fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
10 slow przy ocenie 5 .. PO CO??!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-06 16:42:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam
Nie wiem czy juz bylo. Chcialem poddac watpliwosci zasadnosc obowiazku pisania 10 slow przy maksymalnej ocenie. Uwazam ten przepis za bezsensowny. Kiedy chce dac zdjeciu 5 zazwyczaj uwazam ze jest przykladowo "Super". Nie mam zadnych zastrzezen na plus ani na minus.. w koncu to maksymalna ocena. Czy potrzeba uzasadnienia dla najwyzszej oceny? Interesuje sie fotografia.. nie pisaniem .. i irytujace jest wymuszenie wymyslenia kolejnych 9 epitetow. Krotko i konkretnie.. chyba to wystarczy zamiast "urzeklo mnie polaczenie kolorow, swietnie trafiona kompozycja oraz dialog miedzy nia a jakze wspaniale dobrana wartoscia przyslony" - wg mnei strata czasu.
fotografia cyfrowa
macher
fotografia cyfrowa
2006-03-06 16:45:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Qrde, no w ogóle te portale to taka strata czasu, ja nie mogę...
fotografia cyfrowa
macher
fotografia cyfrowa
2006-03-06 16:48:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Możę dorzucę jednak trzy grosze - a gdy przychodzisz do restauracji, do której wpuszczają tylko w garniturach to co robisz? Piszesz do dyrekcji - "ja jestem smakoszem, degustować przyszedłem a nie na rewię mody"? Masz możliwości dwie - garniak wkładasz i wchodzisz albo rezygnujesz z wizyty. I tu jest tak samo. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-06 17:02:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Macher .. no milusio.. chciales powiedziec .. "albo akceptujesz albo sobie idz?" To po co ten dzial forum?
Akceptuje regulamin .. zapewne sie domyslasz, ze skoro tu jestem to akceptuje. Daruj sobie wiec anegdotki i napisz cos sensownego procz tego, ze tak po prostu jest. Duzymi literami zadalem pytanie w tytule..powtorze specjalnei dla ciebie: PO CO?!

Chce uniknac sytuacji kiedy kopiuje 10 x slowo super zeby moc wstawic 5.
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-03-06 18:00:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie zamysłem twórców portalu była chęć uniknięcia zmory innych podobnych miejsc - nadużywania najlepszych ocen. Jeśłi chcesz dać 'maksa", to może trochę się zastanowisz, zamiast (może czasem bez głębszej refleksji) li tylko klikniesz odpowiednie okienko.
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-06 18:39:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo.. jasne nie boli.. ale spojrz do czego mnei namawiasz.. zebym trzaskal zawsze taka sama regulke kiedy chce ocenic na 5. to rozwiazanie? szybciej skopiuje 10 razy slowo "swietne". Tylko wtedy pojawi sie ktos kto uzna to za lamanie regulaminu czy cos w tym stylu. Wg mnie to to samo.

Galex .. rozumiem skad wziela sie ta zasada.. ale czy ktos na tym portalu naduzywa wysokich ocen? Znajdziesz zdjecie ktore jest ocenione chociazby na 4? Mysle ze taka prewencja nei ma sensu. W druga strone owszem. jesli ktos ma postawic -1 .. powinien uzasadnic. Nie zauwazylem raczej na zadnym portalu zeby ktos szastal wysokimi ocenami.
Mam sie dwa razy zatsanawiac nad maksem a nad innymi notami nie musze? Nie bardzo rozumiem.. nad kazda ocena sie zastanawiam tak samo... i to ze 10 razy napisze "swietne" nie wydluzy czasu zastanawiania lub nie przyniesie nowych argumentow zeby tego maksa nie dac.

Hmm.. nie wiem.. lepszym kryterium byloby posiadanie zdjec o srednie nocie np conajmniej 3 zeby moc wystawic 5. Takie 10 slow to zadna prewencja.. jak ktos bedzie chcial postawic to postawi.. niewazne czy napisze super x10 czy ladna regulke w stylu Lolo. Nie jest tak?
Idac po kolei.. kto moze chciec postawic komus nieslusznie 5.. wg mnie tylko jego znajomy.. i co? chce- postawi!!.. tylko skrobnie 10 pustych slow. Przed czym to ma chronic? Do maksymalnej oceny nei potrzeba uzasadnienia.. maks to maks!!!
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-03-06 18:57:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skulinski --> no właśnie cały problem w tym, że oceny były nadużywane. Wymóg uzasadniania ocen najwyższej i najniższej komentarzem długości co najmniej 10 słów pojawił się dopiero po kilku tygodniach funkcjonowania serwisu. Natomiast kopiowanie opisu ocen z definicji skali lub wpisywanie dziesięciokrotnie, jak sugerujesz, np. słowa "świetnie" jest traktowane przez administrację jako nadużycie systemu ocen.
A co do skuteczności prewencji - cóż, nie ma rozwiązań w pełni skutecznych. Poziom serwisu i zachowania użytkowników zależą tylko od nich samych.
Po cóż ktoś chciałby stawiać najwyższe oceny? Myślę, że sam znasz doskonale odpowiedź na to pytanie. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-06 19:18:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Adminjk. mam nadzieje ze nie chciales niczego insynuowac w ostatnim zdaniu.

Owszem nie ma w pelni skutecznych rozwiazan.. ale dlaczego uzywac kompletnie nieskutecznego?? Bo wg mnie obecne takie jest.. przed niczym nie chroni a tylko zniecheca jesli zdjecie rzeczywiscie zasluguje na 5. Izgodze sie ze poziom serwisu zalezy od uzytkownikow... ale jesli sie tego tak trzymamy to po co ograniczac. Do czego daze.. nie jest moim celem zdjecie jakichkolwiek restrykcji..przeciwnie.. proponujac rozwiazanie o ktorym pisalem wyzej sam siebie pozbawilbym mozliwosci stawiania 5. Szukam propozycji ulepszenia systemu.. a glownie w odpowiedzi na argumenty slysze "tak jest", "takie wymogi". Halo.. 5 to maksymalna ocena.. mowi wszystko.. MAX to MAX .. tu nie trzeba nic pisac. Ograniczcie mozliwosc glosowania na maks osobom ktore same nie maja dobrych zdjec - ktorych srednia ocen nie przekracza powiedzmy 3. To jest kryterium.. a nie to czy ktos wymysli zdanie chwalebne czy 10x napisze super. bezsens!
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-03-06 19:24:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OK, usłyszałem Twoję krytykę.
Insynuacji w moim poście nie ma żadnych. Jedyne co miałem na myśłi to absolutna oczywistość odpowiedzi na to pytanie.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
skulinski
fotografia cyfrowa
2006-03-06 19:28:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajnei bylo sie wypowiedziec. Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-06 19:40:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moze bede nudy :) - ale jak nie bedzie ocen to nie bedzie problemu
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:04:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ocena "5" mowi sama za siebie - po prostu mistrzowskie zdjecie. 10 słów proponowałbym raczej przy ocenach typu -1 w celu uzasadnienia totalnej krytyki zdjęcia. Pozdr.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:16:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A wg mnie 5 powinny wystawiac osoby, ktore maja np okreslona ilosc zdjec lub srednia za wszystkie zdjecia w folio - zapobieglo by to sztucznemu podbijaniu ocen przez nowicjuszy, dla ktorych wszystko prawie jest wybitne - na ta ocene trzeba sobie zasluzyc - fotka z 5 jest mistrzowska doskonala bez wad - nie nalezy dopuscic do szafowania ta ocena - ma byc zarezerwowana dla zdjec wybitnych przez duze W - dlatego jestem za taka obostrzona procedura jej przyznawania - co sadzicie o tym ???
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:21:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme --> Rozważamy już ten pomysł. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:30:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo mnie to cieszy - a jeszcze bardziej mnie cieszy to, ze administracja tak mocno wspolpracuje z nami - reakcje sa natychmiastowe :)
Tak trzymac a wyjdziemy na najlepsza galerie w calym necie - czego Wam i sobie zycze :)))
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa