tak samo kompresji - np zdjecie z duzyni nieostrymi fragmentami, jednolitym tlem, da sie duzo latwiej sciesnic, niz zdjecie zawierajace bogata fakture - np. trawe.
Ale to nie zalezy od wielkosci materialu poczatkowego.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-06 20:29:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo - wydaje mi sie, ze wieksze miniatury wydluzalyby czas ladowania sie stron- mi to w sumie by nie przeszkadzalo na moim laczu - ale jak ktos ma np ustawione 100 miniatur na stronie poczatkowej i slabe lacze - to troche drazni
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa